Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2010, 22:07

Evo i ja se najzad ponovio i to prakticno slucajno :) Mesecima imam skupljene pare za novu gitaru ali mi se nista nije dopalo. I onda kupih gitaru u roku od dva sata. Toliko mi je trebalo da obidjem dve poste kako bi uspeo da dignem proklete pare posto je izgleda nestasica istih u postama. I da nateram moje da odustanu od ideje da idu u "novogodisnju nabavku" kako bi kolima stigao do prodavnice dok se ne zatvori, i dok sam jos mlad posto je prevoz katastrofa zadnjih nedelja (ozbiljno razmisljam da se preselim u... Zrenjanin recimo). Na kraju smo onako porodicno, u duhu praznika, posetili prodavnicu :D Sa sve komentarima mojih roditelja: "al je siljata :shock: , a sta joj je ovo :O.o: , sta ce ti jos jedna :grummel_2: , vidi menja boju kad je mrdas ^^ , ovo cudo nece moci da stane u kola ::ranting:: " i sl.
Skoro da je nisam ni probao u prodavnici. Samo sam pogledao jel citava i okinuo random tonove po vratu da vidim jel sve ok. Mislim da ni onaj prodavac nikad nije prodao lakse i brze gitaru :)

Image

A sada sledi nastavak price :)

Nekoliko dana unazad sam skoro iz zezanja okrenuo prodavnicu da vidim da li imaju XPT700, rece covek "dobili smo sad jednu" i odvali mi cenu vecu za 100 evra od one na sajtu. Sto je mnogo mnogo je, cak i za Srbiju. Dan ili dva kasnije Roll je posetio istu tu prodavnicu i rekose mu jednu cenu u evrima a drugu u dinarima. Kako mi je rekao da je izgleda ipak ok cena na sajtu i da su se oni tamo nesto zajebali tako sam okrenuo radnju da vidim koja je ZAISTA CENA ! Cim sam dobio odgovor kojem sam se nadao uz ratni poklic SPARTAAAAAA!!!! krenuh put poste :) Ovim putem se Rollu se zahvaljujem na informaciji i castim ga pivom kad se vidimo.

E a sad kao ide revju :) Sto se same gitare tice bila je cela, bez ogrebotina i sl. Jos u prodavnici sam video da se kapice za potove setaju gore-dole i da fali jedan strap-button ali sam resio da cu moci da zivim sa tim. Kada sam dosao kuci skontao sam da se nestali strap button nalazi u koferu zajedno sa imbusima, oprugom, uputstvom i kablom. Kapice je nervozni radnik nabijao na potenciometre kako su mu dosle pod ruku. Izgleda da je bio previse zaoukupljen razmisljanjem o globalnom zagrevanju da bi na sekund razmislio da se to ne stavlja na silu. Tako da je dovoljno sjebao onaj unutrasnji gumeno-plasticni deo i kapica ne stoji kako treba. Papiric je sredio problem."Osecaj" gitare i sama izrada je sto se mene tice besprekorna.

Vrat mi je savrsen, plasio sam se da ce biti problem jer je ofarban ali ne "koci" ruku i ne pruza nikakav otpor. Dzambo pragovi su kul :) Tu i tamo se po bajndingu vidi neka tackica druge boje, ali nista strasno.

Telo jeste cudno, medjutim lepo lezi i na levoj i desnoj nozi kada se sedi. U stojecem polozaju vrat hoce malo da povuce na svoju stranu ali je podlaktica uvek u kontaktu sa onim "zadnjim gornjim rogom" pa drzi ravnotezu. Da budem iskren ja ovo cudo nikad ne bih svirao bez strap lockova, konstantno imam paranoju da ce se otkaciti i pasti. U sedecem polozaju sa gitarom preko leve noge sam skontao zasto strapbutton nije bio na gitari. BODE U GRUDI I NEMA MILOSTI! Ako sednes kako treba i ispravis ledja nema problema, mozda je to i bila namera Ibaneza, misle na nasu kicmu :XD:

Edge III ... ne znam zasto ga ljudi toliko pljuju? Stim sam bacio iz E u D cim sam gitaru izvadio iz kofera, divljao sa tremolom i stvarno ne vidim nikakav problem. Desi se da ispadne nekad, ali jedno lupanje po rucici resava stvar i vraca gitaru savrseno u stim. Ako je u pitanju kvalitet materijala onda cu to videti za koji mesec ili godinu. Za sada radi kako treba.

Magneti deluju odlicno. Jos uvek nisam imao prilike da je probam na normalnom pojacalu, samo na kompu i na ovom mom sobnom sranju. U poredjenju na X2N koji mi se nalazi na drugoj gitari D-activatori se ponasaju skoro isto samo sto imaju nesto manje bass-a. Sto je cudno jer Dimarzio na sajtu kaze obrnuto. Output takodje treba da bude nesto manji ali se ne primecuje narocito. Narocito kad se pusti kroz neki dist. pa on dodatno kompresuje. Na klinu ima razlike. Da li d-activatori zaista imaju manje bass-a ili je do zica (posto su na drugoj gitari 10-ke a ovde 9-ke) ili mozda do drveta samih gitara... Ne znam , mozda prebacim X2N posle na xiphos-a iako sam vise nego zadovoljan kako sada zvuci. Sustejn je do prekosutra , kao u spinal tap-u , naravno tu je i neck thru , je li :) A i pragovi su lepo obradjeni i levelovani ne kaci nigde nista.

Farba je ... cudna. Ima braon boje, ima zelene... zavisi odakle gledas i odakle pici svetlo. Nisam odusevljen onim sljokicama ali sta je tu je jbg. Uspeo sam danas da siljkom lupim o parket , nisam sjebao drvo niti lak. Ipak se nadam da necu to ponoviti :)

Mislim da sam pokrio sve sto moze nekoga da zanima, ako ima pitanja pitajte. Evo jos slika


Image

Image

Image

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by mislim_stvarno » 01 Jan 2010, 22:27

U jbt koji trip sa ove dve slike headstocka!!!! :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2010, 22:33

:XD: Tokom dana cela gitara promeni milion nijansi braon i zelene. Bude cak i crna... u mraku :XD:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Funkomat » 01 Jan 2010, 22:43

mislim_stvarno wrote:U jbt koji trip sa ove dve slike headstocka!!!! :lol:
Da, bas do jaja izgleda.
Podseca na carbon copy. :)

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Solomon » 01 Jan 2010, 22:43

mijenja boje zato sto je nisi nahranio, i sto ne brines o njoj :lol:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by mislim_stvarno » 01 Jan 2010, 22:49

Ja sam video po netu neke slike xiphosa, mozda je bio stariji model, ali boja mu je bila kao vnogo. Ovo na ovim slikama izgleda do jaja. :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2010, 23:03

@Funkomat
Onda cu morati i tu pedalu da uzmem, da mi se slaze uz gitaru :D ove sljokice nisu bas toliki horor, ali moglo je i bez njih... :?

@Solomon
Nema sad para i za hranu , nek gladuje.

@mislim_stvarno
I ja mislim da je bila neka varijanta green chameleon, mada ovaj za amere koji je gray ima GCM oznaku... ne znam. Postoji i neki plavi na ovaj fazon koji nikad nisam video ni u jednom katalogu, eno svira ga neki na youtube. Uglavnom za evropsko trziste ima samo ovaj Red Chameleon tako da jbg :)

A i zavisi kako je slikano. Ja sam morao sad da ga opalim blicem da bi se videla i druga boja zbog svetla u sobi.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Rocket Roll » 01 Jan 2010, 23:10

KnightOfDoom wrote:...Rollu se zahvaljujem na informaciji i castim ga pivom kad se vidimo.
Do-govoreno, jedva čekam. D-Activator su me prijatno iznenadili i potvrdili da ono što DiMarzio na sajtu piše o svojim magnetima VEZE nema sa njihovim zvukom, ali da su svi, pa i "najteži" DiMarziji, prijatno "bistri" što ih čini upotrebljivim za više stilova.

Onaj prethodni Xiphos koji sam nabrzaka zagledao u Mixu je izgledao kao $1000000, verujem da je ovaj još bolji :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Guitar_thrill » 01 Jan 2010, 23:11

KnightOfDoom wrote: (ozbiljno razmisljam da se preselim u... Zrenjanin recimo).
ako je zbog saobracaja bolje nemoj, ja sam mislio da je ovde najgore! :lol:
Cestitam na predatoru! :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Funkomat » 01 Jan 2010, 23:18

KnightOfDoom wrote:@Funkomat
Onda cu morati i tu pedalu da uzmem, da mi se slaze uz gitaru :D ove sljokice nisu bas toliki horor, ali moglo je i bez njih... :?
Nema druge. :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2010, 23:23

@Thrill
Ne znam kako je sad ali mi je Zrenjanin ostao u secanju kao najopusteniji grad na planeti. Ono, nema zive duse na ulici, skoro svuda mozes peske, svi pice biciklima :) Totalno je do jaja. Ovo u BG-u pocinje zestoko da me iritira.

Vise je hibrid neki nego predator :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by Guitar_thrill » 01 Jan 2010, 23:26

KnightOfDoom wrote:@Thrill
Ne znam kako je sad ali mi je Zrenjanin ostao u secanju kao najopusteniji grad na planeti. Ono, nema zive duse na ulici, skoro svuda mozes peske, svi pice biciklima :) Totalno je do jaja. Ovo u BG-u pocinje zestoko da me iritira.

Vise je hibrid neki nego predator :)
pa biciklom stvarno i mozes svuda...ali u poslednje vreme stalno nesto renoviraju,i stvaraju se nenormalne guzve u gradu... :) ali ne bi bilo lose imati Admina u blizini :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2010, 23:41

Ne bi bilo lose da budem admin Zrenjanina! :XD:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by guv'nor » 02 Jan 2010, 00:26

Kongračulejšns, odlično izgleda, a i onaj pRoster na poslednjoj fotci extra ide uz karakter džitre!
Me like reverse headstock, baš, baš. :D :ziveli:

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Ibanez Xiphos XPT700 RCM (nesto kao review)

Post by dimmu » 02 Jan 2010, 01:23

gitara je stvarno prelepa..bilo bi dobro da padne koji klip ili audio snimak pa da je i cujemo :D koliko je kostala?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest