Squier vs. Fender

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Squier vs. Fender

Post by dweezil » 07 Jan 2011, 23:48

zanimljivi i kratak tekst al mislim da je lik lepo objasnio ono sto sam i ja pokusao da kazem odje nekima kad su se napalili na Squier Classic Vibe i sl...

http://bestmusicshop.com.au/blog/electr ... atocaster/

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Squier vs. Fender

Post by nenadnenad » 07 Jan 2011, 23:58

Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by nemanjavelimirovic » 08 Jan 2011, 00:38

Pa mora da bude ovakvih rivjuova da bi se prodao fender...Evo ja prvi sam zagrizeni Fenderash, ali opet moja iskustva nisu bash takva...Squier MIJ ili CV su po meni bolje gitare od nekih fendera iz prostog razloga shto platish 4tinu cene, a razlika je toliko mala da se moze korigovati milimetrom ekvilajzera na pojacalu. Mislim trajnosti i to...ko Vam garantuje da se ovi novi fenderi MIA nece iskriviti za 30 godina? :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Squier vs. Fender

Post by nebojsak » 08 Jan 2011, 00:43

Ja moram priznati da me je ceo internet zapalio za CV, a da ga nisam probao. Opet, na Mitros sajtu pored CV 50s Tele stoji i YT review, usporedba sa nekim Fender Telcem, gde ga ovaj drugi značajno šije po pitanju punoće i masnoće tona. Tako da, kad dođe vreme, nema druge do uporediti ih detaljno 1 na 1.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by Funkomat » 08 Jan 2011, 00:57

A jebiga sad... ne mozes ocekivati da gitara koja je 3 puta jeftinija bude ista ili bolja od fendera ali definitivno nije 3 puta losija. Naprotiv. Vredi pare, sve u svemu.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Squier vs. Fender

Post by nebojsak » 08 Jan 2011, 01:02

Ma jok, u ovom slučaju pričam o Squier CV od tridesetak soma i Fender Std od pedesetak. Al ne bih napamet, kad dođe vreme videćemo :) Uspešno sam obuzdao galopirajući instant GAS, parice su tu negde na pola, nema potrebe žuriti.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by Funkomat » 08 Jan 2011, 01:07

nebojsak wrote:nema potrebe žuriti.
Nema. :) Izmedju ostalog, kad tad ce poceti da se prodaju i po oglasima.

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Squier vs. Fender

Post by Jack Nape » 08 Jan 2011, 01:21

dweezil wrote:zanimljivi i kratak tekst al mislim da je lik lepo objasnio ono sto sam i ja pokusao da kazem odje nekima kad su se napalili na Squier Classic Vibe i sl...

http://bestmusicshop.com.au/blog/electr ... atocaster/
Ne razumem sta tacno hoces da kazes, odnosno sta si pokusavao da objasnis i sta su zapaljeni za CV tvrdili?

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Squier vs. Fender

Post by dweezil » 08 Jan 2011, 01:24

a brate isto sto je i ovaj lik lepo objasnio, da se vec na suvo cuje razlika a na ampu pogotovo... :bambi: nisam uopste hejtovao Squier nego samo isto ono sto je i taj lik napisao u tekstu, sve u cilju da ako neko pukne 3 glave za Squiera, zar nije bolje da doda jos i kupi Fender

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Squier vs. Fender

Post by dweezil » 08 Jan 2011, 01:26

nemanjavelimirovic wrote:Pa mora da bude ovakvih rivjuova da bi se prodao fender...
jel se sad zajebavash ili si ozbiljan? :bambi: common jbt

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by nemanjavelimirovic » 08 Jan 2011, 01:38

dweezil wrote:
nemanjavelimirovic wrote:Pa mora da bude ovakvih rivjuova da bi se prodao fender...
jel se sad zajebavash ili si ozbiljan? :bambi: common jbt
Ma smatram da je fender precenjen, pogotovo USA, samo to zelim da kazem. O Gibsonu da ne pricam....tek tu je haos.

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Squier vs. Fender

Post by Jack Nape » 08 Jan 2011, 01:39

dweezil wrote:a brate isto sto je i ovaj lik lepo objasnio, da se vec na suvo cuje razlika a na ampu pogotovo... :bambi: nisam uopste hejtovao Squier nego samo isto ono sto je i taj lik napisao u tekstu, sve u cilju da ako neko pukne 3 glave za Squiera, zar nije bolje da doda jos i kupi Fender
Pa po meni ne. Malo mi to lici na jurenje imena ne headstock-u. Prva stvar lik radi review deluxe squiera koji nema veze sa CV serijom. Druga stvar po cenu da ispadnem smesan je da sam imao priliku da isprobam nekoliko telaca u miru i "tisini" i po mom ukusu rangirao sam ih ovako:
Najbolje mi je i lezao i zvucao fender koji kosta oko 80 tisuca pa onda CV tele i najgore mi je i lezao i zvuao sa fender od 100 hiljada.
U stvari masim poentu. 300e nije malo a razlika u zvuku izmedju te dve gitare nije 300e nego od 100 do 0e

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by nemirkv » 08 Jan 2011, 02:01

Mislim da niko nece i ne pokusava da kaze da je Squier bolji od Fendera, ali je zaista tacno da razlika u zvuku nije proporcionalna razlici u ceni... Mada, to je donekle i normalno kada se razmisli.. Kada kupujes Fender kupujes i ime, tradiciju, blabla, donekle je i pitanje sujete sta ti pise na headstock-u... Sve se svodi na to koliko ti vidis razlike i koliko su ti te razlike bitne..

Eto, ja kupio Squier-a i nisam se pokajao jer sam bio svestan svega kada sam ga kupovao, isto kao i sto sam svestan da cu ga jednog dana prerasti i pozeleti nesto bolje, bio to Fender ili nesto drugo... Sve ima svoje, ali ne treba ici u krajnosti i dizati jedne u nebesa, druge blatiti i obrnuto... Smatram da ce se svi sloziti da su ovi Vajbovi, kao i Fenderi dobre gitare, bez obzira na logo firme koja ih pravi...
:ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Squier vs. Fender

Post by guv'nor » 08 Jan 2011, 02:07

Disklejmer - Da ne ispadne svašta od ništa™, nadam se da većina vas zna da imam/sviram sasvim prosečnog, samo malo "glasnijeg na suvo", meksičkog Strata, a neki možda znaju da sam pre toga skoro 10 godina svirao glavonju iz sedamdesetih.

Ako neko može neka me uputi, jer meni stvarno nije (niti je ikada bila) jasna priča tipa "Ova gitara radi/zvuči 50 evra bolje od ove, a ova 350 bolje od ove". Kako se to određuje, ono koja je to jedinica mere tona srazmerna jednom evru?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Squier vs. Fender

Post by nebojsak » 08 Jan 2011, 02:35

Kad smo već u offu, meni osim toga zanimljiv i sledeći fenomen u kontekstu priče o logoima, nalepnicama, obožavanjima, stvarnoj vs realnoj vrednosti i to (pričali smo o tome onomad u bigzu :)) - pojava da ljudi iskake po soma-dva za đitru, a nemaju pristojno pojačalo, nego peglaju na malim trandžama, niskobudžetnim lampašima, niskobudžetnim rekovima ili čak u komp.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest