MXR DD11 aka Dimebag Distortion

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

MXR DD11 aka Dimebag Distortion

Post by Critical » 24 Apr 2008, 15:40

Neko ko hoce da dobije Panterin zvuk mora mnogo vise da kupi osim jedne pedale ali, ova pedala ce vam dati pristojnu imitaciju Dimebag-ovog zvuka :D

Da pocnemo .....

Davno pazarih ovu stvarcicu ali nikako da nadjem vremena (a i aparat :D ) da vam je predstavim ali evo kucnuo je cas :evil:

Image
Kao sto vidite na slici u ovoj kutiji (maskirnoj :evil: :evil: ) dobijate sledece: pedalu (zato sam i kupio,haha); dunlop adapter koji je predvidjen za pedalu (*NAPOMENA* pedala radi na 18v ,sto znaci da nije onaj obican adapter od 9v kao za sve ostale pedale); uputstvo (ovaj maskirni papircic na kome imate i 4 ponudjena podesavanja za neke tipove muzike kao sto su: rock;metal i naravno Dime sound) ; MXR-ov mali katalog sa papucama koje imaju u ponudi i ovaj beli papircic na kome pise Waranty je je li garancija.

Image
Ovde na slici vam je kao sto i sami vidite samo slika pedale .....
Pedala ima 5 potenciomera koje cu vam nabrojati redom od leve strane ka desnoj: Jacina izlaznog signala (Output); Bass; Mid; Treb i Gain...
Kao sto ste primetili ima jedno belo dugmence odmah ispod potenciomera za output ,e to malo dugmence je Scoop Switch ( notches mids for modern metal tones - ili na sprskom MAGICNO DUGME :D )
Pedala je od nekog jebeno cvrstog metala (mislim da je kriptonit,hahaha) ima ovaj odlican switch koji ima tako dobar klik kad pristisnete da sam ja bio fasciniran pa sam drndao ko lud KLIK KLIK (hahahhaha,pustite vi mene :hide: )

Image
Ovde vidite ono sto sam vam napomenuo da pedalu pokrecu ili dve baterije od po 9v ili ovaj adapter koji dobijate uz nju.....


I za kraj ono sto je li i cekate a to je zvuk

Rock zvuk namesten po uputstvu koje je doslo uz pedalu --------->http://www.box.net/shared/umvswnv8cw

Dime sound namesten po uputstvu ----------->http://www.box.net/shared/xiv3xa1dwc

Metal zvuk koji sam ja nesto namestao :) ------------> http://www.box.net/shared/bgr2qv5wgs

Evo toliko o ovoj spravici.... :D

P.S. Nisam snimao nikakve solaze zato sto mislim da je pedala prvenstveno namenjena za ritam ,ako neko zeli snimicu neka soliranja pa cu staviti (da kazem unapred da necete biti odusevljeni zvukom) :D

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: MXR DD11 aka Dimebag Distortion

Post by Шмајсер » 24 Apr 2008, 16:04

ХООООЛИ ДАЈВЕР! :metal2: :jeej: :jeej:

колко могу да чујем ово је више олд скул дет метал звук него пантера ал ајде...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: MXR DD11 aka Dimebag Distortion

Post by Critical » 24 Apr 2008, 16:59

Pa to i kazem ,treba mnooogo vise da se ulozi da bi se dobio zvuk Pantere ,medjutim na Warhead- zvuci dosta ubedljivo ,ovo ovde je snimano preko Edirola direktno u komp,ajde videcu kad budem isao u Srbiju da snimim i kako zvuci kad se prikaci na Warhead (dime signature model).... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest