SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Rocket Roll » 29 Sep 2009, 21:50

Jer, kako mi njegov vlasnik reče: "Kad je uključim za svirku, često se setim da je 1975. iznad Švajcarske, navodno, viđen NLO... ova pedala je iz iste, zlatne godine..."

Image
Image
Image
Image
Image

O švajcarskoj firmi SSH ne znam puno - Bart Provoost kaže da je u pitanju tržišno ime kompanije FM Acoustics koju je Manuel Huber osnovao 1973. i koja je živela kratko, svega do 1975. Shvatljivo, ako se uzme u obzir da su pravili ovako nesvakidašnje stvari koje su svakako koštale koliko celo jedno pojačalo: ovo nije faz koji svako može da "izmisli", a izrada je na visokom nivou.

FM Acoustics ponovo rade, ali ne prave više efekte: http://www.fmacoustics.com/set_home.html

Bart mi je takođe rekao kako je više puta pokušavao da dođe do E-1, ali nije mogao: u retkim slučajevima kada bi se ova pedala pojavila na eBayju, menjala je vlasnika za šašavo visoke sume novca.

Ovaj koji sam imao čast da pogledam je luksuznija verzija, sa tri efekta - faz, filter i tremolo. Zvuči ovako:

->SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter Test<-

Puno hvala Kristijanu što je svratio i pristao da mi pomogne oko demoa - on svira, ja vrtim potenciometre i pomeram pedalu.

Faz je "Kevin Shields approved", takav sam dugo tražio dok sam bio opsednut muzikom za "Lost in Translation" - obilan ali ne basovit. Najviše mi se sviđa to što je u njega umešan i originalan ton gitare, tako da ne blatnjavi. Jedini sličan dizajn koji mi sada pada na pamet je Fender Blender, ali je on znatno "teži", kao Muff.

Na stranu što je tremolo dobar (veoma upečatljiv i svetao, što je retko), on je takođe sposoban da bude potpuno "wet", što daje volume swell efekat.

Filter u kombinaciji sa fazom može da zazvuči kao EHX MicroSynth, uz dodatnu prednost kontrole attacka nogom. Radi kao dobar wah, ako je potrebno.

Pravo ludilo počinje kad se više efekata uključi u isto vreme i počne igrati sa pedalom. Kad je uključen samo faz, pedala kontroliše master volume; kad je uključen samo filter, pedala radi kao wah; kad je uključen samo tremolo, pedala određuje wet-dry miks; kad je uključeno više efekata, pedala deluje kao kartončić LSDa :jeej:

Šteta što se ta umetnost proizvođenja zvukova van ovog sveta vremenom zagubila - nikad više pedala nego danas, ali ovakvih stvari nigde nema :(

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by dweezil » 30 Sep 2009, 17:45

sad sam preslushao sound sample, pakao :D .

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Hillybilly » 30 Sep 2009, 18:19

Zvuci cool, wow, wierd, extra fancy....!!! :obrve: :shred: :eek4i_2: :metal6: :music-smiley2: al' tek sto izgleda blesavo, ko onaj aparat za elektroterapiju na koji su me povezivali kada sam povredio ruku!

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Mogut » 03 Oct 2009, 18:44

Zanimljiva naprava. Ima i strejt a bogami i one druge (narkotici) momente (zbog kojih je i pravljena verovatno).
Efekti su stvarno odlični, odreda. I sam snimak jako dobro zvuči.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Duane » 12 Oct 2010, 23:43

4:00 min - pobednički zvuk! koliko dobro zvuci nemam reci, kolko je tečno, likvid skroz...

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by MUzzY » 06 Nov 2010, 00:47

Nadam se da me necete shvatiti kao hejtera ali, sta je ovde extra, fancy i pakao?
Jedino filter zvuci muzikalno. Tremalo nista posebno a faz ko sintetika i los tranzistor koji ne moze da nadje cistu stanicu... totalno sam se smorio kad se pojavio na pocetku i prekinuo ono kul sviranje. Pred pocetak 4 minuta zvuci interesantno... i oko 4:30.

Lepo sviras Kristijane! :ziveli:

Jbg, morao sam da prokomentarisem iako nije bilo hvale. Nadam se da niste shvatili kao hejt.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Kill surf city » 06 Nov 2010, 02:17

Evo, da se javim i ja, kao vlasnik pRedale :ziveli:

Mislim da zvucni zapis ove pedale ne postoji na netu, pa je kao takav vredan. Muzzy, nije neko cudo da se tebi ne svidja. Cuo sam sta sviras po forumu, kakav zvuk juris itd. Nisi fuzzman. Kraj price. Nema neke logike naseliti i ovaj topic proizvoljnom tube overdrive/mesa preamp vs. fuzz temom, cini mi se. Normalno je da se zvuk ne svidja svima, to je skroz ok.

Nadam se da me neces shvatiti kao hejtera. :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by MUzzY » 06 Nov 2010, 15:03

Nisam ja uopste protiv fuzz-a (niti mi je palo na pamet da pravi VS temu?) ali sam cuo mozda 2 snimka sa fuzz-om koji zvuce muzikalno (a vec sam ih zaboravio :D). Imam usi, jbg. :) Nema veze to da li ja volim nesto ili ne zato sto nikad nisam hejtovao nesto zato sto ja ne vdiim primenu u svojoj muzici (a ako poslusas moju star "Izgubljen" cuces kako ja primenjujem fuzz). Mogu da budem ne znam koliki ljubitelj fuzz-a (i uopste mi nije strana ideja iza tog zvuka, sta vise) ali to nece promeniti cinjenicu da ono zvuci bas onako kako sam ga opisao.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Funkomat » 06 Nov 2010, 16:13

Daj ljudi ne smarajte sa ovim "faz je sranje" komentarima. Kome se ne svidja nek ga ne koristi i cao.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by andrej] » 06 Nov 2010, 16:27

imam utisak da bi ova pedala zvucala toliko bolje, da ste je bolje podesili, da odgovara sviranju.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by MUzzY » 06 Nov 2010, 19:55

Funkomat wrote:Daj ljudi ne smarajte sa ovim "faz je sranje" komentarima. Kome se ne svidja nek ga ne koristi i cao.
nisam rekao da je fuzz generalno sranje nego komentarisem zvuk ovog... Evo, izvinjavam se... :?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Dersu Uzala » 06 Nov 2010, 22:44

Ako nisi ti, evo ja cu....fuzz je, generalno, sranje. :kokice:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by guv'nor » 06 Nov 2010, 22:46

Generalno. :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by Nyarlathotep » 18 Nov 2010, 04:02

generalno vas pozdravili Hendrix i Gilmour. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: SSH International E-1 Guitar Fuzz & Filter - "Godina NLOa"

Post by nebojsak » 18 Nov 2010, 11:25

andrej] wrote:imam utisak da bi ova pedala zvucala toliko bolje, da ste je bolje podesili, da odgovara sviranju.
Jasno, ali ovde ima toliko opcija, ovo mu dođe kao preletanje preko svega u petominutnom klipu.

Hmm, svrb, svrb... moraćemo jedared da se dogovorimo za ovo i ParaPedal :bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest