Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2010, 14:03

Harley Benton je robna marka muzičke kuće Thomann koja nema distribuciju van iste - jedan od proizvoda zbog kojih mi je žao što naš platni promet sa GAS (Germany / Austria / Switzerland) regijom ne funkcioniše kako treba je i PowerPlant, napajanje za pedale:

Image
Image
Image
Image
Image

Ne može se napraviti za tu cenu! Na izradu nemam zamerke: kvalitetna pločica, dovoljno velika filtracija (2200uF), 7809 i 7912 regulatori, kompaktno kućište... Jedini problem je petlja mase koju napajanje stvara ako mu ne otkačite uzemljenje od kućišta. Dodatno me brine nedostatak hladnjaka na regulatorima, ali valjda Kinezi znaju šta rade.

Da se može kupiti kod nas, imao bi sve preporuke. Ovako, samo da vam ga neko donese.

Link: http://www.thomann.de/gb/harley_benton_powerplant.htm

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Stanko » 06 Jul 2010, 14:32

Rocket Roll wrote:Jedini problem je petlja mase koju napajanje stvara ako mu ne otkačite uzemljenje od kućišta.
Sto kaze Kristijan, a za nas sa jeftinijim ulaznicama? :mrgreen:
Inace ja i pax smo pazarili ovo sa tomana pre jedno po godine, i izaslo nas je po 60e ako se dobro secam, sa svim pratecim troskovima (postarina/carina/porez).

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2010, 15:05

Stanko wrote: Sto kaze Kristijan, a za nas sa jeftinijim ulaznicama? :mrgreen:
Aha, izvinjavam se :D PowerPlant se priključuje na mrežu kompjuterskim kablom, koji je trožilan: plus, minus i uzemljenje. Unutar samog PowerPlanta, uzemljenje je spojeno sa minusom jednosmerne struje (kabl -> kućište -> pločica -> minus pol na 9V izlazima). Na taj način nastaje petlja mase (ground loop), jer je isti taj minus spojen još jednom sa masom preko gitarskog kabla, odakle ide na pojačalo pa na uzemljenje samog pojačala. Na taj se način povećava šum: primerak koji je kod mene je upravo zbog toga i stigao na servis.

Pravilno vezivanje bi bilo - uzemljenje kućišta PowerPlanta vezati na kabl PowerPlanta, a uzemljenje jednosmerne struje ostaviti nevezano za taj kabl, pošto se ono na zemlju vezuje pomoću uzemljenja pojačala kroz koje se svira. Pošto to u slučaju PowerPlanta nije moguće, masa kućišta i uzemljenje jednosmerne struje se ostavljaju kakvi jesu (zajedno vezani preko gitarskog kabla), a uzemljenje trožilnog kabla PowerPlanta se otkačinje i izoluje od svega. Tako do PowerPlanta stižu samo plus i minus, baš kao što je slučaj sa klasičnim ispravljačima.

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by whosyourdaddy » 06 Jul 2010, 15:29

au ali si im sada objasnio :D (sad i meni nije jasno iako sam znao sta je ground loop :mrgreen: )
ma najbolji je wiki kao i uvek http://en.wikipedia.org/wiki/Ground_loop_(electricity)
Image
V1 je izvor struje 220V 60Hz (i to je hum) a V2 je neko strujno kolo potrosac,u ovom slucaju jednosmerni potrosac, pedala. dele isto uzemljenje, tj. struja tece I1 kroz Rg

nego koje su dimenzije kucista ako ga jos imas?

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by whosyourdaddy » 06 Jul 2010, 15:51

aha sad sam video da ima na sajtu 16,5 x 8,5 x 5,0 cm. spremam jedno kuciste istih dimenzija da napravim nesto slicno.
8x9V, 2x12V i 2x15V.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Stanko » 06 Jul 2010, 16:05

Rocket Roll wrote:
Stanko wrote: Sto kaze Kristijan, a za nas sa jeftinijim ulaznicama? :mrgreen:
Aha, izvinjavam se :D PowerPlant se priključuje na mrežu kompjuterskim kablom, koji je trožilan: plus, minus i uzemljenje. Unutar samog PowerPlanta, uzemljenje je spojeno sa minusom jednosmerne struje (kabl -> kućište -> pločica -> minus pol na 9V izlazima). Na taj način nastaje petlja mase (ground loop), jer je isti taj minus spojen još jednom sa masom preko gitarskog kabla, odakle ide na pojačalo pa na uzemljenje samog pojačala. Na taj se način povećava šum: primerak koji je kod mene je upravo zbog toga i stigao na servis.

Pravilno vezivanje bi bilo - uzemljenje kućišta PowerPlanta vezati na kabl PowerPlanta, a uzemljenje jednosmerne struje ostaviti nevezano za taj kabl, pošto se ono na zemlju vezuje pomoću uzemljenja pojačala kroz koje se svira. Pošto to u slučaju PowerPlanta nije moguće, masa kućišta i uzemljenje jednosmerne struje se ostavljaju kakvi jesu (zajedno vezani preko gitarskog kabla), a uzemljenje trožilnog kabla PowerPlanta se otkačinje i izoluje od svega. Tako do PowerPlanta stižu samo plus i minus, baš kao što je slučaj sa klasičnim ispravljačima.
Hvala :) sad mi je stvarno jasnije, iako mi je trebalo malo vremena da procitam par puta :ziveli: znaci ti si taj primerak prepravio na ovaj nacin? Mada iskreno meni sum ne smeta uopste, tj skoro i nepostoji.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2010, 16:23

Da. Ponekad problem nije očigledan ali postoji - tek kad raskineš petlju mase, čuješ razliku. Ponekad razlike zaista i nema. Od slučaja do slučaja, dakle.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Stanko » 03 Sep 2010, 21:00

E nisam pitao koliko je muke i vremena ta modifikacija?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Rocket Roll » 04 Sep 2010, 08:31

Odšrafiš jedan šraf.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Stanko » 04 Sep 2010, 08:43

Rocket Roll wrote:Odšrafiš jedan šraf.
:lol: :lol: :lol: Elem to mu dodje ova zeleno-zuta zica?
I zanima me jel to sigurno? Ipak skidam nekakvo uzemljenje :)
Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Rocket Roll » 04 Sep 2010, 20:20

Ako ne znaš šta i zašto radiš, nemoj to da radiš. Neću ja da budem odgovoran za tvoju opremu!

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Stanko » 05 Sep 2010, 00:07

Rocket Roll wrote:Ako ne znaš šta i zašto radiš, nemoj to da radiš. Neću ja da budem odgovoran za tvoju opremu!
Slicno i ja mislim :ziveli: kao sto rekoh ni ovako nemam shuma, vise sam bio radoznao :)

User avatar
Triad031
Posts: 79
Joined: 23 Nov 2010, 20:33
Location: Bajas Garden/Belgrade

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Triad031 » 09 Dec 2010, 23:44

Evo da i ja pohvalim HB Powerplant. Stvarno dobro i jevtino napajanje za pedale. Meni je donela rodbina iz Germanije, pa nisam morao da placam carinu i postanske troskove. Meni srecom radi bez ikakvog suma, vidim po recenzijama na thomann-u da dosta ljudi ima taj problem. Jedino zuji kada prikljucim pedale na integrisanu muzicku od laptopa. To me uzasno nerviralo, jer nisam mogao nista da snimim. Medjutim izgleda da nije problem u powerplant-u vec u napajanju od laptopa, jer cim laptop radi na bateriju nema nikakvog zujanja. Sve u svemu odlicno napajanje za pedale i stvarno steta sto nema kod nas da se kupi.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by xspaceman » 11 Dec 2010, 12:48

da li je neko probao ovo:
http://www.musiccentar.com/i-4610/artec-8ch-power-brick
Artec power brick!

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Harley Benton PowerPlant - Šteta Što Ga Nema Kod Nas

Post by Trooper » 11 Dec 2010, 16:32

A jel moze taj Harley Benton ili npr ovaj Artec da se modifikuju kako bi davali 18v na jednom od izlaza?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest