RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Rocket Roll » 16 Oct 2009, 08:17

Image
Image
Image

Nikad više klonovi TubeScreamera! Ne bih se frljao izrazima kao što su "masno" i "neverovatno", ali Power Boost je ozbiljno impresivan.

Ima puno bustera, ali samo ovaj je svirao "Dark Side of the Moon" - i, kao i uvek, Gilmurovom izboru pedala treba posvetiti dužnu pažnju. Power Boost je baš to - power boost - i taj posao obavlja i tehnički dobro (nema dioda, kolo je jednostavno i bez mogućnosti da "pokrade" ton, "isprocesuje" ga i učini generičkim) i dobro na zvučnom planu. U pitanju je blago mid-scoopovano, širokofrekventno pojačanje koje zvuči vrlo "britanski", vrlo rokenrol. Magija se dešava kada se okreće "Treble" kontrola i kada Power Boost postaje treble boost (ali na prijatniji, manje "škriputavi" način nego RangeMaster varijante).

Sustain je posebna priča - kako glasnoća note pada, zvuk pedale jednostavno nestaje i ostaje samo zvuk gitare u pojačalo. Iz toga možete da zaključite kako je dinamična (i kad se žice nežno okidaju, Power Boosta kao da nema u lancu).

Ogromna popularnost Bossovog BD-2 Blues Drivera svakako potiče iz činjenice da radi vrlo sličan posao. Iako BD-2 pored PowerBoosta zvuči veštački (operacioni pojačavač, složen sistem filtera), on ipak radi sličan posao za mnogo manje para (Power Boost košta £180).

Btw, +Hopkinsova+ devojka je zaslužna za artwork :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Funkomat » 16 Oct 2009, 17:19

Rocket Roll wrote: Btw, +Hopkinsova+ devojka je zaslužna za artwork :D
:D
Bas sam hteo da pitam.

Hoce biti neki snimak?

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Kill surf city » 16 Oct 2009, 17:32

Veri najs !! :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by cccira » 16 Oct 2009, 17:39

Mislio sam da uzmem ts (ili neki klon) za potrebe boosta pojacala (koje je vec dosta po prirodi midlasto), ali ovo bi mi izgleda bolje zavrsavalo posao :)

Hocemo neki sound! :ziveli:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by xspaceman » 16 Oct 2009, 18:21

cool! :bravo: jedina zamerka na gain pot...deluje mi preblizu prekidaca, ali nadam se da se nece oštetiti pri ukljucivanju i iskljucivanju pedalice!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Duane » 16 Oct 2009, 18:26

kool! sound samples please :)


mozda bi se i ovaj batica slozio...

Image

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by +Hopkins+ » 16 Oct 2009, 18:43

xspaceman wrote:cool! :bravo: jedina zamerka na gain pot...deluje mi preblizu prekidaca, ali nadam se da se nece oštetiti pri ukljucivanju i iskljucivanju pedalice!
Da, to stvarno može biti problem, ali paziću, pa ako baš ne bude išlo, smislićemo nešto ili će ga Rocket prekućiti.

Što se tiče snimka, ja kući apsolutno nemam ni uslove ni opremu za snimanje, nemam čak ni obični internet mikrofon i kućno pojačalo je na popravci. Kada sam bio kod Rocketa, nismo snimili jer je i on imao nekih tehničkih prepreka iako smo na njegovom pojačalu namestili nebeski zvuk, tako da greota što to ne snimismo.
Trebao bi za vikend da se vidim sa Nyarlathotepom, poneću spravu da mu pokažem, pa možda kod njega snimimo nešto. Ako ne, u toku sledeće nedelje kada odem u studio.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by dweezil » 16 Oct 2009, 22:47

very drazesna pedala, a bash si ubo istu boju kao na originalu :)
zvuci pretty ok, meni se najvise dopada sa drive potom na pola, dodaje onu prijatnu reskocu i odsecnost.

jesi experimentisao malo sa tranzistorima i koji su ono po tebi najzahvalniji za ovakvu spravicu?!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Rocket Roll » 16 Oct 2009, 23:47

Hvala!
xspaceman wrote:cool! :bravo: jedina zamerka na gain pot...deluje mi preblizu prekidaca...
Moja greška u proračunu... ako bude problema, zameniću položaj "Gain" pota i diode, ili ćemo ići na novu kutiju.
+Hopkins+ wrote:Kada sam bio kod Rocketa, nismo snimili jer je i on imao nekih tehničkih prepreka iako smo na njegovom pojačalu namestili nebeski zvuk, tako da greota što to ne snimismo.
Prodao sam mikseticu kako bih finansirao izradu mikrofonskog pretpojačala, a onda sam pare potrošio a pretpojačalo još nisam završio :hide:
dweezil wrote:jesi experimentisao malo sa tranzistorima i koji su ono po tebi najzahvalniji za ovakvu spravicu?!
BC109C, bez daljnjeg. Miljama ispred konkurencije. Samo paziti na stvari koje nisu navedene u MarkMovom layoutu: kada se koriste BC109C, R2 je 120K a C3 je 200pF. Isto tako nije nacrtan kondenzator od 100nF koji ide preko "Bass" pota (između prvog i trećeg izvoda).

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Funkomat » 17 Oct 2009, 14:36

Rocket Roll wrote: BC109C, bez daljnjeg. Miljama ispred konkurencije. Samo paziti na stvari koje nisu navedene u MarkMovom layoutu: kada se koriste BC109C, R2 je 120K a C3 je 200pF. Isto tako nije nacrtan kondenzator od 100nF koji ide preko "Bass" pota (između prvog i trećeg izvoda).
Aj daj link do tog layout-a ako ti nije problem.
Ne mogu da ga nadjem...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Rocket Roll » 17 Oct 2009, 15:16

Mislim da direktni linkovi na DIYStompboxes layoute ne rade ako niste tamo ulogovani. Put je: diystompboxes.com -> Layouts Gallery -> pretraga za "Colorsound Powerboost", odnosno "Colorsound Overdriver".

Postoji pločica i na http://fuzzcentral.ssguitar.com/schematics.php, s tim da vrednosti u šemi / layoutu ni na njoj nisu tačne (važe gorenavedene ispravke).

Originalna šema (sken originala) je takođe na diystompboxes. Radite po njoj i otvorite četvore oči kad naseljavate pločicu!

http://www.schematicheaven.com/effects/ ... driver.pdf

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Funkomat » 17 Oct 2009, 15:41

Hvala.
Ovde je layout sa bc109c...
http://www.aronnelson.com/gallery/main. ... ewsIndex=1
Pretpostavljam da za njega ne trebaju nikakve modifikacije...?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Rocket Roll » 18 Oct 2009, 00:37

Valjda ne - nisam ga proveravao jer nisam mogao da nađem PCB koji ide uz njega. Stoji samo taj layout i ništa drugo.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: ColoRRsound PoweRR Boost

Post by Funkomat » 18 Oct 2009, 01:23

Bacio sam pogled na ovedriver semu sa istog sajta i koliko sam video, sem par vrednosti (25uf umesto 22, 6.4 umesto 4.7..) sve ostalo je manje vise isto...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest