leslie Humbucker Pickups

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Guitar_thrill » 18 Feb 2010, 09:57

Blingo wrote:Ja sam jako zainteresovan za lesliev rad i ozbiljno se razmišljam da mu pošljem ova dva hama sa Epi-a na motanje.Da ne pričam koliko je čovek povoljan...Mislim, premotavanje 2 hama je 80e što je jedan nov SD! :)

U celoj toj priči najviše me sekira slanje magneta u ZG, jer nemam nikoga po kome bi ih poslao, a nemam ni predstavu koliko bi me orobila carina.

Upravo sam ga kontaktirao, pa ću videti šta će da mi kaže! :D
obavezno javi ovde! :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 18 Feb 2010, 10:15

Ja imam drugara koji otprilike jednom mesečno ide u Karlovac, a tamo postoji čovek koji često ide u Zagreb pa sam tako i ja poslao moje pickupe. Da li bi moj drugar želeo da to ponese ne znam jer upravo je sada u Karlovcu i dolazi za koji dan pa ću ga pitati. Ali to mora da se čeka jer on ponovo ide tamo znači najmanje za oko mesec dana. Sve što valja mora da se čeka pa i sreća :D!

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Blingo » 18 Feb 2010, 11:07

Leslie mi je odgovorio i opravdao moju "sekiraciju". - Ne postoji utabana staza kojim bi se pickupi slali na relaciji Zg-Bg.
Savo, hvala ti na ponudi, čekam da mi Leslie odgovori na još par pitanja, pa ću te (u zavisnosti od njegovih odgovora) kontaktirati! :D Pao si mi odmah na pamet, ali mi je bilo glupo da ti dajem obavezu jer me, ipak, ne poznaješ lično, niti ti to nosiš nego treba da zadužiš nekog trećeg, pa sam se prvo čuo sa Lesliem da vidim ima li kakvih alternativa. Na žalost...nema. :(

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 18 Feb 2010, 11:57

Ja uvek pomognem svakome onoliko koliko mogu i to znaju mnogi koji su mi se obraćali na pm.

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Blingo » 18 Feb 2010, 15:47

Zahvalan sam ti na tome! :D

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 27 Feb 2010, 18:30

Pokušaću da pomognem forumašima da dođu do dobrih magneta za povoljnu cenu, a istovremeno da i drugi čuju šta i kako leslie radi pa ću u tom smislu da pomognem oko fizičkog dotavljanja magneta do Zagreba. Šema je komplikovana, ali moguća. Moj drugar povremeno ide u Karlovac, tamo preda drugom čoveku koji često ide za Zagreb, a istim putem se magneti vrate do Beograda. Sve u svemu drugar ide tamo negde između 10-15. marta i obično ostane tri nedelje do mesec dana. To je dovoljno vremena da leslie odradi šta treba i da se magneti vrate. Prema tome ako ima zainteresovanih neka mi se obrate putem pm-a u vezi dogovora. Ja svoju uslugu ne naplaćujem. Što se tiče tehničkih i komercijalnih pitanja u vezi magneta to samnom nema nikakve veze već sve što imate na vreme pitajte i dogovorite direktno sa lesliem.

borislavgajic
Posts: 133
Joined: 24 Jun 2008, 17:42

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by borislavgajic » 06 Mar 2010, 10:18

Takodje je dinamike falilo samom pickupu , kao i kada se stisa na volume pot-u, zvuk se promeni-zamuti jos sto me je posebno nerviralo. Bridge je bio malo bolji, otvoreniji, ali razlog je verovatno to sto je bio 7.8k za razliku od neck-a koji je bio 8.4!!!
........................prvo sto mi pade na pamet je da su ti mozda nekim slucajem pogresno montirani magneti...mislim zamenjen bridge sa neckom...? :kokice: ...da li se neko slaze ?
Da ne davim o tehnici motanja i tim cudima nego predjem na stvar:.
................ja bih bas voleo da cujem malo davljenja...ako moze :D zanima me posto imam dva magneta za premotavanje
Posle nekoliko sati bazanja po Zagrebu,Gitara je dosta cistija sada, iako je recimo bridge jaci sada- 8.3 a bio je 7.8k, neck je 7.86k.
....................kao sto rekoh bridge uvek treba da je jace namotan zbog slabijeg vibriranja zica..manja amplituda oscilovanja....... :) ...svaka cast majstoru ...za par sati skinuti ,rastaviti ,namotati ponovo i vratiti nazad.......hmmm.......skidam kapu :lol:

borislav

Pokušaću da pomognem forumašima da dođu do dobrih magneta za povoljnu cenu
....da..... zanima me koliko se plati za premotavanje magneta?...koliko je povoljna cena,posto se sigurno isplati sudeci po zvucnim zapisima od malopre.... :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by dweezil » 06 Mar 2010, 11:03

da bridge magnet bi uvek trebalo da je "jace" namotan od neck pickupa. Logicnije mi da je bridge pickup 8.4 K Ohma .

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 06 Mar 2010, 12:03

borislavgajic wrote: ....da..... zanima me koliko se plati za premotavanje magneta?...koliko je povoljna cena,posto se sigurno isplati sudeci po zvucnim zapisima od malopre.... :ziveli:
Da li ovde iko čita postove pre nego se lati tastature!? !Citat: "Ja svoju uslugu ne naplaćujem. Što se tiče tehničkih i komercijalnih pitanja u vezi magneta to samnom nema nikakve veze već sve što imate na vreme pitajte i dogovorite direktno sa lesliem."

Uzgred, originalni PAF-ovi za kojima slinimo su identični magneti, originalni Strat singlovi su takođe bili identični magneti...

borislavgajic
Posts: 133
Joined: 24 Jun 2008, 17:42

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by borislavgajic » 06 Mar 2010, 18:04

Sava wrote:
borislavgajic wrote: ....da..... zanima me koliko se plati za premotavanje magneta?...koliko je povoljna cena,posto se sigurno isplati sudeci po zvucnim zapisima od malopre.... :ziveli:
Da li ovde iko čita postove pre nego se lati tastature!? !Citat: "Ja svoju uslugu ne naplaćujem. Što se tiče tehničkih i komercijalnih pitanja u vezi magneta to samnom nema nikakve veze već sve što imate na vreme pitajte i dogovorite direktno sa lesliem."

Uzgred, originalni PAF-ovi za kojima slinimo su identični magneti, originalni Strat singlovi su takođe bili identični magneti...
naravno da sam procitao......ovo recimo...zato i pitam
Pokušaću da pomognem forumašima da dođu do dobrih magneta za povoljnu cenu
pa na osnovu procitanog pitam sta znaci to povoljna cena...ako nije neka tajna.....a ne vidim zasto bi bila :?: :idea:

pozdrav i svako dobro

borislav :ziveli:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 06 Mar 2010, 20:53

borislavgajic wrote:
Sava wrote:
borislavgajic wrote: ....da..... zanima me koliko se plati za premotavanje magneta?...koliko je povoljna cena,posto se sigurno isplati sudeci po zvucnim zapisima od malopre.... :ziveli:
Da li ovde iko čita postove pre nego se lati tastature!? !Citat: "Ja svoju uslugu ne naplaćujem. Što se tiče tehničkih i komercijalnih pitanja u vezi magneta to samnom nema nikakve veze već sve što imate na vreme pitajte i dogovorite direktno sa lesliem."

Uzgred, originalni PAF-ovi za kojima slinimo su identični magneti, originalni Strat singlovi su takođe bili identični magneti...
naravno da sam procitao......ovo recimo...zato i pitam
Pokušaću da pomognem forumašima da dođu do dobrih magneta za povoljnu cenu
pa na osnovu procitanog pitam sta znaci to povoljna cena...ako nije neka tajna.....a ne vidim zasto bi bila :?: :idea:

pozdrav i svako dobro

borislav :ziveli:
Naravno da nije tajna, ali već jedno dva puta sam objavljivao cene ovde na forumu. Drugo, ne motam ja te magnete pa je jasno da sve treba utanačiti sa majstorom koji je i član foruma pa ne vidim u čemu je teškoća obratiti se njemu direktno. Treće, jedino su njegovi magneti onda kada se od njega kupi gotov magnet, sve drugo je samo usluga. Ptrema tome bitno je šta tražiš da uradiš. Okvirno ću ponoviti ono što znam, a to je da mu je premotavanje humbuckera reda 40 e (kod Gorana je to 60 e), Strat singl je reda 30 e, a gotov single magnet koliko znam 70 e, a ako se kupi komplet onda je povoljnije. Zadovoljan? Na kraju ću ti reći da imam Seymour Duncan na Stratu, a ovi leslie su klasa iznad njih pa sada sam zaključi šta znači to povoljno!

borislavgajic
Posts: 133
Joined: 24 Jun 2008, 17:42

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by borislavgajic » 07 Mar 2010, 09:51

Naravno da nije tajna, ali već jedno dva puta sam objavljivao cene ovde na forumu
.... :oops: izvinjavam se,nisam cesto ovde,pa mi je promaklo....Savo nemoj zameriti :ziveli:
Treće, jedino su njegovi magneti onda kada se od njega kupi gotov magnet, sve drugo je samo usluga. Ptrema tome bitno je šta tražiš da uradiš. Okvirno ću ponoviti ono što znam, a to je da mu je premotavanje humbuckera reda 40 e (kod Gorana je to 60 e), Strat singl je reda 30 e, a gotov single magnet koliko znam 70 e, a ako se kupi komplet onda je povoljnije.
.......i vise nego zadovoljan...puno hvala
Na kraju ću ti reći da imam Seymour Duncan na Stratu, a ovi leslie su klasa iznad njih pa sada sam zaključi šta znači to povoljno!
........zakljucio sam ...i vise te necu gnjaviti :)

pozdrav
borislav

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Sava » 07 Mar 2010, 11:18

Ma OK, nego problem je u tome što ljudi pitaju mene i ovde i putem pm-a te kako se to mota, te koje su cene, te da li treba ovo ili ono... pa ja da znam da namotam pickupe ne bih tražio uslugu lesliea! Znači ja ne motam, ja nisam njegov zastupnik, ja sam jednostavno neko ko je kao dugogodišnji član hrvatskog foruma saznao za njega i njegov rad. Bio sam rezervisan prema tome sve do trenutka dok mi u ruke nisu stigli prvi pickupi i onda je potvrđrno sve ono što sam čitao o njegovom radu do tada.

Pokušajte da ne budete lenji pa pročitajte temu "Sve što ste o pickupovima htjeli znati a niste...." evo ovde:
http://www.glazbeni-forum.com/showthread.php?t=5779
Tema ima već nekih 226 strana, ali pokušajte da je pregledate jer može mnogo toga novoga da se čuje, mnogo je razgovora na temu ovo vs ono i slično, a takođe i poprilično toga može da se nauči.

borislavgajic
Posts: 133
Joined: 24 Jun 2008, 17:42

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by borislavgajic » 07 Mar 2010, 12:00

Pokušajte da ne budete lenji pa pročitajte temu "Sve što ste o pickupovima htjeli znati a niste...." evo ovde:
http://www.glazbeni-forum.com/showthread.php?t=5779
Tema ima već nekih 226 strana, ali pokušajte da je pregledate jer može mnogo toga novoga da se čuje, mnogo je razgovora na temu ovo vs ono i slično, a takođe i poprilično toga može da se nauči.
...eee puno hvala.....odoh da naucim nesto...... :D
namotao sam nekoliko magneta do sada, ali uvek ima da se nauci nesto novo od pravih majstora...Savo hvala puno :ziveli:


Borislav

p.s.
drago mi je da nisi zamerio....pozdrav

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: leslie Humbucker Pickups

Post by Blingo » 12 Jul 2010, 12:33

Uz Savinu pomoć, već dva i po meseca sviram na humbackerima koje je motao Lesli...

Sa njim sam stupio u kontakt preko GF-a i pošto nisam upoznat sa čitavom paletom njegovih pickupa, usledila je razmena mailova. Napisao sam mu da mi treba zvuk na relaciji Santana-Gary Moore-Sale Veruda (KUD Idijoti), da ću mu poslati originalne Epiphon hamove i naravno, koliko sve to košta...

Čovek je bio jako brz i preporučio mi je da mi premota tzv. "Specijal" (koji je neka vrsta hot paf-a) za bridž poziciju i klasični PAF za nek poziciju, da bi Epiphone pikckupovi trebalo da budu odgovarajući za to (pod ovim "trebalo" mislio je da li su AlNico) i da će me sve to koštati 80E.

Dogovor je pao, hamovi su poslati i na njih se čekalo mesec dana.

"Specijal" je prilično agresivan magnet, našto kao JB od SD-a, s tim što je, čini mi se, sa malo manje srednjih i, na klinu, nije onako oštar kao JB. Na drajvu grize kao besan pit-bul, s lampašem se slaže ko Mercedes i nemački auto-put. Jako dobra osetljivost na jačinu okidanja žice i na otpanjenom pojačalu zvuk je Sale Veruda 1/1.

Srednja pozicija je jako zanimljiva i uz malo igranja sa potenciometrima se može dobiti masa zanimljivih zvukova.

PAF je priča za sebe. IZUZETNA osetljivost na jačinu okidanja žice, smanjivanjem "volume" pota se daa lako isčistiti ako se svirta na nekom srednjem drajvu. Izuzetno baršunast i pun ton, basovi... milina! Iskreno, mislim da sam se zaljubio u ovaj magnet! - Na klin set-up-u isključivo sviram na ovom magnetu! :D Neverovatno kako se soba lepo ispuni toplinom kada počnem da sviram nešto od Santane. Zavrtanjem "tone" pota, mislim da se može lepo svirati jazz s ovim pickupom...

Iskreno, za 80e ( a Boga mi, i za mnooogo više) mislim da nema boljeg! Zaista, sjajno odradjeni magneti i potpuno pogodjen moj ukus! - Što sam hteo, to sam i dobio, ništa manje-ništa više!

Moram da napomenem, od kako sam prešao na lampaša, otkrio sam novu dimenziju ovih magneta i eto, euforija se nastavlja! :D

Na žalost, ostaje da mi verujete na reč, jer nit imam valjan računar nit imam mikrofon, tako da... Ono što mogu da ponudim je dobra volja, te ako neko ima uslove za snimanje, rado ću doterati gitaru , pa da se igramo! :D Postoji opcija, koju još treba da utanačim sa Savom, da nas dvojica odemo do Dude Bezuhe, pa da čovek lepo prosvira i usnimi oba Epija - i LP Stvandard fet. leslie humbackers i Valve Senior, ali ništa ne obećavam!

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest