:::MoJ ŠPaJZ:::

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Gagi » 29 May 2013, 18:12

Dojmljivo je ovo skroz, nisam očekivao ovakav ton da budem iskren, mislim pre svega na transparentan a ne po defaultu mutnjikav od SG-a na kakav obično naiđem ili je ovaj komad takav... super si izmerio odnos klina i blagog gaina i baš se čini se lako kontroliše, volume kontrola vidim na nivoju :) :1:

p.s. uhvatih vragolanski momenat na 1:14 potpomognut smajlijem 8) :D

Mene mnogo više zanimaju tvoji utisci budući da te poznajem kao rođenog stratokasterdžiju. :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by DrGreenthumb » 29 May 2013, 18:23

Odlična je djitra, imao sam priliku da je gnjavim, totalno je RAWK :) bridge pikap naročito. Potove je mijenjao skoro pa je malo lakša za kontrolu no pre, ja b rekao...
Inače, Ljuba je u duši Gibsonovac, believe or not :mrgreen:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Baba Slim » 29 May 2013, 18:30

Meni ovo sve zvuci strava, ton za pozeleti. :bravo: Svirku naravno ne vredi da komentarisem. :) :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Gagi » 29 May 2013, 18:54

DrGreenthumb wrote:, Ljuba je u duši Gibsonovac, believe or not :mrgreen:
Auh, nikad to ne bi' rek'o, eto koliko ne znam :o :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 30 May 2013, 14:44

:lol: Pusti Docu, Gagi, vidiš da stalno zafrkava.
Mada tek treba da probam neku ranu šezdeseticu (strata naravski) sa mahogany tijelom. :P
Baba Slim wrote:Meni ovo sve zvuci strava
:kiss: :ziveli:
Gagi wrote:Dojmljivo je ovo skroz, nisam očekivao ovakav ton da budem iskren, mislim pre svega na transparentan a ne po defaultu mutnjikav od SG-a na kakav obično naiđem ili je ovaj komad takav...
Pa meni je u glavi oduvek bio neki 'vaki ton Gibsona
Spoiler:



Bar kao osnova. Tako da ne znam da li je komad takav ili ga ja tako nameštam, jer svirao sam ih dobar broj, ali nikada na svom pojačalu i svojm setapu.
Znam samo da sam otišao da probam gitaru, onako bez nekih obaveza, ali sam poneo i Vibroluxa čisto kao neku polaznu tačku.
Setap je bio namešten na sve što ne volim (pretanke žice i preniska akcija), ali je gitara zvonila ki blesava i vratina je sasvim odlično predebela (bar što's SG-ja tiče), tako da sam otišao ćiku sa istom. :)
Odradio sam svirku sa stock potovima (300k linearni) i dao im šansu™, ali su odmah posle odleteli u korist 500k audio.
Tako da je i to malo otvorilo celu sliku... A i 50's wiring kod hamova hoće malo da ih otvori i oslobodi kompresije & njonje. :nixweiss:
Gagi wrote:volume kontrola vidim na nivoju
E to sam ga samo smanjio na sekund, vi'š da sam ga odmah vratio na 10. Hteo sam baš da izbegnem čačkanje potova u ovom videu, tako da je samo taj jedan strum bio sa neck vol potom na 8-9. :bambi:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by sinisake » 30 May 2013, 17:14

Zadovoljan sam. :lol: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 04 Jun 2013, 17:25

^^ :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 06 Jun 2013, 00:17

Rasklopio sam SG-ja da bi mu met'o sunđerčiće ispod magneta (kao što je kod čika Cortexa) koji bi ih izravnali sa žicama.
Nisam to uradio jer sam video da su oba fabrička lema na poklopcu neck magneta popustila, pa sam iskoristio priliku da obrnem AlNiCo 2 u istom... :mrgreen:

Out Of Phase

Snimljeno ipad-om, jbga, sa malo OCD-a (drajv ispod 9h) i Vibrolux-om.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by fattwang » 06 Jun 2013, 07:48

Baš dobro zvuči ovaj :mrgreen: , dobar svirac, dobro pojačalo. Zvuči jako slično kao demonstracija tvog strata. Ton je u prstima ;)
Kada si već napao lemilicom magnete da li si razmišljao o modifikaciji da razmeniš magnete neck-a (A2) i bridge-a (A5)? Da se osvetli malo neck i ukroti bridge. Puno se pisalo o tome na netu.
http://www.seymourduncan.com/forum/show ... agnet-swap

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Cortex » 06 Jun 2013, 10:36

I meni se previse tu oseca Strat sound :D Da li zato sto taj vibrato povezujem sa zvukom nadrkanog strata ili nesto drugo ne znam...trebace nam vreme da se naviknemo na tvoje fraziranje Ljubo na nekom drugom instrumentu.

Sto se zamene magneta tice, ja to nikada ne bih uradio. Svo postovanje za vintage SG-eve, nijednog nisam ni probao, ali meni je ova kombinacija magneta savrsena koja je stock u SG-u, ne znam koji su kod Ljube, kod mene su 498T i 490R. Neck magnet mi je nesto najlepse sto sam cuo i probao a bar sam se neck humbuckera nasvirao rekao bih, sumnjam da ijedan drugi tako lepo prenosi drvenost gitare a da nije ni muddy ni previse bright za tu poziciju. Bridge magnet ima bite, i taj apsolutno nezamenljivi i unmistakably honky vintage sound koji odmah kroz bilo koju opremu zvuci kao sa starih albuma. Ne znam, u mojoj gitari oni jednostavno rade tu gde jesu, i nema teorije ikad i da pomislim o menjazi.
Guvnor ti promeni pa nam reci kako je :mrgreen:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 06 Jun 2013, 14:40

Ehej, nisam menjao magnete (pikapove :mrgreen: ) niti ulazio lemilicom u iste!Image
Samo sam video da je poklopac neck-a pustio lemove sa baze pa sam ga skinuo i zarotirao samu magnetnu šipku za 180 stepeni. Nisam ni pri vraćanju zalemio poklopac, to ću d'uradim kada budem vraćao na mesto šipku, samo sam malo zagrejao magnet fenom da poklopac uhvati magnet onim voskom što se stavlja između zbog pištanja. Easy as cake! :)

@fattwang, hvala matora.
Što se tiče A2 i A5 rotacije, jesam, ali sam to 99% sredio podešavanjem visina samih magneta.
Ne verujem da bih ih rotirao, jer opet kažu da 490R sa A5 hoće da bude preglasan, a 498T sa A2 hoće mnogo da umuti i izgubi definiciju. E sada, kada bih imao A3 ili A4 za neck i A4 ili OUA5 za bridge... To bi već bila druga priča. :ziveli:

Mada, što kaže Cortex, stvarno su ih dobro uparili i mnogo dojajno rade magneti - bar u SG-ju, ne znam kako se isti set ponaša u LP Studiju, Custom-ima i Supreme-u i gde ih još stavljaju...
Nije savršeni "sobni set", ali je uživo preterano koristan i upotrebljiv.
Cortex wrote:kod mene su 498T i 490R
:1: Da si pogledao video na prethodoj strani znao bi koji su... :P
Cortex wrote: sumnjam da ijedan drugi tako lepo prenosi drvenost gitare a da nije ni muddy ni previse bright za tu poziciju
SD Antiquity npr, mada ne sumnjam da SethLover i svi drugi PAF ripoff-i od 7-8kOhma rade ubistveno.
Rade stock magneti ko carevi. Ako ih i budem menjao to će biti neki set namenjen za sledeću gitaru, pa će ovde samo neko vreme kampovati. :) Zanima me i kako radi 490T u SG-ju, ali ima vremena... :bambi:

P.S. Ubiste me sa ovim Strat uSporedbama, sa'ću morati da snimam jedna pa druga klip. :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Cortex » 06 Jun 2013, 14:56

haha nemoj da si nam smoren, nego smo samo navikli na taj frejzing i vibrato slusajuci strata :D

da, Seth Lover-i su i meni privukli paznju, i zaista mislim da su izvanredni, ali opet slusajuci svakojake gitare sa njima na tjubu ipak osecam da je neck magnet previse svetao tj da bi verovatno tako radio u SG-u, na tim gitrama na kojima je uvek mi se mnogo dopadao sound, na bridge nisam mnogo obracao paznju iskreno...al ko sto zakljucismo, rade stock magneti kao carevi nema tu potrebe ista da se dira. :ziveli: ti sto su nezadovoljni obicno ih vade iz LP-ova il cega vec, ili eto prosto imaju mogucnost da za jako male pare [eh ta civilizacija i njeni oglasi] isprobaju svasta pa na kraju ni ne stignu da udju u dusu ovim stock magneticima, gitra je bre predobra takva kakva je, opravdava cenu nove bez i malo muke. Nisam uzeo SG-a u ruke mesecima, cepao sam Jazzmaster pa onda ni njega mesec dana evo samo i samo teletina. Al kad uzmem SG-a u ruke na momenat, to je to, it screams home, it is THE instrument of choice. Bas mi je drago da i ti sada imas jednog :ziveli:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by fattwang » 06 Jun 2013, 18:06

Da si nam do sada svirao SG-a pa prešao na strata, verovatno bi govorili da opet imaš Gibson ton. To je samo dokaz da si razvio svoj stil.
Last edited by fattwang on 06 Jun 2013, 18:23, edited 1 time in total.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 06 Jun 2013, 18:17

Izvini, ja sam ljakse, UOA5 - premestio sam slova :mrgreen: .
Da, to je kao to i nemam blage kako radi i šta je (sem da je unoriented a5) samo kažu da malo zasladi celu sliku u odnosu na standardni A5.
Ima tema koliko hoćeš, ali:
http://www.seymourduncan.com/forum/show ... -humbucker
fattwang wrote:Da si nam do sada svirao SG-a pa prešao na strata, verovatno bi govorili da opet imaš Gibson ton. To je samo dokaz da si razvio svoj stil.
:ziveli:
Pretprošlu svirku sam svirao samo SG-a i za celu sam koristio samo DD20 i OCD. Iz fazona sam dva puta zgazio FuzzFace, da se ne naljuti :mrgreen: , ali sa stratom za takav tip svirke moram da koristim ceo pedalboard. Te ga ovde udebljaj, ovda utanji i sl. Na SG-ju sam sve to radio potovima i prekidačem. :oops:
Cortex wrote:Nisam uzeo SG-a u ruke mesecima
Ccc... Greota matori, greota... :|

:mrgreen: :kiss:

Edit: Koliko sam skapirao, svi sa SD foruma kupuju od ovih http://addiction-fx.com/gallery1.htm

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by fattwang » 06 Jun 2013, 18:35

UOA5 - Unoriented Alnico 5. Da li je to razmagnetisani magnet? Kako to radi? Mora da ima veoma slab izlaz.
Krenuo sam da editujem svoj post pa me je izbacio timeout.
Dopuna, malo sam gledao na netu, izgleda da se radi o posebnom tretmanu pri proizvodnji A5 materijala i to je dodatna vrsta u Alnico familiji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest