Moj VOX - test 001

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Moj VOX - test 001

Post by nemanjavelimirovic » 03 Jun 2010, 13:02

Ola! Naime htedoh da snimim konacno mog vox-a, koji je upravo dobio relativno nove EI lampe.
To pojacalo koristim vec godinama, za njega sam dao HH Electronics 2x12 tranzistorca...Preuredio sam pojacalo u plavu boju. Prica o njemu je da je negde pocetkom sedamdesetih neki lik doneo to pojacalo iz engleske i da je bio u verziji glava - box, pa je tokom godina mnogo toga izmenjano na pojacalu i sada je prebaceno u kombo... Druga prica je da je neki lik pravio to pojacalo davnih 70tih, stim da je unutra svaki deo (osim lampi) autentican kao kod voxova iz tih godina (to mi je rekao majstor koji ga je sredjivao prvi put). O cemu se radi, neznam, ali znam da to pojacalo radi bolje od 80posto pojacala koja sam ikad probao i da ga nikad necu prodati (osim ako ne uleti neki jako fin twin reverb :XD: )...evo cisto koja slika i taj pomenuti test...(smor mi bilo da ostavim suv snimak pa sam isprljao video, a audio je 44100)...
gitara direkt u pojacalo, sa povremenim promenama ulaza (ima briliant i normal)....kabel je klotzov gitare su one moje dve---blade delta std telac i fender deluxe 72
:ziveli:
Image Image
[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8EvmJr2BF3I&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8EvmJr2BF3I&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by Tufli » 03 Jun 2010, 14:54

Odlichno ti zvuchi amp! :bravo:
Nego, zar ti nisi imao Blue alnico zvuchnik?
Kojom si kamerom snimao klip?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by nemanjavelimirovic » 03 Jun 2010, 15:35

Tufli wrote:Odlichno ti zvuchi amp! :bravo:
Nego, zar ti nisi imao Blue alnico zvuchnik?
Kojom si kamerom snimao klip?
Blue alnico je u drugom kabinetu, snimano opet izdaleka sa AT2020 i nekom web camerom... :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by guv'nor » 03 Jun 2010, 15:47

Kako VolEm zvuk G12M-a! :bounce: Ajd' kada budeš imao vremena da ga close mic-uješ, tako ćeš da izbegneš ovaj bass wroom koji se javlja u sobi, a samo ga mikrofon skuplja - znam da će opako da zvuči. :D

Nego, pošto si se sada naoružao sa oba zvučnika koja su stavljani u Voxove, G12M i Alnico Blue, koji su utisci, razlike, sličnosti idt? Pretpostavljam da na svirke nosiš oba, ako panjiš pojačalo, jer jedan ima 25W, drugi 15W, a pojačalo ako je ispravno izbacuje 30W ko od šale. :)

Što bi rek'o GMD, Rock On! :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by nemanjavelimirovic » 03 Jun 2010, 21:54

guv'nor wrote:Kako VolEm zvuk G12M-a! :bounce: Ajd' kada budeš imao vremena da ga close mic-uješ, tako ćeš da izbegneš ovaj bass wroom koji se javlja u sobi, a samo ga mikrofon skuplja - znam da će opako da zvuči. :D

Nego, pošto si se sada naoružao sa oba zvučnika koja su stavljani u Voxove, G12M i Alnico Blue, koji su utisci, razlike, sličnosti idt? Pretpostavljam da na svirke nosiš oba, ako panjiš pojačalo, jer jedan ima 25W, drugi 15W, a pojačalo ako je ispravno izbacuje 30W ko od šale. :)

Što bi rek'o GMD, Rock On! :ziveli:
Pa greenback je onako midlastiji speaker, mada daje i fin bass, generalno po meni bluzerski zvucnik po prilici, nije za hi gain, a alnico blue je bas onako vintage ali lepo se slaze sa jacim gainom...eto to su neka moja iskustva, a bice i test 002 sa drajvom, pa mogu da ih povezem da se cuju razlike :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by Funkomat » 04 Jun 2010, 16:14

Meni zvuci malo suvo... Hladno nekako ali verovatno bi zvucao mnogo bolje da ga pojacas.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by nemanjavelimirovic » 04 Jun 2010, 16:59

Funkomat wrote:Meni zvuci malo suvo... Hladno nekako ali verovatno bi zvucao mnogo bolje da ga pojacas.
:1: :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Moj VOX - test 001

Post by Funkomat » 04 Jun 2010, 17:36

:D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest