Electro Harmonix Big Muff Pi - Šale ili Prave Recenzije?

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Electro Harmonix Big Muff Pi - Šale ili Prave Recenzije?

Post by Rocket Roll » 26 Aug 2007, 12:53

Znate ovo čudo?

Image

Pazite ->recenzije sa Harmony Centrala<-:

"man its great, just screw around with it and youll find what your probably not looking for to day, but its there, and you are in it adventually, muffed. thats the position it puts you in."

"when i play the big muff, i truly feel muffed. it muffs me into music itself. i just wanna play it always... i love this pedal, and my band found that sound that cobain hides inside his heart."

"i dont hate anything about this pedal, my brother is in karate, and when i first got the pedal i wanted to test out the strength, so i told him to do a front flip onto it. it was crazy it didnt even break, thats probably because i couldnt talk him into actually doing it, but im sure if he did, it wouldnt break. hes a green belt, so yes he can do flips."

"my favorite feature on the big muff is the muff. its so generic, so independent, so verstile, so amazing that i just know that the muff is the favorite feature of the big muff of mine.
i write muffy sounding songs wiht it and i havent written a bad song yet."

"What would definitely stand in my way of grabbing Jimis crown is putting this piece of pi(or better, crap) into my setup. This things noisy as hell. on every setting man. I've heard better distortion coming out the back of a Volkswagen dudes. Maybe I should add a VW Bug engine to my rig and sell them as Pat Lace Fuzz boxes and make money like Electro harmonix, people are obviously buying this ruskie red star poop man."

"Dudes, I wouldn't depend on this pedal, because it would probably piss me off to the point of leaving it at the gig. It looks dumb anyway, it has russian writing on it...It probably means "you sucker! You bought the Big Muff! ha aha ha ha "."

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 26 Aug 2007, 13:05

Ja sam manje vise citao samo dobre stvari o pedali ali je nikad nisam probao mada mislim da je sasvim nepotrebna osim ako neko zeli da skida neke odredjene muzicare kao npr frusciante jer je on koristio za snimanje brdo pesama.
Ipak bih voleo da je probam ali ne bih dao pare za nju.
Ima je kod nas?


A ovo gore su zajebancije naravno... :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 26 Aug 2007, 13:31

Ma, što je najgore, ti likovi su to gore postovali mrtvi ozbiljni...

Ima je kod nas, i to u čak TRI varijante. Gornja, Electro Harmonixova (takozvana "New York Version") je oko 100 evra. Malo manje je Sovtekov Big Muff (crni, ne zeleni), i on košta 70 evra (5000 dinara, koliko god to bilo). Ovaj na slici desno, to je to:

Image

I, na kraju, tu je Behringerov VD1, koji je svega oko 3000 dinara i daje taj zvuk za malo manje para:

Image



========================================================================================

Što se zvuka tiče, najpoznatiji "Muffovac" je Dejv Gilmur. No Muff ima stvarno mnogo primena: Smashing Pumpkins, Cliff Burton (tako je, basista "Mjetal'ke"), Dinosaur Jr, Mudhoney, White Stripes, Sonic Youth. Od metalaca ga vole Tool i KoRn.

========================================================================================

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 26 Aug 2007, 14:32

Da stvarno je mnogi koriste ali ja i dalje na dajem pare za sustainer iako nije puno kad poredis sa ostalim glupostima koje ljudi kupuju kao npr flanger (ja imam flanger :hmm: )...
Probao si ti neki od ovih?
Ajde pisi nesto ako jesi.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 26 Aug 2007, 20:29

Ja sam probao...
Vidis big muff i ostale pedale su nastale u odredjenim periodu i bile su veeeliki bum. Da li je dovoljna cinjenica da je 70% muzicara kasnih 60tih, 70tih i pocetak 80tih, pravio svoje najpoznatije hitove na tim pedalama.
Pocev od Hendrixa, Rolling Stones, Pink floyd i mnogih drugih, pa do danas. Gitrista RHCP John Frusciante na primer.
Sto se zvuka tice i tada i danas su davale overdriven zvuk sa primesama boosta, koji je tada bio nezaobilazna komponenta. Cak je i na pojacalima ugradjivana ta funkcija da bi se pravio zvuk.

Sto se danasnjih Electro harmonics pedala tice, neke su zadrzale svoj zvuk, a neke su prilagodjene danasnjim potrbama gitarskih zanrova.
Ako neko zeli prljavi overdrive on ce mozda ici na Big mufove ili muffove, ali ako hoce distorziju sigurno ce probati Metal muf ili Big muff СДЕЛАНО В РОССИИ.

Probao sam neke i kompletni tekst cete procitati u novom Sound&Musicu ali mogu da vam kazem da ako imate vremena i potrebe da kupite ili jednstavno probate, probajte big muff ali ovaj ruski. Mnogo mi se svidja, mada je zanimljiv i metal muff koji po meni daje malkice reskiji ton nego ovaj ruski. A ako zelite cistu Blues-ZZ-top-overdrive farbu, pitajte da li imaju double muff. Verujem... svidece vam se.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 26 Aug 2007, 23:56

Pa sad... Što sam probao - probao sam, ali da ti ne pričam, evo kako to zvuči:

->Electro-Harmonix USA Big Muff Pi Distortion/Sustainer: Stompbox Walkthrough Video (12 mb)<-

->Peter Stroud Big Muff Demo Sa Electro Harmonix DVDa (4,6 mb)<-

Ima još XYZ klipova sa testovima na YouTube...

Kako Peter Stroud kaže u tom drugom klipu: "The pedal that started it all... Legendary sound for over 30 years."

glider
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2007, 22:51
Location: hag/beograd

Post by glider » 28 Oct 2007, 22:57

ahh, bojim se da imam to 'cudo'

Okej je. Nije moj 'glavni' zvuk ali posluzuje pri ostalim stvarima.

Hmm, imam onaj US NYC Reissue, mislim da mozda kupim jos jedan, ali neznam dali da uzmem ruskog ili little big muff-a

o da, sad sam se pridruzio forumu!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 28 Oct 2007, 23:03

Pozdrav i dobrodosao

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Oct 2007, 23:15

glider wrote:...ne znam dali da uzmem ruskog ili Little Big Muff-a.
Dobrodošao :D

Ruskog Muffa sam kod nas jednom video (i nikad više), a Little Big Muff nikako da stigne u naše krajeve... Počeću da gubim kosu s glave u ubeđivanju sa Artist Systemsom da ga uvezu. Te ljude stvarno briga za nove Electro Harmonix pedale - a i od starih imaju samo neki krš... Drže, recimo, XO Line Metal Muff - taj stvarno (ali STVARNO) ništa ne valja. Hvale se kako naručuju Double Muff - koji (IMHO) zaista ničemu ne služi (nema tonske kontrole, nema "Sustain" kontrolu, ima samo mnogo fiksiranog gaina i još više fiksiranog gaina). Drže i Nano Clone, koji se svima živima koji su ga kupili pokvario - osim onima kojima se apsolutno zgadio njegov zvuk (jer nema nikakve sličnosti sa Small Cloneom).

"Velike" EHX pedale su zadnji put imali kada je Nyarlathotep (kolega sa Foruma) pazario Stereo Polychorus (a tome ima par godina). Od tada im sve stoji na sajtu, ništa nemaju u radnji, i uopšte nisu zainteresovani da uvezu novi kontingent.

Znam ja da oni brinu samo oko stvari oko kojih mogu da uzmu veliku količinu love jako brzo, ali...

Bleedin' amateurs.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 29 Oct 2007, 01:35

Ja imam ovaj Behringer Vintage Distortion VD1, i veoma sam zadovoljan, samo jedna zamerka.

Kada ga povezem sa RP80, znaci gitara-VD1-RP80-pojacalo, i iskljucim VD1 a koristim clean sa proc., cuje se distorzija veoma veoma tiho, ali ipak meni bode usi. Kada smanjim Out Level na VD1 na 5 onda je nema...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest