Boss BD-2 BluesDriver: Ukratko (I Jedan .mp3 Primer)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Boss BD-2 BluesDriver: Ukratko (I Jedan .mp3 Primer)

Post by Rocket Roll » 24 Aug 2007, 22:40

Image

Probao sam ga sa Heratonom i sa Voxom AC30 - iz Voxa izvlači onaj Voxovski fuzz (vrlo cool, više Cream nego Beatlesi) a Heratona "šutne" i totalno ga "polomi" - ako odvrnem samo "level", to je to - SRV, i čist i prljav zvuk u isto vreme. Ako odvrnem "drive", to ide skoro skroz do AC/DC (možda bi tačnije bilo reći skoro skroz do Neil Younga).

Za BDa sam čuo kada se prvi put pojavio i odmah izazvao senzaciju na Fenderovom forumu kao "prvi pravi čisti boost", odnosno "drive bez drivea", booster koji daje samo volume, presence i sustain bez da se "dernja" kao većina distorzija i bez da je "tanak" i providan kao (ponekad) Ibanezov TubeScreamer. Prvi put sam ga uključio u Nota Music Shopu, skoro slučajno - gazim kroz pedale, probavam sve, ostajem ravnodušan: "Aha, još jedan vrištavac u pedali... Uh, koliko gaina... Užas definicija...", gledam ga i strašno sam skeptičan - ne volim stvari na kojima piše "Blues". Šta, kupiš pedalu i odmah zvučiš kao John Hammond? Please. Ali, mislim se, eto ga preda mnom, hvale ga na Fenderovom forumu, kliknem da ga upalim, i...

Well, hello there, little fella.

To mi se tad prvi put desilo. Ne podnosim drive pedale - zaurlavaju, ubijaju dinamiku, zvuče kao zujalice, bole uši a note nestaju u mutnoj kaši "soničnog blata"... Znate me, nikad nisam bio za "nuklearni džihad" gitarom. A kada sam kliknuo na BD-2, zvuk je IsKoČiO iz pojačala i UjEo me za dušu - nisam mogao da poverujem! To sam ja, ali više ja, prisutnije, ali ne "blatnjavije" ili "prljavije".

Posle sam saznao da su ga zavoleli i Dejvid Gilmur, Bob Dilan, itd itd... I da je najpopularniji među country - blues muzičarima koji hoće, je li, "veliku debelu distorziju ali bez distorzije".

Možete da ga čujete na novijim Gilmurovvim radovima (od P.U.L.S.E. naovamo), na novom Bob Dilanu ("Modern Times"), a nedavno sam ga i ja pazario - pa da ga čujete i u mojoj izvedbi, ako želite... Na pravom pojačalu ubija, ali sam se potrudio da mu namestim lep zvuk i na snimanju u kompjuter.

Koristio sam AmpliTube Jimi Hendrix (Twin Reverb i Bassman) i AmpliTube 2 (Tube Vintage Combo, verovatno klon nekog ranog Tweed Deluxe modela). Prvo čujete samo pojačalo, a zatim "zgazim" Blues Driver. Ukupno sam snimio tri primera: dva sa minimalnim gainom (BD-2 radi samo kao "boost" i "stvrdnjava" zvuk) i treći sa mnogo gaina (što, verujte mi, zvuči mnogo bolje na pravom pojačalu).

------------------------------------------------
->Boss BD-2 Test: .mp3, 3,89 Mb<-
------------------------------------------------

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 24 Aug 2007, 23:32

Ja sam vec dugo zaljubljen u ovo malo cudo
Najbolja pedala koju sam ikad probao i jedina koju zelim da imam i sto je najbolje jedna je od najjeftinijih bossovih pedala (ako ne i najjeftinija) na nasem trzistu...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 24 Aug 2007, 23:42

Yock, SD-1 je još jeftiniji... a isto je lepa stvar, na svoj način. MraĆno vintidž parenje zmija ispod polusrušenog kamenog mosta, tako nekakav zvuk...

Kahm. Ovaj, da se vratim na temu, ja sam ga platio 7100 dinara, pa - ko voli, jel'te.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 25 Aug 2007, 08:31

Da u pravu si
Svejedno u noti je 6700 a u Su je jos jeftiniji koliko se secam
Nije puno za ovako nesto ali kad nemas ni din puno je...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest