Cornford Roadhouse 50 head

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Cornford Roadhouse 50 head

Post by boki1978 » 28 Apr 2011, 09:51

Cortex wrote:Izuzetan amp! :ziveli:

Vidim ode u ruke Guthrie fan-a, josh mi je drazhe! :ziveli: U zdravlju da ga svirash dugo, a zbog bolesti meni za male pare prodash :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (izvinjavam se ako je fora previshe agresivna...i losha :mrgreen: )

Zhiveli!
hehehehe :XD: kapiram ja taj humor :D Samo se ti nadaj, toliko sam se namucio da ga nabavim da ce mi krasiti gajbu makar ga samo gledao :P
Bicu iskren, tek pre nekih 1-1,5 god. sam bash ono preslusao Guthrie-eve radove. Nisam neki njegov fan ali ga jako postujem, posebno taj fusion zvuk i loodacku tehniku.
Ali nisam kupio amp zbog njega! Ja sam se za amp odlucio i pre nego sto sam saznao da ga guthrie svira. Cackao sma po netu i svideo mi se, onda sma ga cuo u moskvi i to je bilo to, kupio me je na prvo slusanje.
Krenulo je sve to sasvim slucajno. Opet me je zainteresovalo da imam malo drugaciji zvuk, pa se na pocteku merkalo svasta-Fenderi,Voxovi, pa onda Blackstar(dobar ali nekako bezlican,suvoparan), medjutim nakupilo se posle para, tj.prodao sam neke stvari i onda sam krenuo u potragu. Pojacalo koje me je ludacki odusevilo je Splawn da li beshe Streetking ili tako nesto, marshall ali sa zvukcinom. No njega je jako tesko naruciti, ceka se 2-3 meseca a i dosta je skupo. I tako krenuh u potragu, htedoh da narucim Roadhouse 30 combo ali su iz Mansonsa slepci, nisu hteli da mi poslaju ljudski sredjenu profakturu, pa samim tim nije banka ni htela da prihvati.
A da napomenem josh nesto! iz Sounds Great Music-a su zaista ispali super sto se toga tice, ali je ostao gorak ukus u ustima-ladno mi nisu isporucili footswitch uz njega iako je pisalo da ide,a josh posle od bruke nisu smeli da mi odgovore na pitanje, vec su se pravili loodi. Cigani engleski, blamiraju se za 20-ak EUR :O.o: :shock:
No, imam ja sada problem, emotivno sam vezan za Marshall JVM205C, ali kako je krenulo, izgleda da njegovo vreme prolazi...

:ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Cornford Roadhouse 50 head

Post by boki1978 » 28 Apr 2011, 09:55

Dersu Uzala wrote:Nije bitno. Na sajtu je u ponudi samo 6L6 verzija. Ranije je bila u ponudi samo EL34 verzija. R50 nema bias switch. Znaci ili jedne ili druge. Ovu pricu oko pregrevanja sam i ja procitao negde online. Nije do pojacala, do lampi je, navodno nemaju pristup kvalitetnim a strogo tolerisanim EL34 lampama pa su digli ruke. Moguce da je buva. Ali nigde ne mogu da nadjem novi model sa EL34, ni kod jednog dilera u USA a ni na Cornford sajtu.

Inace, ovde traze 1900$ baka za tu glavu. Skupo je to. Mk V je 2000$. U Engleskoj je 750 funti sto mu dodje oko 1275$ zelenih. To je sjajna cifra.
Moj je kao skoro mint second hand :D I u prilicno je dobrom stanju. Kostao je smesne pare ako ne racunamo Fedex,a cak i sa fedexom je kostao 680 EUR! Ali carina i pdv, jbg...
Jedino ne kapiram foru, kako oni odbijaju VAT na polovne proizvode?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Cornford Roadhouse 50 head

Post by Dersu Uzala » 28 Apr 2011, 15:48

Ako mene pitas, ne znam. Ja sam mislio koriscenog da zemim ovde kod mene u kraju. A sto se tice VAT-a i slicnih da(d)zbina, ja evo pola veka skoro proziveh, ne mogu da uhvatim nijednu vladu na svetu ni za glavu ni za rep, kad su u pitanju takse. To je sve tako napravljeno da ti ili treba doktorat iz taksativne birokratije kao oblasti, ili da provedes jedno godinu-dve studirajuci istu. Na zapadu zato svako ko ima malo mozga i para ima nekoliko specijalista (razni advokati i racunovodje jel) koje placas godisnje, obicno na 'retainer' da ti odrade posao.

Meni nije jasno zasto ovi nasi kulovi ista naplacuju. U Tiletovo vreme je bila fora da se placaju carinske dazbine (velike), taksa na luksuz (velika, ali luksuz su bile stvari kao bunde i nakit, i luksuzna kola mislim), i porez na promet eventualno, ne secam se (sto bi placao porez na promet sa inostranstvom, nije mi jasno). Elem, te carinske dazbe su bile povece jer je SFRJ stitila svoje proizvode a time i radnike. Oces pojacalo? Pa ima bar 3-4 firme u Jugi koje to radise. Oces TV ili sporet, frizider. Ima var 6 firmi (u svakoj republici po jedna jel) koje to radise. Ali danas? Danas bre nista niko ne radi, samo trpaju sebi u dzepove. Garantujem zivotom da 10% od svih tih dazbina ne zavrsi tamo gde treba, da se dotira domaca industrija.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest