DiMarzio Blue Velvet (Bridge): Review

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

DiMarzio Blue Velvet (Bridge): Review

Post by Rocket Roll » 06 Oct 2007, 02:48

-----------------------------------------------------------------------------------
->DiMarzio Blue Velvet (Bridge Pickup) Test: .mp3, 5.8 mb<-
-----------------------------------------------------------------------------------

U pitanju je standardni singlecoil magnet za Stratokaster, malo većeg otpora od vintage magneta (153 milivolta, 7.05K DC otpor), sa AlNiCo V jezgrom. Razlog promene mog starog bridge magneta (Fender Stratocaster Standard) je upravo želja za barem jednim AlNiCo magnetom ("čarobna legura", i sav taj marketing), a razlog odlučivanja baš za DiMarzio Blue Velvet je - cena. Seymour Duncan ne možete naći ispod 70 evra, a standardni DiMarzio su 50 evra, tako da...

Ispostavilo se da DiMarziovi magneti za Strat imaju "staggered poles" koji prate moderni radijus vrata (9,5'' i veći), što nije presudno ali nije ni za odbaciti. Sam magnet je potapan u vosak (da se ubije mikrofonija) i dolazi sa sopstvenim pickup coverom (standardni Seymori za Strat dolaze bez tog "poklopca", čisto da u radnji potrošite još par dinara, na uveselenije prodavaca).

Zvuk - s obzirom da je magnet zasnovan na Fenderovim 58/62 magnetima, Blue Velvet ima manje basa i topliji trebble. Ako možete, poslušajte test-fajl. Sniman je pomoću AmpliTube Jimi Hendrix, bez ikakvih efekata (gitara direktno u moj Tapco). Kroz svaku simulaciju pojačala (ima ih pet) sviram dvaput po dve slične fraze - prvu "nisko", na bas-žicama, drugu "visoko", blizu dvadesetg praga. Prvo sviram na middle magnetu (standardni magnet koji je došao sa mojim Buddyjem) a zatim prebacujem na Blue Velvet.

Naravno, čućete i tehničku razliku između middle i bridge magneta (middle magnet ima svoj "Tone" potenciometar, što ga čini "mračnijim") i naravno, izvinite na "sloppy" sviranju (ovo je samo test, tri sata je ujutro, i tako dalje i tako bliže).

Što se samog, dakle, tona tiče - kakvi su vaši komentari?

------------------------------------------------------------------

Image

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 06 Oct 2007, 03:25

I sto si zaboravio da pomenes, bolje se ponasa sa distorzijom od originalnog magneta :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 06 Oct 2007, 10:39

Da, na distorziji je mnoooogo čistiji - da upotrebim metaforu, kao da neko skine ćebe sa pojačala kada prebacim na njega.

Jedan kuriozitet - magnet je menjao (lemio, sekao žicu, jurio šrafčiće po podu i odgovarao na moja glupa pitanja) KnightOfDoom. Kada sam se vratio kući, hteo sam da podesim visinu magneta prema uputstvima sa DiMarziovog sajta (pošto AlNiCo vuče žice više nego keramika) - proverim visinu i ispade da je Knight uboo tačne vrednosti do u pola milimetra. A čovek je samo odokativno izvrteo šrafove dok mu se nije učinilo da je sve kako treba. Ruka k'o kod hirurga, šta da kažem.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 06 Oct 2007, 14:06

:rlol:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 07 Oct 2007, 10:42

E Knighte ima da i meni mećeš magnete kad skrpim za još jedan X2N na customki. Otvori lepo servis sa reklamom "Doktor za vaše magnete! Ako imate magnetne probleme - ja sam pravi lek! Namagnetišite se properly!!!"

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 07 Oct 2007, 13:53

Roll, brzo edituj post ovo mi se vec ne svidja....humbucker ima vise zica :(
Eh, kad cu ja dobiti/naci/kupiti X2N? :(

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 07 Oct 2007, 20:43

Dobićeš priliku sledeće nedelje da radiš sa jednim pseudo-humbuckerom: ako Bog da, uzeću i Virtual Vintage Heavy Blues 2. Jednostavno lemljenje, ne brini, pa ću za pristojnu cenu imati gitaru sa malo manje šuma.

Cena X2N-a je manja od procesora/ Bossove pedale, i rekao bih da se ipak isplati... Što se mene tiče, džaba mi svi efekti kada magneti "mute" osnovni ton. Prema tome, rešio sam da poradim na osnovi celog "zvučnog lanca" - prvo zdrav zvuk iz pristojnih magneta, a onda dalje distorzije/ flendžeri/ itd.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest