Squier vs. Fender

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Squier vs. Fender

Post by dweezil » 09 Jan 2011, 15:33

pax404 wrote:Dakle tvoje misljenje je da su meksikanci bolji od skvajera? I to poprilicno? To je na osnovu probe, ili ovako usput doneseno misljenje? Ne pokrecem rat, stvarno me interesuje :ziveli:
na osnovu probe

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by nemirkv » 09 Jan 2011, 16:20

Ma bio si hipnotisan Fendjerovim logom :mrgreen:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Squier vs. Fender

Post by dweezil » 09 Jan 2011, 16:43

moguce, mzoda kad bi ga i na Squierima napisali da bi bolje svirali

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Squier vs. Fender

Post by Jack Nape » 09 Jan 2011, 16:47

Iskreno, ne mnogo, al' se lozim na marke (kao i vecina nas da se ne lazemo) s toga bi mi prijalo da mi pise fender na gitari. Medjutim, ralika izmedju naj jeftinijeg fender telca i CV telca je 20000 dinara (upravo pogledah) sto znaci da prvobitno spremljenu sumu od 30000 moras da uvecas za 66,66% (mala li je razlika) naravno pricam o novim gitarama. Ne kazem da je CV objektivno bolji od bilo kog fendera ali tvrdim da ko je pazario CV da se nije zajebao ni milimetar, a prica iz prvog posta kao dodas "malo" i imas bolju gitaru pa zaboga to vazi za svaku gitaru koju kupis pod uslovom da pravis pametan izbor. Ponavljam moju poentu 50000 i 30000 nie isto nije ni slicno nije ni mala razlika.

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by nemirkv » 09 Jan 2011, 16:52

dweezil wrote:moguce, mzoda kad bi ga i na Squierima napisali da bi bolje svirali
Potvrdjeno!
Profesor Zele je decku u Ratu bendova rekao 'Svidja mi se taj tvoj Fender'(or something like that), na sta je decko odgovorio 'Ma to je samo nalepnica'...
Eto, ako je maestra njegovog kalibra zavarala nalepnica, cemu onda mozemo mi, lesser organizmi, da se nadamo ?!

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Squier vs. Fender

Post by Kill surf city » 09 Jan 2011, 16:54

:rlol:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by guv'nor » 09 Jan 2011, 16:59

:lol: :bow:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Squier vs. Fender

Post by Wook » 09 Jan 2011, 17:49

Pre nekog vremena [mozda je proslo 6-7 meseci, mozda i vise], kada sam ja sebi jurio telekastera, povedem ja ortaka u Mitros, i isprobali smo 4-5 gitara, sto Fender Mex, sto Skvajer a i CV.. Ono sto smo obojica konstatovali je da Skvajer ima na prve 2 zice neki maaalo neprirodniji zvuk, mislim, nije bila samo jedna gitara u pitanju, ali evo, ja i kod kuce imam bulleta koji ima identican problem [manje-vise je i to bio razlog da kupim drugu dzitru].. Ne znam da li je to neko primetio, meni je bas bilo cudno :? A mozda je i zato sto sam officially anti-sluhista [ni u muzicku skolu me nisu primili :cry: ]
A sto se tice onoga sto pax rece da se na slepo odredi koja je gitara kada svira neko ko sabija..
Jest' da nije ni Fender ni Skvajer, ali primeticete vec :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Squier vs. Fender

Post by MetalFunk » 10 Jan 2011, 00:12

Wook wrote: Jest' da nije ni Fender ni Skvajer, ali primeticete vec :)
Rooster? :mrgreen:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Squier vs. Fender

Post by Wook » 10 Jan 2011, 00:51

@MetalFunk
Hahah, kupljen u Ideji :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by Funkomat » 10 Jan 2011, 01:38

Tako zvuci.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Squier vs. Fender

Post by MetalFunk » 10 Jan 2011, 14:46

Kupljen u Ikei. :mrgreen:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Squier vs. Fender

Post by Haralampije » 10 Jan 2011, 19:12

guv'nor wrote:Disklejmer - Da ne ispadne svašta od ništa™, nadam se da većina vas zna da imam/sviram sasvim prosečnog, samo malo "glasnijeg na suvo", meksičkog Strata, a neki možda znaju da sam pre toga skoro 10 godina svirao glavonju iz sedamdesetih.

Ako neko može neka me uputi, jer meni stvarno nije (niti je ikada bila) jasna priča tipa "Ova gitara radi/zvuči 50 evra bolje od ove, a ova 350 bolje od ove". Kako se to određuje, ono koja je to jedinica mere tona srazmerna jednom evru?
zamenicu samo s terminom skuplje.Da izuzmemo koliko kosta izraditi jednu gitaru u fabrici,vec krajnji produkt.Gruba analiza:

Uporedis americki standard i MIM standard,jedna je oko 100.000 druga oko 50.000,ako odbijes kofer americkog strata koji kosta 30.000,odbijes cenu kaisa koji dobijes uz,eventualno kabla..onda dobijes razliku manju od 20.000...oba imaju istu elektroniku,znaci ostaje tremolo(koji je malo kvalitetniji na ameru,jer mu je i blok od celika a gringu od cinka) i civije(na meksiku su kao i tremolo,Pingove,koje su malo jeftinije od fenderovih koje stoje na usa modelu) i ostaje samo set magneta,koji je malo bolji na americkom(koji opet nisu nista posebno),sitnica u obliku jednog praga i malo siri vrat za 1mm,finije obradjeni pragovi i to je sve....dakle drasticne razlike tu nema(a one takve ce nekome biti ogromne)...a ako krenemo da uporedjujemo sa nekim skupljim meksickim modelom...ta razlika ce se jos vise smanjiti,nestati,a sa jos skupljim modelima meksika, preci u korist ovog drugog i obratno,skuplji amer,veca razlika....znaci sve je na licnom ukusu.

Ako uporedis americki standard i americki deluxe,opet razlika samo u setu magneta i par kozmetickih sitnica u korist deluxe modela.

Opet jedan AVRI model i jedan road worn,jedan je 160.000 drugi 90.000,opet odbij cenu kofera(koja je ovde 34.000),kaisa,kabla i sitnica koje dobijes uz AVRI,odbij malo kvalitetniji tremolo(sto se tice bloka),civije i set magneta(koji opet na road wornu nije tako los),opet dobijes malu razliku...ali eto sve to dovede do takve razlike u krajnjoj ceni,i opet licni ukus igra glavnu ulogu(da izostavimo finansije po strani)

Ovakve paralele mogu da se naprave i izmadju MIM-a i skvajera(npr classic 50s ili road worn ili CV,ili skvajer standard i meksiko standard i sl)...naravno manje,jer su male i razlike u ceni kao i same cene...a skvajer je firma koja pripada fenderu,tako da ce se truditi da se tu vec napravi neka razlika kako brend fender ne bi bio ugrozen...zato skvajer dobija osetno slabiju elektroniku i magnete.

Na kraju svaki strat ce dati taj zvuk...ali tek kada ih uporedo testiras videces da razlike nisu toliko drasticne(falice neka sitnica,ali opet dovoljna da prevagne da neko uzme bas tu djitru a ne neku drugu),sve je u nijansama i u licnom ukusu...ali u situacijama sa bendom razlike ce biti malo jasnije..

Dobra gitara je dobra gitara,razlika je u nijansama,a razlika izmedju dobre gitare i jebeno dobre gitare je u detaljima,
Wook wrote:
ovom zvuku ni Sač nije pomogao. :lol:

blackout9000
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2011, 20:41

Re: Squier vs. Fender

Post by blackout9000 » 20 Oct 2011, 22:33

Stvarno mi nije jasno sto tolko razglabate o ovome svemu :krstise: . Moze da bude al ne mora da znaci i gotovo .

P.S. Pravi gitarista ce iz "najgoreg" squiera da izvuce fenderov ton. Neko drugi ce, pak, i na fenderu da svira squier. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Squier vs. Fender

Post by nebojsak » 20 Oct 2011, 23:08

Zaključo forum.

E, pre nego se raziđemo - je l može na gibsonu da se svira epifon?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest