Line6 Pocket POD

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Line6 Pocket POD

Post by Baba Slim » 18 Aug 2012, 23:30

Line6 Pocket POD

Image

Puno puta je spominjan na forumu, kao spravica za kućno sviranje/vežbanje, za snimanje ideja na brzaka, kao razbibriga na dugom putovanju, sredstvo za učenje pesama... Stoga smatram da ne bi bilo zgoreg da se te mogućnosti predstave u jednoj objedinjenoj temi.

Mala, neupadljiva spravica koja svojim izgledom podseća na stariju, ozbiljniju braću - gitarski multipraktik, koji zaslužuje da se nađe u svačijem gigbagu uz kratak kabel i par slušalica. :)
Eufemizam je reći - funkcionalnost daleko prevazilazi cenu po kojoj je dostupna, a o tome da se može naći na oglasima za još značajno manju cifru, neću ni da pričam. :)

Da pređem na stvar...

Od kako sam je kupio, moje zadovoljstvo korišćenja Pocket POD-a vremenom samo raste.
--- Prvo sam ga koristio samo za tiho sviranje u stanu, da ne bih remetio mir sviranjem na pojačalu...
--- Zatim sam počeo da ga koristim za povremeno beleženje ideja koje sviruckanjem padaju na pamet. Svi klipovi koje sam kačio na temu Misteriozni Riff su snimljeni Pocket POD-om.
--- Čak sam ga jednom prilikom koristio za dosnimavanje gitara na jednom loše zabeleženom nastupu, usled nemogućnosti da se to uradi drugačije, i taj posao je obavio sasvim dobro. ( gitara snimljena kroz Pocket POD )
--- Zatim sam počeo da ga koristim za vežbanje - zvuk metronoma iz laptopa priključim na AUX IN ulaz na POD-u, izbalansiram glasnoće signala iz laptopa i gitare kroz POD, i tako vežbam, a da pri tome nikome ne smetam.
--- Od nedavno tako i ''skidam pesme'' - shvatio sam da uz normalne slušalice (ništa specijalno, budžet varijanta Senn-a ), mnogo mi je lakše da tako skidam, jer je zvuk mnogo bliži, neposredniji, oslobođen ambijentalnog uticaja same prostorije u kojoj slušaš, i jednostavno lepše, detaljnije i preciznije čuješ muziku nego preko malih satelita 2.1 sistema zvučnika za komp...
--- Po meni se dobro pokazao i kao clean platforma za prikazivanje rada drugih pedala - Pedalboard kroz Pocket POD

Na njemu se nalazi softver sa POD 2.0, i navodno isti modelling. Od tada su ga unapredili na skupljim i jačim modelima, ali za onu primenu kojoj je namenjen, Pocket POD bez problema ispunjava sve gore navedene zadatke.

Modeli pojačala i kabineta na raspolaganju:
Spoiler:
Amp Models based on*:

’64 Fender® Deluxe Reverb®
’59 Fender® Bassman®
’68 Marshall® Plexi 100 watt
Marshall® JTM-45 meets Budda Twinmaster
’60 Tweed Fender® Champ®

Budda Twinmaster head
’65 Blackface Fender® Twin Reverb®
’60 Vox® AC 15

’60 Vox® AC 30 non-Top Boost
’85 Mesa/Boogie® Mark IIc+ Clean Channel
’85 Mesa/Boogie® Mark IIc+ Drive Channel
Dumble® Overdrive Special Clean Channel
’95 Mesa/Boogie® Dual Rectifier® Head
’89 Soldano SLO Super Lead Overdrive
Dumble® Overdrive Special Drive Channel
1987 Roland® JC-120 Jazz Chorus
Line 6® Insane

Cabinet Models based on*:

1960 Fender® Tweed Champ®
1952 Fender® Tweed Deluxe Reverb®
1960 Vox® AC-15
1964 Fender® Deluxe Reverb®
1965 Fender® Blackface Twin Reverb®
1967 Vox® AC-30
1995 Matchless Chieftain
1959 Fender® Bassman®
1996 Marshall® with Vintage 30s
1978 Marshall® with stock 70s
1968 Marshall® Basketweave with Greenbacks
Line 6® 4x12
Line 6® 1x12
Line 6® 2x12
Line 6® 4x10
Uz to imate i efekte na raspolaganju:
Spoiler:
Compressor Delay/Compressor
Tremolo Delay/Tremolo
Chorus 1 Delay/Chorus 1
Chorus 2 Delay/Chorus 2
Flanger 1 Delay/Flanger1
Flanger 2 Delay/Flanger2
Rotary Speaker
Delay/Swell
Delay
Reverb
Pored toga što određeni parametri mogu da se podešavaju na samoj spravici preko potenciometara, tastera, i kombinacijom jednih i drugih, postoji i softver preko kojeg možete u svakom presetu mnogo dealjnije podešavati parametre, kako pojačala tako i efekata. Možete prebacivati i raspoređivati presete, backup-ovati, brisati, ubacivati presete skinute iz on-line Line6 baze podataka, razmenjivati ih sa drugim korisnicima...

Inputs / Outputs:

Image

Evo par dobrih demonstracija na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=OL-wZPbwbTc

http://www.youtube.com/watch?v=x2pLPsxs ... re=related - Pored odličnih boja koje je namestio na POD-u, ovde je lik predstavio čak i footswitch koji je napravio za Pocket POD - u opisu video klipa je link ka njegovom sajtu gde možete naći kompletno uputstvo za izradu... Imam u planu to da napravim, odlična je fora. :)

Jednostavno, sada i kada me uhvati GAS za ponovnom kupovinom malog pojačala koje bi koristio za svirku u stanu (ranije sam imao MicroCube, koji je genijalan, tu nema šta da se doda), samo pomislim kako se to završilo - prodao sam Kockicu i kupio Pocket POD. :)

Evo par klipova, gde sam prošao kroz neke farbe koje sam napravio čim sam kupio spravicu...

POD test + PRS McCarty

Telebaba + Pocket POD

Nedavno sam napravio još nekoliko zvukova, koje ću snimiti i okačiti naknadno, ako nekoga zanima... Meni se sviđaju, i u poslednje vreme uglavnom te nove zvukove koristim...

Naravno, nije nikakav problem da pošaljem na mail komplet zbirku preseta ako je nekom korisniku potrebna. Samo šibnite pp, taj fajl je prilično mali... :ziveli:

Iznesite svoje utiske, i naravno, pitajte ako vas nešto zanima oko ovog genijalnog procesorčića. Ako mogu i znam, rado ću pomoći. :ziveli: :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Line6 Pocket POD

Post by dejankuki » 18 Aug 2012, 23:40

Hey, super je ovo sto si odradio..

ponekad je nepotrebno davati mnogo para da se dobije mnogo u odnosu na ulozeno.


Super.... btw pomerio sam temu u odgovarajuci poTforum...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Line6 Pocket POD

Post by Baba Slim » 18 Aug 2012, 23:51

dejankuki wrote:Hey, super je ovo sto si odradio..

ponekad je nepotrebno davati mnogo para da se dobije mnogo u odnosu na ulozeno.
:ziveli:

Cilj je da se ljudima malo bar približi ono što ova sprava može da odradi, ja sam lično prezadovoljan. Treba se samo upoznati sa spravom što je bolje moguće, i rezultat može biti sasvim dobar, da ne kažem odličan.
Naravno, osećam da će naići neko ko će da kaže:''Sve je to sranje spram sviranja na pravom pojačalu'', i biće u pravu, ali jednostavno za to često ne postoje ni osnovni uslovi ni mogućnosti. Ovo je i više nego ooooodličan kompromis. :)
dejankuki wrote:.... btw pomerio sam temu u odgovarajuci poTforum...
Nema problema, oprosti što odmah to nisam uradio kako treba... :hide: :)

Btw, zaboravih reći - ko ne želi sve opcije koje pruža Pocket POD, postoji i minimalnija verzija - Pocket POD Express, koji nudi osnovne zvukove i efekte, ali i to je odrađeno super, i potpuno je upotrebljivo, a košta značajno manje (6000rsd na popustu)... Mada, na sajtu kaže da se više ne proizvodi... :(
Takođe ima sve inputs / outputs kao i veći brat, štimer naravno, kao i tap tempo...

nex-81
Posts: 31
Joined: 20 Oct 2011, 11:53

Re: Line6 Pocket POD

Post by nex-81 » 03 Jan 2013, 09:19

Znaci i ja sam bio u pravu sto sam ga uzeo :D pre par dana iz istog razloga. Dvoumio sam se izmedju njega u korg pandore mini (pandora je 120e nova , a POD 81e nov sto i nije mala razlika). Ali nije ni samo cena presudila zvuk pandore mi se cinio kao polifona melodija na starim mobilnim telefonima. Posto posedujem line 6 x3 live POD koji je perfektan za svirke ali ujedno i glomazan za sobno sviranje. Tako da sam se odlucio da za sobno sviranje i snimanje kupim nesto kompaktnije a ne losijeg kvaliteta nego njegov veliki brat. Prezadovoljan sam i preporucujem svakom ko ima visak sredstava za tako nesto jer apsolutno opravdava svaku ulozenu paru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest