VST bubnjevi

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
HAD
Posts: 2
Joined: 12 Jul 2010, 06:52

VST bubnjevi

Post by HAD » 12 Jul 2010, 08:25

Poshto je mnogima verovatno ovo problem, kao shto je i meni bio, jer, jelte, nemaju para za sve te mikrofone potrebne za snimanje bubnjeva, ili i da imaju ne bi znali da ih rasporede, kako bi snimili live bubanj... Javlja se potreba za IDEALNIM Plug-inom za bubnjeve...

Da ne tupim...

Ima ih na tone, lichno, nisam probao sve, ali vremenom doshao sam do, vishe nego zadovoljavajuceg...

Toontrack Superior drummer 2


Prvo par slika da se vidi o chemu pricham:
http://www.binarydesigns.com.au/ICalbum ... TTSUP2.jpg
http://static.kvraudio.com/i/b/s20_mixer.jpg
http://www.soundonsound.com/sos/dec08/i ... mer_03.jpg

Zashto bash ovaj plug-in, pored svih ostalih... podelicu ovu debatu u 2 segmenta:

1. Za one kojima je potreban bubanj koji ce sva podeshavanja da odradi sam (vazi i za ostale, na ovo cu da nadovezem ostatak priche):

-Prvo shto mi je smetalo kod vecine virtualnih bubnjeva, je onaj "testera" efekat kada vishe puta udarite crash chinelu. Kod superior-a toga nema. Svi elementi, pa i chinele (narochito vazna stvar za hi-hat) snimani su po 75 puta (25 puta tiho, 25 srednje, 25 jako), spram jachine udarca program bira iz koje banke wave-ova ce pozvati fajlove, koje dalje uzima po random modelu, tako da se dva ista udarca nikad ne chuju za redom.

-Drugo moj komp ima zalosnih 1,5GB RAM-a i 3GHz standardni Intel pentium procesor, tako da mi treba neshto shto ne guta memoriju. Bash za takve sluchajeve postoji opcija za rad sa 16 Bit-a, shto je vrlo korisno u toku snimanja (sa setom od 5 chinele, 2 timpana, 2 indijanera, bas bubnjem, doboshem i kontra chinelom radi na 400MB RAM-a... ako vam neke komponente od ovih ne trebaju moci cete da sidjete i na zavidnih 300MB), kada exportujete, lako moze da se vrati na 24... samo kliknete taster, mada ja iskreno nisam primetio razliku u zvuku, ali eksportujem na 24, "da se vidi raskosh"... :)

-Trece ko se mlatio i trazio u ovom sektoru, sigurno zna za iritantni shum koji se javlja prilikom udaranja prvog timpana... O chemu se tu radi: donji mikrofon na doboshu, kako je kraj njega feder, hvata svaku oscilaciju... jer feder struze donju stranu dobosha, tako da stvara odvratne shumove, shto je najgore, prvi timpan mu ubode bash pravu frekvenciju... Toontrack je to reshio, tako shto vam je dao izbor, na kom mikrofonu zelite da chujete koju komponentu, tako da jedan klik reshava ovaj problem... Uz to, mozete da zamislite koji broj mogucnosti vam pruza to shto mozete da pustite svaku komponentu kroz bilo koji drugi mikrofon (pri snimanju ih ima 16)... Za onaj precizan zvuk timpana, koji se koristi u svakoj metal pesmi i u 70% novijih rock pesama.. koristite velik velocity, tada daju najpriblizniji zvuk tome shto trazite... ko se malo potrudi da masterizuje dobice identichan...

-Chetvrto, u sebi sadrzi template-ove koji vam ceo mastering za bubanj, ukljuchujuci i efekte koji su implementirani (compresor, EQ, Reverb, Gate, transient, high pass, low pass... u prevodu, sve shto vam treba za live bubanj), ostaje vam samo da kucate midi, a chak i to ne morate da radite jer imate bazu ritmova (EZ player pro, koji ide u paketu s programom) pa birajte...

2. Nastavak, za one koje interesuju detalji:

1. Pitao sam se zashto je svaki vst ogranichen na: zatvorenu kontru i otvorenu kontru, kada ce svaki kasvetan, pa chak i onaj trapav bubnjar tu istu da udari na 50 razlichitih nachina... E tu dolazi lepa strana ovog plug-ina, da da... 20 nachina da se udari kontra chinela... 5 normalne otvorene, zatvorena, usko zatvorena, zatvorena u zvonce i josh tona toga da ne nabrajam... :) Isto vazi i za dobosh... na ostalim komponentama su se malo shtedeli, ali moramo da ih razumemo, ko ce od onih 20-ak tipova chinela, mozda ima vishe stvarno nisam brojao (mahom su Sabian-i) da udara svaku po 75 puta na po pet mesta... za to sluze razlichite velichine chinela pa birajte, ali svaka ima udarac i zaustavljeni udarac, pa chak i Ride... to ima i loshe strane program je velik 20GB...

2.Najveca prednost ovog programa sa strane masteringa, je neverovatan ekvilajzer... 16 kanala, 16 bus-a i 16 izlaza... i efekti gratis... shta je poenta, superrior vam je bubanj koji otvorite obavite sve shto moze da vam padne od masteringa, a maho su i oni to sami profi odradili u ponudjenim podeshavanjima i uzmete da radite pesmu... kad god vam treba da neshto promenite znate gde je, nema pretrpavanja miksera u programu za produkciju, osim ako vi to zelite... mislim, u globalu, moze da se poshalju svi ti kanali kroz 16 stereo izlaza, mada chak i to da radite, sumnjam da cete koristiti vishe od 6, ali "ima se, moze se"...

3.Ako koristite Midi kontrolere manjih dimenzija ili jednostavno hocete da sredite po svome raspored tonova, mozete svaku vrstu udarca (spomenuo sam vec iznad, jedna komponenta moze na vishe nachina da se lupi :D ) da stavite na bilo koji ton, vashe je da to rasporedite... meni ovo nije trebalo (ja koristim drum mape), ali je definitivno korisno kada su kontroleri u vidu klavijatura u pitanju...

4.Spomenuo sam iznad EZ player pro... ovaj program ima josh jednu magiju koja vam je bitna samo ako ste malo duze u ovom poslu (a niste bubnjar), jer znatno smanjuje posao pri konstruisanju bit-a... u prevodu: mozete iz bilo koje ritam sekcije od ponudjenih, a ima ih vishe nego dosta, da chujete samo jednu komponentu, izdvojite je i tako napravite od 5 ritma, 1... pa ga tek onda eksportujete, mada to vuche dosta memorije, tako da savetujem da to radite na pochetku, ko ima 3000GB ili vishe RAM-a, ne mora da obraca paznju na ovo shto sam upravo rekao....

5.X-drums... to je sve shto se treba reci... znachi, u bilo koji set mozete da dodate bilo koju komponentu(ne bitno da li je u pitanju neka verzija EZ drummer-a, osnovni superior, ili neki extended superior... chak mogu i mikrofoni da se dodaju, dakle neverovatno koliko mogucnosti...

6..... 7..... 8.... 9..... Ima ih josh ko zna koliko... ne mogu sve ja da vam kazem, pitajte josh nekog... 8) Uglavnom, ja sa ovim plaginom zavrshavam potragu za virtualnim bubnjevima...

User avatar
HAD
Posts: 2
Joined: 12 Jul 2010, 06:52

Re: VST bubnjevi

Post by HAD » 12 Jul 2010, 08:58

Darn... mrzim kad chitam dva odeljka na forumu odjednom pa otvorim temu na pogreshnom mestu... ajd, kad neko od moderatora ovo vidi, neka premesti temu u "muzichki softwere"...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST bubnjevi

Post by dejankuki » 12 Jul 2010, 11:46

Tema ce ici ovde, jer je na neki nacin ovo rtest/recenzija programa.


inace smo o ovakvim i slicnim resenjima vec pricali... viewtopic.php?p=14266#p14266

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest