Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 17 Dec 2011, 20:06

Kristijan wrote: Rocket, you lucky bastard :lol:
Everybody can get lucky! Upravo u glavi pravim proračunavanja, i troškovi izrade nečeg ovakvog su 300-500 evra. Sad znate šta vam je činiti.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Kristijan » 17 Dec 2011, 20:32

Tu nema dilema, odavno je stvar jasna. No ne bih da se poteže ponovo obimna polemika oko toga, znaš i sam kako to rasplamsa strasti na forumu, pa da ostavimo to po strani.

Vredi još da pomenem i ovo. Pre svega sam se interesovao kako se ponaša neck magnet. Uz razna podešavanja tone kontrole ovaj magnet pruža stvarno mnogo. Ja bih ga verovatno jako retko koristio sa sasvim odvrnutim tone potom, ali šta sve može da se izvuče samo iz ovog magneta, to je stvarno malo čudo! Ja obično na Telcu najviše koristim srednju poziciju, a ovde sam onako sa nešto sumnjičavosti krenuo da mučim neck magnet, da vidim koliko mi je utisak koji sam stekao na osnovu snimka na mestu, i mogu da kažem da sam se sasvim prevario, i posle sam bezmalo samo svirao na neck magnetu.

A ova gitara kroz trakaški eho, pa u Pecino pojačalo... Ljudi, to je "I was blind, but now I see" iskustvo. Eto, mislim da bih ovakvu gitaru ganjao gotovo samo u ovoj kombinaciji, prosto ne verujem da bi moglo da dosadi.

Samo da napomenem da ovo, bez obzira na sve, tonski nije instrument kakav ja sanjam, ali je toliko dobar instrument da je potpuno neukusno razglabati o tome. Odlična gitara. Tačka.

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Hotstepper » 17 Dec 2011, 20:37

Rocket Roll wrote:
Kristijan wrote: Rocket, you lucky bastard :lol:
Everybody can get lucky! Upravo u glavi pravim proračunavanja, i troškovi izrade nečeg ovakvog su 300-500 evra. Sad znate šta vam je činiti.
Shta radish sutra od 16 do 20h?
Novi Sad je jedan jako lep grad... samo 45min od BGa... :mrgreen:

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by whosyourdaddy » 17 Dec 2011, 20:40

Hotstepper wrote: Shta radish sutra od 16 do 20h?
Novi Sad je jedan jako lep grad... samo 45min od BGa... :mrgreen:
ili ako ides brzim prugama Srbije 2h. 80km/2h. :lol: :XD:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Milanares » 17 Dec 2011, 20:57

ej, rocket, kad kazes "troskovi izrade" mislis na izradu gitare bez magneta, civija, elektronike, kobilice/pepeljare, pragova ili je nesto od nabrojanog uracunato u tu cifru?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 18 Dec 2011, 08:17

whosyourdaddy wrote:
Hotstepper wrote: Shta radish sutra od 16 do 20h?
Novi Sad je jedan jako lep grad... samo 45min od BGa... :mrgreen:
ili ako ides brzim prugama Srbije 2h. 80km/2h. :lol: :XD:
Biće još džemova, doći ću, obećavam :ziveli:
Milanares wrote:ej, rocket, kad kazes "troskovi izrade" mislis na izradu gitare bez magneta, civija, elektronike, kobilice/pepeljare, pragova ili je nesto od nabrojanog uracunato u tu cifru?
Mislim na "ključ u ruke" cenu - od nule do stanja kakvo vidiš na slikama.

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Hillybilly » 18 Dec 2011, 14:31

Evo i ja sa malim zakasnjenjem da kazem koju rez o Rocketovoj gitari. Moram priznati ova gitara je stvarno dobra, kompletna i svestrana naprava sa svim odlikama jedne jako skupe gitare. Svirao sam je dva sata na tri razlicita pojacala, jednom reciju...razvaljuje! A tek kad sam stao pred ogledalo sa njom..Damn, I look GOOD!!!
Evo i prostih cinjenica!

Dobre strane:
- Neverovatna svirljivost, iako je vrat veoma debeo, nema toga sta nemoze da se na njemu odsvira. Sretao sam daleko tanje vratove koji nisu bili ni upola udobni i svirljivi.
- Tonski korektna, to je taj zvuk koji decenijama unazad slusamo, prepoznatljiv na prvu, inspirativan i magican
- Ovakav sustain sam sretao samo na ponekim Les Paul i ES335 gitarama.
- Sjajan fretwork, kakav sem vidjao samo na starim dobrim gitarama (gibson, gretsch...)
- Ton kontrola zvuci savrseno. Nije kao kod vecine gitara da zamuti i zamulja ton do te mere da je neupotrebljiv vec ga lepo oblikuje i ostaje sjajno definisan skroz do punog otklona.
- Izuzetno lepa gitara do te mere da bi mogao da je stavim na stalak i gledam po ceo dan, svaki dan! A ja i nisam neki ljubitelj telecastera!
- Sjajan odabir drveta kako za vrat tako i za telo. Majstori su se potrudili da drvo bude prvoklasno i valjano osuseno tako da je gitara "ready to rock" iz mesta. Nema one price, kao, sacekaj 10 god da se usvira, da drvo legne, odradi...Jok sve radi na prvu kako treba!
- Mrzi me da kucam dalje ima toliko toga da se hvali...

Lose strane:
- Na neck pikapu sesta zica zvuci malko tise, jedva primetno...
- Kada se pojacalo potera zestoko uocljiv je brum zbog nedostatka šildinga, al' to se da srediti lako
- Sitne greske na finishu, vidljive samo vestom oku.
- Tera te da sviras stalno kao Luther Perkins (gitarista Johnny Casha) boom chick a boom :lol: !
- Mozda ima jos nesto ali sada nemogu da se setim

:ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by oboss » 21 Dec 2011, 00:07

mozda nisam bas 100% objektivan posto sam delom ucestvovao u gradnji ovog instrumenta ali ajde da kazem i ja ponesto pa da se dobije bas sira slika o rocketelli.
kada me rocket kontaktirao da mu pravim vrat za gitaru iskreno sam mislio da ce to biti klasicna porudzbina za telca u kome ja napravim vrat prema nekom mom nahodjenju i sa merama najpribliznijim 52 ci i da jako brzo zaboravim da sam to i radio a pogotovo jer sam vrat radio bez lakiranja i bez uvida u telo i konkretnu dimenziju neck pocketa. medjutim sve je bilo sasvim drugacije. od starta je rocket tacno znao sta hoce i cela njegova specifikacija mera i materijala je bila jako definisana a da citav posao bude zanimljiviji u isto vreme sam pravio drugi vrat za telca sa dijametralno razlicitom specifikacijom (drugi pragovi, drugi profil , drugi radiju, rosewood fingerboard, sipka, sve ). e to je bilo super za mene jer sam se bas zabavljao dok sam radio ta dva vrata. javor za koji je rocket insistirao da bude quarted saw mi se vec jedno vreme povlacio po policama i mada sam ja predlagao neke fensi varijante rebrastog i svakakog sarenog drveta izabrano je parce obicnog ali jako lepog i potpuno suvog javora. elem da preskocim samu izradu vrata kojim je rocket bio zadovoljan i u onom suvom obliku kada sam mu ga predavao, posle par meseci da nekazem i pola godine nadje se kod mene hrpa delova koju je trebalo izfinisirati i sklopiti. moram priznati da o konacnom izgledu sem par tehnickih stvari tipa ovo treba skratiti a ovo pricvrstiti rocket nista nije sugerisao. nekako se sve samo reklo. ja sam obecao srediti nut kad bude gitara gotova ali ovo je vec bio pomalo neocekivan izazov. pokusao sam da pri sklapanju ispostujem sve sitnice pravog custom instrumenta . sredjivao sam je i sklapao kao da je vec ranije svirala pa je samo servisiram i setapujem i tako je nekako i legla na prvu .
moje impresije kao sviraca a da se distanciram od gradnje bi bile sledece.
- iako je telo od domaceg jasena veoma veoma lagana gitara
- vrat jedan od najdebljih koje sam pravio ali takodje jedan od najprirodnijih profila za sviranje pogotovo na otvorenom stimu
- neverovatno jak izlazni signal oba magneta i twaing do neba
- posle funkomatove la cabronite sam bio ubedjen da telekasteru neck magnet nije ni potreban ali ovaj ima tako dobar zvuk da je to strasno
- prava rokerska gitara sa mu... do asfalta
- citiracu kristijana da ovo definitivno nije ton koji sanjam ali bi je bez obzira tako rado posedovao

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Hillybilly » 21 Dec 2011, 10:15

oboss wrote:javor za koji je rocket insistirao da bude quarted saw mi se vec jedno vreme povlacio po policama i mada sam ja predlagao neke fensi varijante rebrastog i svakakog sarenog drveta izabrano je parce obicnog ali jako lepog i potpuno suvog javora.
Jel' imas jos tog obicnog suvog quartersawn javora?

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by oboss » 21 Dec 2011, 11:36

od istog komada imam za jos dva vrata sa uspravnim godovima i jedan upravo planiram da iskorisim za gitaru o kojoj pocinjem pregovore. ali pre pola godine sam kupio dasku koju jos nisam ni iskrojio a mislim da u njoj lezi par masterpieceova :). al da ne trujemo temu vidimo se ovih dana da provucem i ja twaing rocketelle kroz tvoje lampe pa se dogovorimo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest