Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez AD9

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez AD9

Post by guv'nor » 04 Dec 2010, 18:30


Fender Robert Cray Stratocaster
Fulltone Mini Deja Vibe
Fulltone '70 (BC108C)
RR Hyperricum Ge (2SB135, AC121)
RR Clone Of Klon­™
Ibanez AD9 RI (MN3207)
Marshall Super Bass
P&K Audio Cab (2 x CelestionVintage 30)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by sinisake » 04 Dec 2010, 18:52

A gde je i sta je RR Clone Of Klon­™? El to FF, neki? :)

Matoree, ne bih ja, da sam na tvom mestu, prodavao FF, a ti vidi... :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Cortex » 04 Dec 2010, 20:09

Nece ga ni prodati haha, ljudi vishe uopshte ne kupuju stvari koje su skuplje od 100e...

Jbg, dobar ti zvuk Ljubice, a sad direktno kod Vlade Jeta da ga pitash da ti svira bass :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Funkomat » 04 Dec 2010, 20:18

Iako mi je cool cat vajb dokazao da mi je totalno nepotreban efekat, voleo bih da imam Deja Vibe. Sjajno zvuci. :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by guv'nor » 05 Dec 2010, 04:39

Povučen sa oglasa još prekjuče, ne znam šta mi bi da uradim tako nešto. :bambi:
sinisake wrote:A gde je i sta je RR Clone Of Klon­™? El to FF, neki? :)
Rocketov klon Klon Centaur-a - Overdrajv koji ima foru, slično Voodoo Labs Sparkle Drive-u, da mixuje clean i drive. Sa tim što kod njega klin i nije klin, već malo (skoro neprimetno) prerađeni boost, koji sasvim lepo ubaci malo srednjih u celu priču. Klin zvuči za nijansu deblje sa njim, a zbog velikog headroom-a savršeno služi kao efekat koji malo skupi i konkretnije izbaci faz - za šta ga i koristim. Drajv sa njega mi se, trenutno, nikako ne dopada, mada ko zna šta sve može da se desi - sigurno radi opasno kada bustuje pojačalo koje je već u drajvu, ali za neki samostalni efekat je previše suv i krut.
Stoji među poslednjim pedalama, ispred delaya (za sada još uvek šetam TS ispred i iza njega, nikako da se odlučim) i na klipu radi non-stop. :ziveli:

@Cortex,
Nisam skapirao foru sa Džetom. :)
U to ime - http://www.youtube.com/watch?v=p4M7b7zviqw - najbolji MIDI šafl ikada odsviran. 8)

@Funkomat,
Što se mojih nekih potreba tiče - početak i kraj svih modulacija.
Nije bio kod mene jedno 2 meseca i toliko je falio u nekim trenutcima, da sam sada sasvim sigurno počeo da preterujem sa njim. Čak i kada mi ne treba ostaje uključen sa speed-om blizu minimuma. :mrgreen: :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Funkomat » 05 Dec 2010, 14:10

Povučen sa oglasa još prekjuče, ne znam šta mi bi da uradim tako nešto. :bambi:
:lol:
Eto ti.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Cortex » 05 Dec 2010, 14:59

Ma matoranchitju mislio sam na to da konachno imash dovoljno dobar ton za Jet-a, poshto te pre toga ochito nije zvao da svirash s njim, jer ko bi takvu velichinu odbio jelte...ali sada mozhesh da se infiltrirash u te frekvencijama noshene domace gorshtake.
Posegni za slavom momche, ishti i dace ti se!

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by +Hopkins+ » 06 Dec 2010, 18:01

Deja Vibe je totalna perverzija.... 8)

Ekstra mi je sve, ovo što sada pričam su samo nijanse. Klon mi se nikada nije nešto dopao, valjda sam se zato i latio pre Power Boosta, ako su to uopšte sprave iz iste kategorije. 70s Fuzz mi zvuči punije, masnije i bolje od germanijumskog FF, jbmliga, baš najviše volem taj BC108.
Delay mi je isto onako... hehehe. Frik sa za dilejevima :D Mračan mi je i pomalo mutav ovaj AD9, mislim kao i svaki analogni dilej, samo ovaj nekako posebno baš. Ne znam, stekao sam utisak da je bolje imati dobar digitalni dilej nego bilo kakav analogni, analogni mora da bude baš perverzija da bi bio dobar, a digitalni može da prođe i budžet varijanta ponekada, ako se lepo namesti.

Svirka kao i uvek :bow: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by guv'nor » 07 Dec 2010, 17:06

:ziveli:

Deja Vibe - :1: Ima da rasprodam svu opremu (gitaru, pojačalo, pedale) i da krenem da skupljam samo Vajbove. ^^
Klon - Ista priča samo vice versa, ja sam prvo probao Peđinog Klona, potpuno se navikao na taj zvuk i ostao na tome. Nemaju mnogo sličnosti, pogotovo kako drive pot "raste", ali ih na kraju koristimo za istu stvar.
FuzzOvi - Mogu da se nameste da rade dosta slično, uz malo igranja sa '70-icom. Razlika postaje sve veća tek kada krene da se smanjuje vol pot na gitari - Si dobija one sparkle visoke, dok Ge ostaje do kraja u nekom basu. Kao što si primetio, za neki solo mašiiin™, riff rilj zvuk, BC108 all the way!
Delay - tu nemam nekog preteranog iskustva, jer jedini dilej koji sam prethodno posedovao i koristio je bio DM2. Moguće da sam ga malo zamutio jer sam se igrao sa trim potovima - malo sam mu produžio vreme ponavljanja (što je kretenski, jer ga sada držim na 3 sata :mrgreen: ) i namestio sam ga tako da mu uvek malo fali da uđe u samooscilaciju. Verovatno sam ga tu malo zeznuo. :hide: Koliko se sećam DM2-ke, nema mnogo razliku u mutnoći - na DM2 su malo mekša ponavljanja, malo se lepše "prepliću", dok je na ovom sve za nijansu kruće, ako sam uspeo bar malo da objasnim. Nego, potpuno se slažem za digitalno vs analogno, digitaliji treba da bude samo ok odrađen EQ ponavljanja da bi bila vr'.
Na kraju će ispasti da mi treba samo OK reverb - onaj homo/ljakse trip, da se ne čuje previše, ali da je tu kada malo jače zvekiš žice. :mrgreen:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by +Hopkins+ » 08 Dec 2010, 13:29

Ma da, slažemo se u svemu, neko eto, volim ja malo da kenjam tako ponekada 8)
U pravu si za fuzzove, sa druge strane, i ja ponekada poželim taj malo blaži i vintdžastiji zvuk faza kakav ima Ge. Nema bolje za bluz rokersko probiranje pogotovo kada to sve ide u Marshall ili Hiwatt :ziveli:

Što se tiče reverba - najtoplije preporučujem Verbzillu. Nisam imao neko mišljenje o tom reverbu, nije da mi se nije sviđao, samo ga nisam primećivao, ali od skorašnjeg snimanja na kome se pokazao neverovatno, razmišljam i da ga pazarim. Poredio sam ga sa ovim matorim AKG spring reverbom, koga imaju u tom studiju gde snimamo, i preko kojeg smo vukli većinu reverba za snimak i mogu ti reći da se Verbizilla ni malo ne sramoti pored njega. Naravno da nije to to, ali je tu... Plus verbzilla ima i još 30 opcija koje ovaj matori braon frižider nema, ali lepo izgleda... ko neki orman sa sela:D

Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Dersu Uzala » 08 Dec 2010, 13:39

Sefe gde je ovo? Sta je ovo, bre? Ja se primam na ovu elektroniku ko crveni lakmus na kiselinu. :kokice:

Ljudski napravljeno. Nema bre uredjaja dok nema taster prekidace koje moras da prEtisnes sa dva prsta. Radi to i u kosmosu.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by +Hopkins+ » 08 Dec 2010, 14:14

Ovo je fotka sa neta ovog AKG-a, prva u Images kada ga guglaš. Isti ovakav je u ovom studiju gde snimamo Temple of the Smoke album. To je ogroman spring reverb i unutra ima nešto bolesno mnogo šipki, tako da ima neverovatan zvuk. Stajao je 30 godina u čuvenom studiju Radio Televizije Beograd, valjda dok nisu sve bacili na doboš... Ako te studio još zanima, okačiću još fotki, ali tamo na Temple temi, da ne kaljamo ovde Ljubi ovaj kul rivju koji nam je priredio.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Dersu Uzala » 08 Dec 2010, 14:16

Sefe, zanima me sve ovo iza reverba. Na to sam mislio sefe. :bambi:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by +Hopkins+ » 08 Dec 2010, 14:20

Hahaha, tu ti ne mogu pomoći :D
Ali verujem da su sprave zajebane 8)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Test:RR(HypeRRicum, Centaur), Fulltone('70, MDV), Ibanez

Post by Dersu Uzala » 08 Dec 2010, 14:23

Brate kakav rack. A kad stigne racun za struju. Pa samo oni vu-metri vuku vise struje od ovih danasnjih didjitalnih multiefekata u celini i celosti. :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest