Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 30 May 2010, 20:06

... a evo i ove moje, hah, nisam jedini koji je ima u gradu. Doduše, ova ima čudnovato crni headstock i tip je valja za 400. Usput, nije neck through kao što piše u oglasu.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 30 May 2010, 20:12

... pa onda nešto slično. Ne sećam se kad sam video ovoliko povoljnih varijanti na KP.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 30 May 2010, 20:14

... pa Framus za 250 ojra.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 30 May 2010, 20:27

... pa onda ovo. Jes da je opoganjeno boravkom u krugu Fan Hoha™, ali kapiram da bi dobro svešteno lice rešilo stvar za pristojnu sumu.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nenadnenad » 05 Jul 2010, 11:04

Nyarlathotep wrote:zavisi... ako mene ptias, nije uopste. samo tabla neobradjenog drveta od kojeg su pravljene neke Gherson gitare (napr. Nebojsina i moja) danas kosta oko 500$. 350 evra za gitare koje smo mi pazaraili je smesna cena (a obojica platismo po 300, mozda je Nebojsa cak i 250). moj Gherson SG ima neverovatan ton, taopao je dinamican (prematori prekvalitetni mahagoni i odlicni vintage Shadwo magneti), osetljiva a predivnog sustaina i kako vreme prolazi gitaru sve vise obozavam. mislio sam da menjam magnete, ali vremenom sam shvatio da nema potrebe. mozda samo bridge magnet napucam ,ali to bas kad ne budem znao sta cu sa parama, jer i ovako svi savrseno i neverovanto autenticno rade.
Mene zanima dal bi sad dali 500-600eu ili vise za tu gitaru da je kupujete? :mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 05 Jul 2010, 11:48

Kada bih jurio nešto u tom cenovnom rangu, svakako. Pre nego za novi Epiphone ili tako nešto.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by sinisake » 05 Jul 2010, 11:50

nenadnenad wrote:
Nyarlathotep wrote:zavisi... ako mene ptias, nije uopste. samo tabla neobradjenog drveta od kojeg su pravljene neke Gherson gitare (napr. Nebojsina i moja) danas kosta oko 500$. 350 evra za gitare koje smo mi pazaraili je smesna cena (a obojica platismo po 300, mozda je Nebojsa cak i 250). moj Gherson SG ima neverovatan ton, taopao je dinamican (prematori prekvalitetni mahagoni i odlicni vintage Shadwo magneti), osetljiva a predivnog sustaina i kako vreme prolazi gitaru sve vise obozavam. mislio sam da menjam magnete, ali vremenom sam shvatio da nema potrebe. mozda samo bridge magnet napucam ,ali to bas kad ne budem znao sta cu sa parama, jer i ovako svi savrseno i neverovanto autenticno rade.
Mene zanima dal bi sad dali 500-600eu ili vise za tu gitaru da je kupujete? :mrgreen:
:mrgreen: :wink:

Ja ne bih, skupio bih jos 100 i jurio polovnog strata. :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by Nyarlathotep » 16 Jul 2010, 21:21

nenadnenad wrote:
Nyarlathotep wrote:zavisi... ako mene ptias, nije uopste. samo tabla neobradjenog drveta od kojeg su pravljene neke Gherson gitare (napr. Nebojsina i moja) danas kosta oko 500$. 350 evra za gitare koje smo mi pazaraili je smesna cena (a obojica platismo po 300, mozda je Nebojsa cak i 250). moj Gherson SG ima neverovatan ton, taopao je dinamican (prematori prekvalitetni mahagoni i odlicni vintage Shadwo magneti), osetljiva a predivnog sustaina i kako vreme prolazi gitaru sve vise obozavam. mislio sam da menjam magnete, ali vremenom sam shvatio da nema potrebe. mozda samo bridge magnet napucam ,ali to bas kad ne budem znao sta cu sa parama, jer i ovako svi savrseno i neverovanto autenticno rade.
Mene zanima dal bi sad dali 500-600eu ili vise za tu gitaru da je kupujete? :mrgreen:
da znam sta kupujem svakako da bih dao.
ova gitara je x puta bolji komad od mog Peavey Limited EXP koju sam platio 500 evra. a Peavey je sasvim fina gitara za te pare. Ovaj Gherson ima takvu punocu i toplinu zvuka, predobar sustain i probojnost, da ne pominjem kako je udobna za sviranje. svi moji drugari koji sviraju 15 i vise godina su odlepili na ovu gitaru. znam... zvuci neverovatno kad ovako preko neta nekoga ubedjujes, ali je ziva istina.

imam gitaru od 2000$ i ovaj Gherson zaista ne zvuci nimalo losije. samo je razlika u kratakteru zvuka.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 27 Sep 2010, 00:39

Sinoć imao 1 na 1 usporedbu svoje đitre i Epiphone G400 esdžijca. Ostavio Bassmana u bigzu, krenuo da kupim jesti i po pivo, u povratku sreo drugara iz jednog benda i pozvao ga da zajedno isprobamo pojačalce. Uglavnom, malo sam pržio ja, onda se zabo on (stock varijanta, kaže da ima neke Gibson magnete, telo je neki mahagoni određenog ranga itd...). Uglavnom, 30% tiši i mutaviji zvuk od Ghersona HSG. Taj Epiphone je valjda nov oko 400 evra, ako se ne varam. Izrada i finiš takođe, kapiram da se razlika može meriti u istim procentima.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by Funkomat » 27 Sep 2010, 00:52

Odlicna je ta tvoja gitara, rekoh i ja. Sem bridge magneta, naravno. :D

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 27 Sep 2010, 01:04

O jbt, ne produbljuj narastajuću bubu :D Večeras mi se smenjivalo guglanje po recenzijama PAF Pro i kliktanje za slanje privatne poruke Lesliju.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by Funkomat » 27 Sep 2010, 01:21

Sad si jedan od nas. :P :mrgreen:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by Nyarlathotep » 27 Sep 2010, 01:52

nebojsak wrote:Sinoć imao 1 na 1 usporedbu svoje đitre i Epiphone G400 esdžijca. Ostavio Bassmana u bigzu, krenuo da kupim jesti i po pivo, u povratku sreo drugara iz jednog benda i pozvao ga da zajedno isprobamo pojačalce. Uglavnom, malo sam pržio ja, onda se zabo on (stock varijanta, kaže da ima neke Gibson magnete, telo je neki mahagoni određenog ranga itd...). Uglavnom, 30% tiši i mutaviji zvuk od Ghersona HSG. Taj Epiphone je valjda nov oko 400 evra, ako se ne varam. Izrada i finiš takođe, kapiram da se razlika može meriti u istim procentima.

jb, kad su naše djitre talijanske MILF drolje, od 35 do 40 dina starosti. u zlatnim plodnim godinama. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 27 Sep 2010, 01:52

Funkomat wrote:Sad si jedan od nas. :P :mrgreen:
Ne, ne, ne, amortizovaću to nekako. Nego, jes da mi je upala u uvo ta kockastost na klinu :mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Gherson SG, odnosno kako treba da izgleda...

Post by nebojsak » 27 Sep 2010, 01:55

Nyarlathotep wrote: jb, kad su naše djitre talijanske MILF drolje, od 35 do 40 dina starosti. u zlatnim plodnim godinama. :)
Taj rad. Malo strija, dupe malo veće nego što bi trebalo, ali i jače sise, toplina i iskustvo :) Plus znaju šta ti treba.

Zapravo serem. To je 40-45, najbolje godine.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest