:::MoJ ŠPaJZ:::

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

:::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 22 Dec 2010, 00:47

Tema na kojoj ću kačiti neki kombinacije dovoljno interesantne da me vuku da ih sviram danima/nedeljama/mesecima...
Neke ću verovatno snimiti kamerom, nadam se uskoro i nekim mikrofonom, ali za sada će to biti stara dobra metoda štapa&kanapa:
Image
:mrgreen:

Ako ne naglasim drugačije, svi klipovi su sa Fender Cray Stratom i Super Basom kroz P&K kabinet sa Celestion Vintage 30 zvučnicima. Rekao bih da je, za sada, to to. :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Full On "Texas" Mulj

Post by guv'nor » 22 Dec 2010, 00:48

kliiip:
Mini Deja Vibe - '70 Fuzz
podešavanje pedala:
Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by sinisake » 22 Dec 2010, 00:56

Da li mozemo da komentarisemo, ako nam se ne svidja? :mrgreen: :kiss: :wink:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Solomon » 22 Dec 2010, 00:57

:shock: :bow: pa ovo je ludnica totalna :ziveli:

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Rax13 » 22 Dec 2010, 01:30

Zvaci, zvaci! Moram da pribavim ovaj dejavibe :D

Kakav je ono reverb na kraju snimka? I da, pc mic rules! :mrgreen:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 22 Dec 2010, 01:39

@Sinisake,
Naravski, samo nemoj one očigledne stvari fazona:"Fuzz je sranje", to već svi znamo. :mrgreen: :kiss:
@Solomon,
Pojačalo na nuli, sobna svirka stotke. Kako dobro trese po nogama kada se samo malo otpanji. :)
@Rax,
Vaistinu rules. :ziveli: Reverb na poslednjem udarcu i reverse početka je jedino što sam uradio u SoundForge-u posle rec-a, a pre save as-a. Ne sećam se koji sam tačno stavio, malo sam mu samo pojačao wet signal.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Full On "Texas" Mulj

Post by Dersu Uzala » 22 Dec 2010, 03:32

guv'nor wrote:kliiip:
Mini Deja Vibe - '70 Fuzz
Ako prenebregnemo cinjenicu da si se micovao originalnom verzijom pedes-sedmice (iz '57. :mrgreen: ) mislim da bi zvuku prijalo malcice manje fuzza i malcice vise kompresije. U sobi uzivo, to verovatno zvuci mnogo artikulisanije, pogotovu ako se malo oDcepis na SB-ju. Kad slusam to, ja nekako cujem ('vidim') supljine u tom zvuku, kao svajcarski sirac. Na sta mislim? Zvuk koji cujem iako je 'kremast' ima praznina, kako bih ti to objasnio, cujem fuzz (extremno) kako brunda a onda naizmenicno cujem 'ton' (note) i tako redom. Kompresijom bi to nekako slepio te periode fuzza i zvuk bi bio nekako sliveniji. Dalje, kapiram da je stap i kanap, tako da samo mogu da zamislim live sound, ali imam utisak da smo na stejdzu i treba nesto da sviramo, pogotovu ako se ukljuci ostatak benda, to bi bilo jako nerazgovetno. Previse je kazem tih nekih supljina, kakofonicnosti i bruma. Nije u pitanju low-freq opseg, to mi ne smeta, ali kad distorziras a pogotovu fuzzujes low freqs, izgubis na artikulaciji i tu onda mora da se poveca treble ili presence jos bolje (pored sabijanja tj kompresije za taj prirodniji sustain, lepljenje tonova). E sad, ne moras ni tako, ja recimo kad se igram sa tim 'mracnijim' tonovima skinem na pojacalu bas koliko god mogu a da ne zvuci kao dzepni tranzistor, da ima neki flat response, i onda ga zamracim bilo na recimo Tube Screameru bilo na tone potu na gitari a cesto i oba, fine tuning jelda. Onda to ocisti taj broom a i dalje imas rolled off highs, i zvuci kremasto jel al i tamnije. Sve je ovo moot point kazem, dok se ne cuje uzivo pogotovu sa SB otpanjenim na trojcicu-cetvorcicu minimum. Da bulja zvace gace.

Za kraj, moja poenta bi bila u tome da kad cujem tu svirku 'znam' da je u pitanju Strat (ajde de Robert Cray), SuperBass i P&K kutija. Ovakav signal uopste ne odaje podrijetlo izvora, mogo si isti efekat da postignes na Jolani i Cajavecu. Znaci kad bi svirali svirku zajedno, prvo bi namestali zvuk do bola da se cuje stradza i SuperBass na toj finoj kutiji, i tek onda dodajes fuzz i ostale marifetluke prvo supenom, posle kafenom kasicicom (a ne lopatom), i na kraju pipetom, kap ovde kap onde, dok ne isteramo mak na konac. :ziveli:

P.S. Primera radi, licno nikad ne koristim supenu i retko kafenu kasiku, namestim pocetni zvuk na bilo kom pojacalu onako kako zamisljam krajnji zvuk koji mi je u glavi i koji ce mi prijati, i onda natenane pipetom. Traje to. Drugim recima, iako znam da citav setup moze da izbaci milion razlicitih zvukova, ja se time licno ne odusevljavam, tipa, u je koliko mogucnosti ima ova oprema. Jurim zvuk koji jurim, bez obzira na (svakolike) mogucnosti opreme i jednom kad ga namestim, zakucam kontrole tu. black & Deckerom. NEma vise tu sta da se cacka iako oprema moze da proizvede jos milion zvukova. Mene zanima samo jedan jedini (doduse, jedan za clean, jedan za crunch, jedan za lead i zato mi treba ili vise pojacala ili jos bolje pojacalo sa vise kanala). Ako imam vise gitara (a imam) i naravno zvuce drukcije, onda imam neko merilo kako te gitare zvuce u odnosu jedna na drugu. Naravno, ako bas hocu da mimikujem zvuk neke gitare na nekoj drugoj gitari, onda moram da se ponovo igram sa setapom. Ali ja izbegavam to da radim, niti imam potrebe. Razne gitare mi daju varijacije u zvuku na istom setapu. Ako bas hocu da koristim razlicite gitare ali da isto zvuce, onda mi tu treba i MIDI kontrola pojacala gde mogu da programiram ton za svaku gitaru jednom na panelu pojacala i memorisem to, da ne trckaram svaki cas do kontrola. ALi to je vec Petruxhi karijera. :mrgreen:

Ovaj 'muljeviti' zvuk po meni samo oduzima od tvoje stature kao izvodjaca. Cujem previse mulja i supljina, a premalo tebe, mulj kontrolise tebe a ne ti njega. Ja kao publika hocu da cujem prvenstveno tebe i tvoju mjuzu a tek potom tvoj sound. If that makes sense.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by dweezil » 22 Dec 2010, 07:55

@Dersu vrati se u svoju celiju i slusaj Trigger, ili se pipkaj sa nekom od tvojih Leo Scala gitara sa jednom rukom u gacicama :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Dersu Uzala » 22 Dec 2010, 08:35

Jes popio malo? Nesto si natakaren krivo u poslednje vreme.

Nije ti ocigledno da guv'nora nisam kritikovao (da ne kazem pljuvao) nego opazio konstruktivne opaske? Posto je on uvek super korektan covek prema svima, pa i meni, popricao sam sa njim na tehnickom nivou, ne zajebantskom. Guv'nor je jedan od redjih likova sa kojim covek moze ozbiljno da poprica.

Al' ako tebi vise godi zajebancija, nema problema, degaciracu se pa da me nabodes otpozadi. :bambi:

Jos jednom ovako da me oslovis, brisem te permanentno sa Facebooka :evil: .

P.S. Trigger je z-a-k-o-n. Kad bih bio u filmu 'Erasure' pa da mi brisu memoriju, i moram da biram izmedju secanja oko Triggera ili citavog ovog foruma, izabrao bih naravno Trigger. Ovaj forum mi u ludilu ne treba. Trigger mi vecma hrani dusu. Kapiras? Ovde nista nisam naucio, samo slusam preseravanja.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Dersu Uzala » 22 Dec 2010, 09:24

Ne dade mi da editujem, pa se nastavljam..........

Ako prethodno zvuci pomalo oholo, samo da napomenem da frikventujem ovaj forum da bih cuo sta imaju da kazu (ne nekim obaveznim redom):

- Dutja (jel, self-explanatory :mrgreen: )

- ti (dok si u pozitivnoj poluperiodi)

- Kide (uvek)

- Guv'nor (nikad ne znas kakav marifetluk sprema, a fakat je haver)

- Dr. Greenthumb (koji ga je ufitiljio poslednjih meseci, nema ga od korova, svidza mi se kako on to radi i razmislja)

- Duane (dodje mi ko mladji buraz koga bih malo proveo po zapadu)

- Tyler D. (ne ljubim to sto je PRS pacijent, ali ljubim ga sto je Mesa pacijent, nit ga znam nit znam kako svira nit Boz' pomozi)

- Wild Child (mladac koji obecava, sad sta konkretno, ne znam)

- Doolio (da, citam njegove traktate religiozno)

- umart (od skora, nekako mi je novajlija)

- MuZZy (zakiva decko, po meni kao Dutja, ne toliko stilom koliko mozgom i koncepcijom)

- Sinisa(ke) , da sam gay bio bi mi decko bez da se on pita

- ManjaNe V. (omladinac kome se klanjam do zemlje, radi ko rudar i ne prdi, sta god treba taj ce da odradi ko skot, ne pita sta kosta)

- ssmc (po nekoj drugoj tangenti)

- sl0e (digo je on ruke od nas, slabo zalazi ovde)

- Peca Da Hillybilly (oglasava se na kasicicu, kad ima ista da (po)kaze i to cenim, najcesce se zabezeknem)

- Rocket R. (da, da, protivurecimo jedan drugom bar 50% vremena, sto je po meni zdravo, ali covek ima track record koji je za stovanje, to meni znaci vise od sedam godina trabunjanja i pri tome mu ne pravim sacekusu, we just differ in opinion a little bit)

- bGajic (retko se oglasava al' to uvek dobro zvuci)

- dekikuki (ako je neko jebeno informativan, that's your pal, might as well search his brain instead of Googling it up...no love for other admins though :mrgreen: )

- Cica (zemljakinja)

- nadam se da se nece uvrediti sto ih spominjem djuture: oboss, majtimika, NikolaNis, blooser, i svi ovi carevi koji su se upustili u samogradnju sa tresnjama, sljivama, kruskama, a potom i mahagonidjidjijem, javorom, koom, abonosom, palisandrom, skoljkama etc.). Kapa dole, pozdrav zastavi (ko je sluzio Narodu, zna)



Tako da.....nisam ja neki drkadzija....dok me Srbi ne drkaju....to je reverzibilan proces. Obzirom da pisem ovo napamet, sigurno sam neke pojedince izostavio, ispricavam se do neba. Nadam se da si sad shvatio zasto me jebu pojedinci sa ovog foruma. Ako nisi, da ti nacrtam: zbog etitjuda.

Ziv ti meni bio, i nemoj da te brisem brrrrrre.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Full On "Texas" Mulj

Post by nebojsak » 22 Dec 2010, 11:07

guv'nor wrote:kliiip:
Mini Deja Vibe - '70 Fuzz
podešavanje pedala:
Image
A sa maaalko više midla, a? Onako malo otvorenije. Kapiram da bi ti ovo u živoj svirci malo upalo u mix, pojede ga malo ovaj Dejavibe.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by sinisake » 22 Dec 2010, 11:21

Derszu, :kiss: :


:mrgreen: :P :ziveli:

On topic:

Na slusalicama je zvucalo previse ostro i prstavo (ove nove slusalice su vece sranje od prethodnih, def, a ni one nisu bile nis' specijalno), na zvucnjacima je manje-vise ok. Mada, ima boljih fuzzova, sto jesz, jesz ™. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by nebojsak » 22 Dec 2010, 11:35

Doduše, ja slušam sad na komp zvučnicima u kancu, možda zato nema prštavosti uopće, čak i manje nego što treba.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by +Hopkins+ » 22 Dec 2010, 12:00

Po meni ne treba uopšte da bude prštavije.
Došao si na korak do hendžinog tona, možda samo malo da ima manje drajva, ali kapiram da bi se i to sredilo kada bi se lepo otpanjio na nekom full stacku, to bi propevalo.
Ajde bre pravi taj bend i svirajte pa nam kači klipove benda, a ne tvoje dnevne sobe, ludaku, možeš da imaš bend, pokidali bi ste sve :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Dersu Uzala » 22 Dec 2010, 12:23

sinisake wrote:Derszu, :kiss: :

:mrgreen: :P :ziveli:

On topic:

Na slusalicama je zvucalo previse ostro i prstavo (ove nove slusalice su vece sranje od prethodnih, def, a ni one nisu bile nis' specijalno), na zvucnjacima je manje-vise ok. Mada, ima boljih fuzzova, sto jesz, jesz ™. :ziveli:
Pusa. Nego nije u pitanju fuzz, prvo da odmakne ovu oridjidji Shurku iz '57. na jedno 10-12cm, ta nije predvidjena (koncipirana) ni da se spika u nju sa jednog cantimetra a kamoli da saspes u njojzi gitarsku kabinetu sa iste distanZe. Ljudi, ukljuc'te mozak.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest