Waves Stomp PedalBoard - Mercury za Gitariste

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Waves Stomp PedalBoard - Mercury za Gitariste

Post by Rocket Roll » 14 Oct 2007, 18:49

Image
Image

U Mercury paket Waves je uključio i Waves Guitar Pack prerađen u verziju 2.0. Simulacije pojačala u njemu su, čini mi se, nezanimljive (pošto se "oštrimo" na Guitar Rig 3, a AmpliTube Jimi Hendrix bere sjajne kritike i radi odlično). Međutim je nešto od Wavesove magije otišlo u emulacije gitarskih pedala - da li je to zato što su u Wavesu "skidali" impulse pedala istom tehnologijom korišćenom da "skinu" SSLov desk i Neve EQe (u V-Series) ili zato što su Wavesi sjajni koderi, ne znam, tek - svidelo mi se kako su odradili posao.

Novine: Stomp se može "voziti" ispred i iza simulacija pojačala (pedale su vrlo tihe i vrlo transparentne). Svi parametri imaju "MIDI Learn" funkciju - kliknete, zatim pošaljete MIDI poruku i ćao đaci (programiranje svedeno, dakle, na minimum). Zvuk je pomalo telefonski - što znači da su naglašene kritične frekvencije, i solo uzev zvuči pomalo čudno, ali bi trebalo da efekti zato bolje "legnu" u gust miks.

O samim efektima pogledajte na Wavesovom homepageu. Ono što mi se najviše svideo jeste što su ih definitivno birali vrlo pametno (nema, kao u nekim emulacijama pojačala, 15 distorzija a samo jedan očajan tremolo). Donesite zaključke o zvuku sami - zvuče vrlo moderno i vrlo su "široki".

Test - fajlovi:

Waves Buzz - http://www.box.net/shared/dc8lmjfp19

Waves Delay - http://www.box.net/shared/koczmna9n1

Waves Flange - http://www.box.net/shared/e2r50c3pe0

Waves LayD - http://www.box.net/shared/99rk6fc5hk

Toliko je "uvrnutih" detalja u tom flangeru i tom delay da sam siguran da ću ih koristiti za još ponešto, a ne samo za gitaru.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 14 Oct 2007, 18:54

Rocket, da li si ti probao Waves pojacala, zanima me neka "usporedba" sa drugim amp simulatorima...
A sto se tice efekata...njih ionako mogu da dobijem sa procesora...no to je druga tema...
Zanima me samo simulacija pojacala!?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 14 Oct 2007, 19:27

Jesam, probao sam. Evo ti test fajl za poređenje - prvo ide AmpliTube JH Plexi, a za njim ide Waves GTR 2.0 Plexi (samo impulsi pojačala i kutija):

->AmpliTube JH vs. Waves GTR 2.0: Plexi<-

Ma koliko Waves zvučao "prisutnije", ne mogu da pobegnem od tog osećaja "plastične igračkice". Nekako mi AT JH ima "thump" i dinamiku. A kako je za Plexi, tako je i u svim ostalim pojačalima i kabinetima (važi za oba simulatora).

Ipak, još ne znam kako bi Waves GTR legao u miksu.

Kako se tebi čini?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 14 Oct 2007, 19:50

Hmmmmm.... moraću da probam d auradim neki mix koristeći SAMO Waves pluginove. Kontam da bi moglo da se izgura do kraja (za 7500 dolara i bolje bi bilo da može).
Možda čak i u nekom gotovom mixu samo zamenim plug inove pa da vidim kako će ispasti.

U svakom slučaju, okačim pa ćemo čuti svi.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 14 Oct 2007, 20:15

E, ovako, iz ovoga sto ja cujem.
Pod uslovom da su i jedan i drugi take snimani u podjednakim uslovima ili je to isti pa iskopiran...

Prvi, znaci AT je "masniji" kao da je zapremina kutija veca, dok u Waves, nema dinamike - to jeste, ali daleko da nije upotrebljiv. Mozda bi malo EQ-inga i neka od onih pedala dala veca dzadza wavesu... Sve to treba da se vidi u mixu, i to je tacno. ali svidja mi se i jedno i drugo.

Moracu da nadjem mesta na HD-u i da i ja instaliram waves GTR i AT pa da ih uporedjujem...nema mi druge!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 14 Oct 2007, 20:37

dejankuki wrote:Pod uslovom da su i jedan i drugi take snimani u podjednakim uslovima...
Sve je isto, samo sam isključio AT i uključio Waves GTR. Nije prošlo ni 30 sekundi.

Pogodio si za zapreminu kutija - AT JH ima dvanaestice, Waves GTR desetke - a shvatio sam zašto se i deo "puncha" izgubio iz ATa: ostao je uključen reverb na glavi pojačala (bio je vrlo nisko, na "kecu", ali bi se ATov Plexi ipak malo više "drao" da sam ga potpuno skinuo).

Još jedna opaska - Waves troši malo manje procesora (par posto) nego AT JH.

Ali dinamika... attack... ma, meni je AT JH nekako generalno "življi" od bilo čega drugog. Čak i kad pre njega upalim AT 2, pa odmah za njim podignem AT JH, odmah kažem sebi "Hey hey! Now we're talkin'!"

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 14 Oct 2007, 20:44

Nesto se jos razmisljam... mozda je namerno tako i dizajniran, da ima vise HI frekvencije, da bi u miksu dosao do izrazaja...da se ne stopi sa drugim instrumentima...

Ipak... ajde Foxe, uradi mix neceg kopletnog pa daj na analizu... npr...zameni u Affraid of Sun..pa da vidimo...!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 14 Oct 2007, 20:57

Hmmmm... teško da ću izvući onaj "over-the-top" overdrive na uvodnoj solaži a da pritom bude iole kontrolisan ali potrudiću se. Za ritam se već manje sekiram jer tu se može dosta igrati i muljati. Ne očekujem bogzna šta al ko zna.... možda se i iznenadimo svi. Odoh da radim sad.

Cheers!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 14 Oct 2007, 21:13

Da, umalo da zaboravim nešto što mi se čini vrlo bitnim:

->AmpliTube JH vs. Waves GTR 2.0: Spring Reverb<-

Znate kako dobar spring reverb na pojačalu zvuči kada zviznete žice? To je jedan mali detalj koji su AmpliTube momci skinuli neverovatno dobro. Učitate Twina, ili bilo koje drugo pojačalo, odvrnete reverb i udri.

A kod Wavesa... Njihova pojačala nemaju reverb, pa pre pojačala morate da podignete Stomp i u njega učitate Spring Reverb pedalu. A ona zvuči... to jest, uopšte ne zvuči kao spring reverb.

Prvi primer je, naravno, AmpliTube JH reverb. Isti (naravno, "suvi") sempl je onda propušten kroz Waves.

(To je, dakle, jedan mali detalj koji mi pokazuje koliko su momci iz IK Multimedije ozbiljno shvatili AmpliTube projekat.)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest