Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Cortex » 13 Dec 2011, 13:03

^ Jesi li prochitao ijednu Rocketovu temu? :lol: :ziveli:

Gitara je strahovito kvalitetno izradjena. Ali meni ti nocaster pickupi uopshte ne odgovaraju! Prvo ide twang, pa onda ton. Prebrutalno za mene.

Chestitam!

btw, sedla su neshto najvece i najbrutalnije shto sam ikad video :D jeeeeebote duplo su veca nego ona na Baja telcu npr.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 13 Dec 2011, 14:15

Cortex wrote: Gitara je strahovito kvalitetno izradjena.
I dobro setapovana. Sve zasluge za to idu Obossu. Njegova ruka je nanela završne poteze - korekturu laka, poliranje vrata, obradu pete (ogolio je lak sa tog dela vrata, tako da kontakt vrata i tela bude kontakt drveta sa drvetom), urezivanje nuta, montažu string tree i neck magneta, pozicioniranje pickguarda, učvršćivanje strap buttona... ima tu još nekoliko malih a bitnih detalja koje sam propustio... a na kraju je odradio savršen setap. Drugim rečima, preuzeo je od mene gomilu delova i pretvorio ih u instrument.
Cortex wrote:sedla su neshto najvece i najbrutalnije shto sam ikad video :D
Na stranu vernost originalima, to mnogo utiče na boju tona. Gitara prašti, ali muzikalno i uz prisenak topline. Kao dobra činela. Čelik daje kulturniji ton, "ton s kravatom". (Ovo je lično iskustvo, možda bi bilo najbolje da isprobate sami obe varijante pa da vidite šta vam se više dopada.)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 13 Dec 2011, 23:33

Zvučni primer: ->Blackguard Speaks!<-

Ernie Ball Regular Slinky žice, u Klon Centaura pa u EHX Deluxe Memory Man, odatle u Hiwatt DR-103 koji stoji na Maršalovoj 4x10'' kutiji. Ispred kutije stoji klon Shure SM58, koji je uključen u Behringerovu Xenyx 802 miksetu, a ova u E-MU 0404 zvučnu kartu. Malo kompresije i malo reverba preko svega toga.

Neck magnet na početku, ubrzo prebacujem na bridge i ostajem do kraja na njemu. Prvi deo bez Klona, a i sami ćete pogoditi gde palim EHX DMM-a.

Nadam se da se čuje taj HiFi, mikrofoničan odziv CS '51 Nocaster magneta - gitara hvata svaki pokret svakog prsta, ekstremno je ekspresivna. Magneti su veoma dinamični - jači pritisak i počinje twang.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 14 Dec 2011, 23:36

Još jedan test - pre svega za komšije: blizu je ponoći a ja palim P&K Rocketa, ubadam gomilu drajv pedala u normal kanal i snimam...

->RawK<-

Dok policija ne stigne, par reči. Pedale idu ovim redom: Rudi Čajavec Fuzz, ProCo The Rat 2 (Big Box, bez LED-a, iz osamdesetih), Ibanez Wau Fuzz, Boss HM-2, HypeRRicum Orfelin (Fuzz Face klon). Bridž magnet za pobjedu. Mrvica kompresije. Modžo faktor - Gravity Classic Mini trzalica.

Neopisivo dobar osećaj, rokati po Blackguardu. Kao voziti Harley Davidson.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by nemanjavelimirovic » 14 Dec 2011, 23:40

Dobro zvuchi. :) :ziveli:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Milanares » 15 Dec 2011, 00:11

Mashala! Ishala! :bravo:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by nenadnenad » 15 Dec 2011, 00:20

sta sviras na pocetku rawka? koja je to pesma?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Kristijan » 15 Dec 2011, 06:35

Totalni agresivac :D

Ja više volim kad Telac ima malkice mutniji neck magnet, rekao bih da to gitaru učini nešto univerzalnijom. Ton je van svake sumnje na mestu za onoga kome treba takav ton, prosto bih ja jurio nešto drugačije. Ova gitara je baš za kidanje, i teško da bilo kakva druga postavka može to da obezbedi, tako da gitara očigledno radi ono za šta je pravljena, i to je najvažnije. Svakako nije gitara za nekoga ko svira kao ja, ali je odličan primer za onog čoveka koji se pre neki dan raspitivao za kupovinu gitare, pa se vajkao da nije ton Telca suviše slab 8)

Sad si načisto opremljen!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 15 Dec 2011, 07:32

nenadnenad wrote:sta sviras na pocetku rawka? koja je to pesma?
EKV, "Zajedno".
Kristijan wrote:Ova gitara je baš za kidanje...
Magija tih flatpole AlNiCo III magneta je, za mene, u tom divljem tonu na teškom gainu, jer iz gitare izlazi veći frekventni opseg nego što je to uobičajeno. A to dobro radi i u "čistoj" svirci, jer se čuje svaka nijansa okidanja žice. (Međutim zvuk tih magneta, kako si primetio, ima svoju "boju" koja nije baš za sve.)
Kristijan wrote:Sad si načisto opremljen!
Sad mogu da sednem i učim da sviram 8)

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Z*Z*Z » 17 Dec 2011, 02:01

Cestitke - ja bih licno stavljao nesto poput van zandt pickupa ali i ovi su skroz cool :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by dweezil » 17 Dec 2011, 07:19

drazesna gitara, i sve napisano sa passionom ka mjuzu i instrumentima, sve sto treba uz Fender gitaru je i Fender tube amp :bambi: bash me zanima kako sljaka na Blues Jr il nekom sl ampu. Pozzzzzzz @Rocket @Obbosu i Vladi :metal:

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Hotstepper » 17 Dec 2011, 11:58

Rocket Roll wrote:Zvučni primer: ->Blackguard Speaks!<-
Oooo..... kako volim te zvončiće u tonu, kad pršti na sve strane... Joššš... jooooš!
bridge me oborio na pod!! :metal: :bow:
Sjajno, svaka čast.

ps.
I hvala ti što si mi upravo isforsirao GAS u nebo.... :palica: :mrgreen:

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Hillybilly » 17 Dec 2011, 12:38

Hotstepper wrote:ps.
I hvala ti što si mi upravo isforsirao GAS u nebo....
Ume on to.... :grummel_2:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Rocket Roll » 17 Dec 2011, 19:32

Hotstepper wrote: Oooo..... kako volim te zvončiće u tonu, kad pršti na sve strane... Joššš... jooooš!
bridge me oborio na pod!! :metal: :bow:
Upravo stižem sa testa Rocketelle na Hillybillyjevim pojačalima - "zvončići zvone cijelu noć", kako peva Pejaković, vrlo muzikalno, i što ti jače po žicama, to više harmonika. Tek sad vidim vezu bendža i Telaca.

Uostalom, eto Kristijana i Hillybillyja, neka iznesu svoje iskrene utiske.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mariner Rocketella (Blackguard Telekaster)

Post by Kristijan » 17 Dec 2011, 19:49

Hahahaha, dok sam ja stigao da iskucam moj kometar, eto vidim već me Peđa najavio :D ! Elem, zasvirah danas na ovoj gitari. Majstorima svaka čast. Ovo je odličan instrument.

Pre svega, mislim da ima mnogo dobar balans, kad se okači na remen tačno se namesti kako treba. Po mom mišljenju prava težina. Nekome je to manje, nekome više bitno, ja nije da ću baš da plačem ako mi to nije sasvim potaman, ali eto lepo se obradujem kad gitara stoji baš kako treba.

Drugo, ja volim masivne vratove, i ovo je verovatno najmasivniji vrat koji sam imao prilike da dograbim. Ima compound profil, u prvoj poziciji je soft V, što mnogo znači kad se svira stojeći, sve se namesti taman kako treba. Verovatno bi mi trebalo malkice navikavanja na ovaj vrat, nije baš uobičejen komad, ali cenim da bi mi posle nekog vremena svaki drugi bio manje zgodan. Za mene nema ništa tako nezgodno kao tanak vrat, stalno imam utisak da mi gitara nezgodno beži pod rukom.

Najznačajnije - uživo sam stekao mnogo drugačiji utisak o ovoj gitari nego na osnovu snimka. Odnosno, kad je rokanje u pitanju - snimak je sasvim verodostojan. Ali ja sam danas protrčao kroz neki šareniš od repertoara, malo svinga, malo bluza, malo nešto mekšeg klasičnog roka, pa i malo jazz standarda, a pre toga sam pažljivo oslušnuo kako zvuči kad Peca oplete neki miks kantrija i rokabilija, i mogu reći da je ovo ipak daleko univerzalnija gitara nego što mi se u startu učinilo. Recimo da bih je ja drugačije podesio, svakako bih stavio malo višu akciju, pa bi i twang bio nešto drugačiji nego sada.

Zaključak je da je ovo instrument koji traži da se svira, i verujem da bih uz nešto više vremena na raspolaganju mogao da izdvojim još neke svetle momente. Ovo je gitara za otkrivanje, tačno vidim da sam samo zagrebao površinu.

Rocket, you lucky bastard :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest