ESP MII NTB

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

ESP MII NTB

Post by Critical » 19 Jul 2010, 20:49

ESP MII/NTB

Image

Image

Image

Dugo sam cekao da je kupim i evo pre par meseci dosla je u moje vlasnistvo:D
Moram prvo da kazem da mi ne lezi bas skroz kako sam mislio ali sluzi svrsi i to veoma dobro.

Specifikacije:

Gitara je Neckthru.
Telo: Jova (Alder)
Vrat: Javor (Maple)
Rosewood fretboard
24 jumbo praga
Emg 81 magneti i u bridge-u i u neck-u
Original Floyd Rose
Crni hardware
Gotoh civije

E sada malo o ponasanju gitare.

Prvo, vrat je meni malo "debeo". Esp ga naziva "ultra thin U shape neck", za razliku od Ibanezovog Wizard II za ovaj mi je
trebalo vremena da se naviknem ali sada sljaka ko lud :D.
Kontam da je razliku u obliku, posto ima i "flat neck contur" vrat koji je koliko ja shvatam slicniji Ibanezovom.
Magneti su skroz okej, doduse vreovatno cu ubaciti jednu 85-icu ..... zvuce skroz heavy (sto cete i cuti na snimku), ova prica
oko toga da su aktivni magneti "sterilni" ***** li ga, nekad mi zazvuce malo vestacki....
Floyd drzi ko blesav, drndam je non stop i ne bezi is stima nikako, sada je na njoj komplet 009-046 i imao sam malo drndanja
da je namestim ali kad su legle sljakaju k`o zmaj :D
Gitara ima samo jedan potenciometar za jacinu zvuka i predkidac sa tri pozicije....
Vrat je vrlo pristupacan i moze sa lakocom da sve svira na 22-23-24. pragu ;D
Btw, ja sam je kupio polovnu i malo mi je bila labava rucica od Floyd-a i ne postoji nijedan nacin da se malo ucvrsti (bar ga
ja nisam nasao) na kraju sam morao da zalepim malo izolir trake na navoj kapice i sve je sada okej, na ibanezu ima lepo srafic
uzmes imbus i dotegnes....

Eto....



Esp-----Zoom G2.1U----Edirol UA4Fx

Pogledajte slidze i video (malo sam preterao u videu ali bar se cuje kako radi sa svakakvim "bojama" :D) .....

Da ne zaboravim, cena je negde oko 1600E sa koferom ovde u Becu....

Ajd pozdrav !:D

P.S. Ono u pozadini je PedoBear !!!!
P.S.2. Slika ce biti jos, ove nisu nesto ali morao sam da postavim veceras.....
Last edited by Critical on 19 Jul 2010, 21:01, edited 1 time in total.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: ESP MII NTB

Post by Solomon » 19 Jul 2010, 20:56

nema slika :mrgreen: a zvuk mi se svidza ( nije los procesor :mrgreen: )

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by Critical » 19 Jul 2010, 21:01

Sada bi trebalo da ih buude?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: ESP MII NTB

Post by Solomon » 19 Jul 2010, 21:05

e sad su tu :D

Domination :metal:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by ssmc » 19 Jul 2010, 21:23

Pre svega čestitke na novoj gitari i finoj svirci.
Evo da geknem i ja koju.....
Iskreno mi se ne dopada zvuk 81-a,barem za moje uho je nekako previše oštar, možda ćeš moći nešto više da izvučeš ako staviš još jednu bateriju (18V mod),ali svakako ako možeš negde probaj 85.Ja imam taj magnet i meni on odlično radi (na 18V) sa SA i SLV magnetima (sve AlNiCo).Vidi nekako ako znaš neke ljude iz muzičkih prodavnica da probaš 85 na toj gitari pre nego kupiš pošto se zaista lako menjaju ti magneti (jedina muka je oko skidanja žica i štimovanja floyd-a kontam).

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by dejankuki » 19 Jul 2010, 21:47

Cestitam i bravo!...

A posle Ja burzuj... ;)

Dobrodosao u klub! :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli:


E kakva je u usporedbi sa ibzom...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by Critical » 19 Jul 2010, 22:35

@Sava
Hvala! ;D
ovo oko magneta cu bas da vidim, pricalo se i ovde o 18v na aktivnim magnetima a i citao sam po netu,nemam pojma nisam je jos probao na pojacalu (osim kod lika kada sam je kupovao ) pa jos ne znam tacno sta da menjam ali, svejedno ima vremena a bice i pojacalo jos malo ;D

@kuki
Nego sta si nego burzuj! :mrgreen:
Nemoj da pocnem JAVNO da spominjem neke od nasih razgovora na "cosku" (msn) ccccc

Pa ***** li, zvuci punoooooo punije i masnije od ibaneza, on je nekako tanak (to je jednim vecim delom do magneta fabrickih onih INF) sto se svirljivosti tice UF! i dalje mi je Ibanez NE ZNAM, njega kad uzmem u ruke samo vozi.... valjda sto sam sa njim svirao skoro 5 godina a i vrat mu je kako napisah gore tanji i brzi, opet nije pravedno da ih poredim kad ovu sviram tek nekoliko meseci.....

Videcemo... ako nista kupicu jos jednog Ibaneza (pozajmicu od tebe, ti si burzuj hahaha) :D

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by ssmc » 19 Jul 2010, 22:57

Critical wrote:@Sava
Hvala! ;D
ovo oko magneta cu bas da vidim, pricalo se i ovde o 18v na aktivnim magnetima a i citao sam po netu,nemam pojma nisam je jos probao na pojacalu (osim kod lika kada sam je kupovao ) pa jos ne znam tacno sta da menjam ali, svejedno ima vremena a bice i pojacalo jos malo ;D
Lepo lepo,uzimaš nekog lampaša nadam se (može mali hint šta uzimaš)?
Na 18V pređi svakako, to vidi da ti neko odradi ako nemaš živaca/volje/lemilice. cccira im Epiphone sa tim magnetima (81) na 18V i mislim da lepše rade na lampaškom pojačalu.Dal' lampa nešto omekša,pojma nemam.Znam samo da mi je zvuk bio baš oštar (tranzistorac).

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by Critical » 20 Jul 2010, 11:04

ssmc wrote:
Critical wrote:@Sava
Hvala! ;D
ovo oko magneta cu bas da vidim, pricalo se i ovde o 18v na aktivnim magnetima a i citao sam po netu,nemam pojma nisam je jos probao na pojacalu (osim kod lika kada sam je kupovao ) pa jos ne znam tacno sta da menjam ali, svejedno ima vremena a bice i pojacalo jos malo ;D
Lepo lepo,uzimaš nekog lampaša nadam se (može mali hint šta uzimaš)?
Na 18V pređi svakako, to vidi da ti neko odradi ako nemaš živaca/volje/lemilice. cccira im Epiphone sa tim magnetima (81) na 18V i mislim da lepše rade na lampaškom pojačalu.Dal' lampa nešto omekša,pojma nemam.Znam samo da mi je zvuk bio baš oštar (tranzistorac).
Da da, lampasa definitivno.... ali neku Combo varijantu ... mozda uzmem sada za "pocetak" Rg50Tc Randall-a ...
Meni je bogner uberschall do jaja ali... veliko :D:D, opet sva ta neka kao skuplja pojacala tesko nadjem ovde po prodavnicama da probam...

Videcu, ima jos vremena ali,za pocetak verovatno ovaj Randall :D

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: ESP MII NTB

Post by MetalFunk » 20 Jul 2010, 14:02

Ti si Vin Diesel sa ESP-om :D
Zanumljiva djitrica, ali, ovako preko yt-a mi ne deluje kao da je 1.6 k eura.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by Critical » 20 Jul 2010, 14:10

Svasta sam bio ali, jos nisam bio Vin Diesel, ahhahahahahhahaha :mrgreen: (nije da ne licimo :mrgreen: :mrgreen: )

Ne deluje ni meni, moje licno misljenje je da je precenjena zato sam i trazio polovnu..... :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: ESP MII NTB

Post by Trooper » 20 Jul 2010, 16:40

Jaaaako fino deluje gitara, samo bih ja tu stavio ili 85&81/60 EMG, Ili neke dobre high output pasivne (npr x2n, dimebucker, d activator x za bridge, i u neck neki paf, air norton ili tako nesto)

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: ESP MII NTB

Post by dimmu » 13 Aug 2010, 14:09

tek sad videh ovaj review.nisam imao prilike da je probam ali verujem da je gitara odlicna.da li se sme znati koliko je placena? :)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: ESP MII NTB

Post by muki17 » 13 Aug 2010, 18:52

Da ne zaboravim, cena je negde oko 1600E sa koferom ovde u Becu....
:D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: ESP MII NTB

Post by Guitar_thrill » 13 Aug 2010, 18:57

muki17 wrote:
Da ne zaboravim, cena je negde oko 1600E sa koferom ovde u Becu....
:D
mislio je koliko je Critical platio.....e Muki idem po temam i ispravljam te :grummel_2: :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest