RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Rocket Roll » 24 Dec 2009, 21:11

Moram ovo da podelim sa vama - informacija nije nikakva tajna, ali do mene je došla tek sad: kompaniju Tycobrahe je osnovao Bob Bogdanovič, brat režisera Pitera Bogdanoviča. Piter i Bob su sinovi slikara & pijaniste Borislava Bogdanovića, koji je pobegao iz Srbije pred okupaciju pošto mu je žena bila Jevrejka.

To znači da mi ovdašnji imamo pravo (po zakonu) da kloniramo sve što je Tycobrahe ikad napravio, zar ne? :lol:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Z*Z*Z » 24 Dec 2009, 23:28

Rocket Roll wrote:Moram ovo da podelim sa vama - informacija nije nikakva tajna, ali do mene je došla tek sad: kompaniju Tycobrahe je osnovao Bob Bogdanovič, brat režisera Pitera Bogdanoviča. Piter i Bob su sinovi slikara & pijaniste Borislava Bogdanovića, koji je pobegao iz Srbije pred okupaciju pošto mu je žena bila Jevrejka.

To znači da mi ovdašnji imamo pravo (po zakonu) da kloniramo sve što je Tycobrahe ikad napravio, zar ne? :lol:
Ne samo pravo nego ustavnu obavezu ;)

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by progg » 25 Dec 2009, 08:10

Z*Z*Z wrote:Ne samo pravo nego ustavnu obavezu ;)
i moralnu... :XD: :XD: :XD:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Dersu Uzala » 25 Dec 2009, 08:15

Pretty friggin' awesome :ziveli: .

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Nyarlathotep » 28 Dec 2009, 02:26

ovo predobro zvuci. :)
svija mi se pomisao da cut off sweep LowPass filtera kontrolises uz pomoc ekspreksn pedale. strava, putis neku stoku od gejna kroz pedalu u samo saras.. zavrces filter nogom. ja bih bio presrecan kad bih MicroSynth mogao da radi ovako sa pedalom, samo da ima ovaku funkciju i sreci nikad kraja. :D

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by andrej] » 29 Dec 2009, 02:13

cini mi se da sam video nekog na guitargeeku da je pomocu switchovanog jacka povezao exp pedalu na microsynth, ne mogu da se setim jel mesto start freq ili end frequencyja (mislim da je na end), da bi postigao slican efekat. a kad izvadi exp pedalu iz dzeka, sve po starom, radi slajder. raspitaj se bolje. ovo je, cini mi se, ekstremno lagana modifikacija (zalemiti nekoliko zica), jeftina (1 switched jack), a na (i u) kutiji od microsyntha ima mesta za jack kolko oces.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Rocket Roll » 29 Dec 2009, 08:35

andrej] wrote:ovo je, cini mi se, ekstremno lagana modifikacija (zalemiti nekoliko zica)...
Čak i Hauard Dejvis mrzi da radi na MicroSynthovima jer je unutra velika gužva - dva PCBa i džungla žica. Problem sa tim modom je u uklanjanju slajdera iz kola, ali nešto se, izgleda, može izvesti: http://www.talkbass.com/forum/showthrea ... 283&page=3 Takođe pogledati http://www.shotgunnmods.net/shotgunnmod ... _Mods.html

Nažalost, novi XO MicroSynthovi su SMD, što će reći zatvoreni za modifikacije.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Kristijan » 29 Dec 2009, 09:12

Fuckshit! Ma dupli fuckshit! Skinuo klip, stavio slušalice i pustio... a nisam provalio da sam ostavio uključen loop, i nastavio da radim... I ono, posle nekog vremena, pitam se zašto sam nacrtao Deda Mraza koji levitira i ima 6 ruku, i laserima iz očiju obara klingonske lovce presretače :lol: Onaj deo od 1:21 do kraja je potpuno ludilo. Sad sam secnuo to parče, pa samo njega puštam u loopu :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Nyarlathotep » 29 Dec 2009, 09:27

Rocket Roll wrote:Nažalost, novi XO MicroSynthovi su SMD, što će reći zatvoreni za modifikacije.
:( :cry: :x

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by dejankuki » 29 Dec 2009, 10:26

Kristijane, daj sliku...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by cccira » 29 Dec 2009, 14:36

dejankuki wrote:Kristijane, daj sliku...
+1 :lol:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by andrej] » 29 Dec 2009, 14:45

znas kako rockete, ovo, kao sto rekoh moze da se zavrsi sa par zica. razmisli umesto sto citas po netu. skontaj shemu: imas na jednom od onih linkova sto si mi dao, na trecoj strani je taj deo kola. slajder je povezan ovako:
lug1: v-
wiper: ostatak kola
lug3: zemlja

e, sad, ako ocemo da povezemo jack mesto njega, uradicemo sledece:

lug1: v- -presecemo vod koji vodi do ovog pina i odsecene delove povezemo preko jednog switched dela dzeka. na isto mesto na plocici cemo povezati tip dzeka

wiper: ostatak kola -presecemo vod koji vodi do ovog pina i odsecene delove povezemo preko jednog switched dela dzeka. na isto mesto na plocici cemo povezati ring dzeka

lug3: zemlja -povezujemo ga na zemlju na dzeku. mozda, da bismo izbegli ground loop, to ne moramo raditi, jer jack nije izolovan i napravice kontakt sa zemljom kad se stavi na shasiju

sve sto nam treba: http://www.banzaimusic.com/Taiwan-jack- ... tereo.html. obrati paznju, switchevi su break. ne mora cak ni da bude izolovan od shasije. imas li kakve primedbe na moju ideju? gledao sam gutshotove od novijih, pre-xo microsynthova i - mesta ima. a ni smd nije nedodirljiv, moze se modovati uz malo strpljenja.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Rocket Roll » 30 Dec 2009, 00:54

Znaš kako, Andrej, kad je to tako lako - završi to sa tih "par žica" i stavi primer, šta ima meni da objašnjavaš kako se to radi?

Dogovor: Nyarlathotep tebi pošalje svoj XO MicroSynth, a ti njemu 260 evra. Ako ga usereš, on za te pare kupi novi. Ako ga uspešno moduješ, pošalješ mu ga otkupnicom na tih 260 evra + troškove modifikacije.

Lako je reći "lako je". Uradi prvo, pa objašnjavaj šta si uradio.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by Stanko » 03 Jan 2010, 00:51

Sjajno :) samo napred, mogao bi da nam bacis neku fotku kompletnog pedalborda, bar pedale koje si ti radio ;)

evo pustih sabbath bloody sabbath

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: RR pRRedstavlja: TycobRRahe PaRRapedal

Post by andrej] » 03 Jan 2010, 02:06

stavio sam exp dzek na 3 pedale do sad, na jednoj cak ni jedan od pinova nije bio zemlja, pa sam morao da izolujem dzek od kutije. ovo je osnovni princip menjanja potenciometra exp pedalom, ne znam zasto ne bi radio i na ovoj pedali.
sto se smd-a tice, popravljao sam deo napajanja na laptopu - u smd izvedbi, ne znam zasto bi ovo bilo puno teze. navuces malo izolacije od nekog finog kabla na neku jeftinu pincetu, cisto da se ne opeces, i - off you go. naravno, ako lemish kola, treba da smanjis temp. lemilice da ne sprzis to. to se za 3-4 evra moze resiti tako sto kupis na pijaci onu lampu sa stipaljkom sto ima regulaciju jacine svetla, jednu kutiju i jednu uticnicu. nisam siguran da dzek moze da se nagura u xo kuciste, al moze u veliki microsynth novijeg izdanja, onaj sto je bio pre ovog xo.
predlog ti je smeshan. ako cemo da budemo ozbiljni, Nyarlathotep moze da napravi par fotki unutrasnjosti pedale, ne mora puno da je rastavlja i postuje, da vidim moze li se nagurati dzek negde (mada sam skeptican po tom pitanju). ako moze, bilo bi mi zadovoljstvo da mu za takav poduhvat uzmem lovu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest