:::MoJ ŠPaJZ:::

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 10 Dec 2013, 22:01

Sa ovim setapom, za tu svirku ne treba ništa više sem možda nekog reverba.
Naravski, pod uslovom da aNp može da se stavi bar na pola.

Nego, glede ovo, taman da rezervišeš:
http://www.fulltone.com/products/80s-rack-chorus

Nema zezanja! :lol:
Spoiler:
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Dersu Uzala » 10 Dec 2013, 23:16

Distoration?!?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 10 Dec 2013, 23:18

Ako Ibanez ne zna, ko onda zna! :mrgreen:




:nixweiss:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Dersu Uzala » 10 Dec 2013, 23:25

More bit distortion-satchuration :mrgreen:


See what I did there...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by DrGreenthumb » 10 Dec 2013, 23:37

To sam tražio cijelog života, fino, malo, kompaktno. Složiće se baš fino uz one moje Townshend 8x12 kabinete :D
Nego da nije malo overkill za Bigz Scenu? :mrgreen:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Gagi » 11 Dec 2013, 12:58

Jao što nas mučiš s ovim snimkovima, nateraćeš me da ti pošaljem moj super-duper-eksluzivni-ultimativni behringer XM8500 samo da bih razaznao razliku između tasmana i SG-a :lol: (vuklo me nešto da to uradim :kokice: ).
Ima razlike ali ne mogu da izrazlikujem valjano, prvi utisak je da SG malo više "seče" tj. tasman ima nešto mekši output (ali opet prijatan, samo malo drugačiji), što je malo iznenađujuće budući da je SG all mahagony pa se očekivalo obrnuto, možda je do magneta (?), mada ti si na lice mesta čuo verovatno akurativnije.

Image

Dodatna prednost ovog riga pri upoređivanju je u nedostajućim potenciometrima čačkanje tona free :1: :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 11 Dec 2013, 15:13

Šta da radim, na toj glasnoći kamera hvata samo 800-1200hz, zvuk sirene... :mrgreen:
Ne zeki, jes' da je bezveze snimak, ali sasvim ok se čuju razlike. Opet sam slušao, mada možda bolje čujem jer sam ih ja svirao pa me još služi sećanje?
SG više seče, više je u srednjim (samim tim direktniji) i ranije mu se završava bas.
LP je, kao što sam rekao Doci juče, jednostavno FAT N' LAZY, ukratko jedan vrh. :)

LP je 3D, SG je 2D, sa tim što mi je ovo tek glupo poređenje, jer su tom logikom Fenderi bez dimezije... :hide:

Mahagoni jeste toplo drvo ali je više u srednjima od bilo čega drugog. Javor (top) ima široki bas i visoke...
Oba seta humbucker-a su PAF replike, sa tim što BBV imaju jake Alnico5-ice, dok Ant inmaju oslabljene Alnico2-ke (da ne ulazimo u načine motanja, žicu i sve drugo što je bitnije :lol: ).
Ono, dosta je razlika, ali smradić je tu.

Verovatno će te alnico petice leteti iz BB-a, ali za to tek ima vremena.

Evo, oba jedan pored drugog. Pa jedan maget, pauza, taj magnet na drugoj, pauza, oba na jednoj, pauza, oba na drugoj... :mrgreen:



User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 09 Jan 2014, 12:05

Ja očekivao samo malo više visokih, kada ono sve potpuno pogrešno ispade... :nixweiss:

Skinuo poklopce sa magneta i seo na kauč, umesto na stolicu - to su jedine dve razlike između dva snimka, a opet je ton skroz drugačiji. Tj na drugom snimku ne postoji... Blame it on the laNpe!!! :mrgreen:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest