RR SRbassPRE

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

RR SRbassPRE

Post by KnightOfDoom » 05 Mar 2010, 16:03

Image

Napisah u nekoj temi da cu snimiti demo, napisati koju rec i slikati jos malo pedalu. Elem ovde se radi o preampu iz Stingreya koji je nabudzen u pedalu :)
Originalni projekat mozete naci ovde http://www.freestompboxes.org/viewtopic.php?f=13&t=431 . Radi se o semi preampa koji se nalazi u bassu, Roll je napravio neke izmene kako bi ga strpao u pedalu posto nisam zeleo da menjam preamp u mom bassu. Dodana je i led dioda, i millenium bypass posto nije imao 3pdt switch dok je pravio (valjda zato :D ). Za ostale tehnikalije ce on dati bolji i pametniji odgovor. Evo creva:

Image
Image

U odnosu na preamp mog ibaneza cini se da ima vise niskih i visokih a manje srednjih. Na pojacalu je ociglednija razlika nego na snimku , ali nemam mogucnost da snimim pojacalo kako valja. U svakom slucaju lakse "sece" kroz gitare sa distorzijom. Na snimku je i bass i treble odvaljen do kraja, nisam imao strpljenja da vrtim razne pozicije. Tako odvaljen skoro da sljaka kao neki exciter. Konstatovali smo da ukljucen zvuci kao da sam stavio nove zice :)
Mp3 ide ovako: Prvi deo je blans na sredini, drugi na bridge magnetu, treci je neck.Na celom snimku su bass i treble basa u "neutralnoj poziciji", prvo ide bez pa sa pedalom. Bass je snimljen potpuno cist, bez ikakvih efekata i impulsa (doduse ima limiter), kako obicno imam obicaj da snimam.
http://www.box.net/shared/n1vmu752zo

Image
Image

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: RR SRbassPRE

Post by Solomon » 05 Mar 2010, 16:44

mnogo dobro zvuci, a kako radi u kombinaciji sa ibanezovim preampom ?
KnightOfDoom wrote: Image
stavi ovu kao avatar :metal:

:ziveli:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: RR SRbassPRE

Post by Mogut » 14 Mar 2010, 15:45

U suštini teško je skontati šta je ovde gitara, šta preamp a šta pojačalo u zvuku.
Sam zvuk je ok, malo prebudžen u basu. Nego, ja sam fasciniram ovim fotografijama.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: RR SRbassPRE

Post by KnightOfDoom » 14 Mar 2010, 22:49

Jbg moze samo da se skonta sta je neutralan preamp na bassu i kako zvuci kad prodje kroz pedalu :) Pojacala nema, direktno je u kartu.

@ Solomon
Izvini nisam video post ranije. Pa to i jeste sa ibanezovim preampom, ali kao sto rekoh sve na "nulu". Kada bi dodao niske bilo bi ih previse, a sa visokim bi bilo i dosta sustanja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest