leslie Stratocaster Pickups

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Sava » 24 Jan 2010, 10:24

Eto ko je sinoć (noćas) bio u klubu Vox mogao je na sceni da čuje magnete o kojima sam ovde pisao. Verujem da su svi otišli kućama zadovoljni tonom i izuzetno nadahnutom svirkom Zone B.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Sava » 25 Jan 2010, 11:24

Znači niko od forumaša nije bio u Voxu? Šteta, baš me je zanimalo još nečije mišljenje. Ma ne zameram vam, bilo je zaista hladno :grummel_2: !

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Sava » 02 Feb 2010, 22:28

Želeo bih posebno da dam jednu napomenu koju sam propustio ranije da istaknem. Ovo što sto sam prikazao kao leslie single i humbucker pickups u suštini nisu njegovi magneti već su to njegovi radovi premotavanja onoga što mu je poslato. Posebno ograničenje je imao kod mojih humbuckera što sam i napomenuo u tekstu. Ono iza čega on čvrsto stoji su kompletno njegovi pickupi od materijala koji je sam izabrao. Napisano nikako ne umanjuje vrednost prezentovanog jer su ovi pickupi odlični, ali detaljnije objašnjava suštinu njegovog rada.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Z*Z*Z » 17 Feb 2010, 21:53

Uporedjujuci snimke iz Leslieve radionice, malo mi se vishe svidjaju humbackeri od single coila - dobro zvuce, ali preferiram vishe srednjih i malo "drveniji" ton - S druge strane, nemam preveliko iskustvo s strat magnetima i misljenje je bazirano na snimku u toj konfiguraciji - verovatno bi mi se u prostoru, uzivo vishe svideo... Sve u svemu, lepo :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Sava » 17 Feb 2010, 22:11

Ovde je pokušano da se od modernog Strata (ash Deluxe 2000 i neka godina) dobije ton Strata iz 78.g. i to jako dobrog komada koji je nama referenca. To znači da se baš gađao vintage ton, a to se mladima uglavnom ne sviđa, nasuprot nama koji smo odrasli na takvom tonu. Pri tom na ovim snimcima su i kombinovani magneti. Ovih dana očekujem još par komada pa cemo da vidimo šta će novo da se postigne. Možda bude i novih snimaka, videćemo.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Sava » 27 Feb 2010, 18:29

Pokušaću da pomognem forumašima da dođu do dobrih magneta za povoljnu cenu, a istovremeno da i drugi čuju šta i kako leslie radi pa ću u tom smislu da pomognem oko fizičkog dotavljanja magneta do Zagreba. Šema je komplikovana, ali moguća. Moj drugar povremeno ide u Karlovac, tamo preda drugom čoveku koji često ide za Zagreb, a istim putem se magneti vrate do Beograda. Sve u svemu drugar ide tamo negde između 10-15. marta i obično ostane tri nedelje do mesec dana. To je dovoljno vremena da leslie odradi šta treba i da se magneti vrate. Prema tome ako ima zainteresovanih neka mi se obrate putem pm-a u vezi dogovora. Ja svoju uslugu ne naplaćujem. Što se tiče tehničkih i komercijalnih pitanja u vezi magneta to samnom nema nikakve veze već sve što imate na vreme pitajte i dogovorite direktno sa lesliem.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by andrej] » 05 Sep 2010, 15:18

uz savinu pomoc, narucio sam od lesliea 2 magneta za mog squier telca standard. neck je u tele velicini, al je motan kao strat i nema poklopac - nego i izgleda ko za strat. bridge je broadcaster. stize mi za 15ak dana, pa cu pricati o tome. kako su ostali zadovoljni njegovim pikapima trenutno?


User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Hotstepper » 06 Oct 2010, 14:42

andrej] wrote:uz savinu pomoc, narucio sam od lesliea 2 magneta za mog squier telca standard. neck je u tele velicini, al je motan kao strat i nema poklopac - nego i izgleda ko za strat. bridge je broadcaster. stize mi za 15ak dana, pa cu pricati o tome. kako su ostali zadovoljni njegovim pikapima trenutno?
Imenjache, su ti stigli magneti? :ziveli:
Interesuje me tvoje mishljenje...

User avatar
Leslie
Posts: 46
Joined: 26 May 2009, 02:11
Location: Zagreb
Contact:

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Leslie » 20 May 2011, 13:33


User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Blingo » 29 May 2011, 12:23

Sjajno! :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Funkomat » 29 May 2011, 12:51

:1:

verbatim
Posts: 109
Joined: 12 Jan 2011, 02:32

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by verbatim » 29 May 2011, 15:26

pridružio bi se čestitkama 8)

User avatar
Leslie
Posts: 46
Joined: 26 May 2009, 02:11
Location: Zagreb
Contact:

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by Leslie » 01 Jun 2011, 01:31

Hvala ljudi :D
Evo još malo zabave....
malo smo se igrali sa starom mašinom za motanje pa je stigo novi set na LP. Magneti su A4 rough cast, neck je oko 7.5 kohm a bridj je 8.7 kohm, na necku je i nešto tanji nikal poklopac. Na prvom klipu dragi drug Brada demonstrira paletu zvukova od lakšeg slađeg tona do žešćeg i nazad. Homemade LP direkt u Homemade 18w Marsh, snimalica je zoom H2(nije homemade) sa malo reverba.

drugi klip je leslijev mizeran pokuša hvatanja Billy G. tona sa nekom trash homemade projekt pedalom pogrešnih frekvencija :metal: , ni blizu al šta ćeš takav je život :crying: :laugh:





http://www.youtube.com/watch?v=[youtube]FYyOMCqGe-o[/youtube]





http://www.youtube.com/watch?v=[youtube]wPGAu__SA0I[/youtube]

verbatim
Posts: 109
Joined: 12 Jan 2011, 02:32

Re: leslie Stratocaster Pickups

Post by verbatim » 01 Jun 2011, 02:18

odlično :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest