Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Blingo » 15 May 2010, 21:09

Skoro sam bio u istoj dilemi i odlučio sam se za Epi Standard, a evo i zašto...

1. Vintage ICON je tako socijalno izgledao da mi je prosto bilo žao da dam toliko para na nešto što tako jadno izgleda! - Neko će reći, gitara dobro svira šta te briga za izgled. Pa mene jeste! To mu dodje kao da za neku ribu kruži priča da je extra u krevetu, a pritom izgleda ko živi leš. Svaka čast na sexualnim umećima, ali ja to nebi diro'!

2.Vintagima izrada strašno varira!- Na jednom je ok, ali je džek zardjao, na drugom oko inlajeva ima kilo lepka koji je iscureo, na trećem se čivije slabo okreću, četrtom je lak loše odradjen i tako... Iskreno najjači adut tih gitara su magneti i sama gitara bolje zvuči od Epia, osim od onog kojeg mislimstvarno pominje u nekom postu ranije,taj je kidao 80% posto gitara tog cenovnog ranga.

3. Izrada mog Epija je mnooogo dobra! - Sve je na svom mestu, sija, uglačano, ispolirano, Grover čivije, prekidač dobar, potovi ne šušte, ma ko lutkica, stvarno izgleda kao nešto što košta 500e.

4. Magneti su najslabija tačka Epia, mutni su. Nekome ko svira džez to neće smetati, ali meni je trebao oštriji, trunčicu agresivniji zvuk. To sam rešio s Leslijevim magnetima i sad sve paše. (o Leslijevim magnetima ću napisati recenziju, samo da prodje neko vreme i da mi se slegnu utisci ;) )

5.Magnete je lako zameniti, ali sklanjati žuti lepak oko belih inlejeva ili raditi korekcije laka na trupu je gotovo nemoguće.

6.Epi je, ruku na srce, ipak poznatija i cenjenija marka u nas Srba, tako da je sigurno lakše prodati ga.

7.Vintage je imao udobniji i tanji vrat, ali ako sam 10 godina mogao da sviram klasičnu gitaru i da mi ne smeta debljina i širina vrata ne vidim zašto se ne bih navikao na nešto deblji vrat. Na kraju krajeva, sve starjije serije Gipsona nemaju vratove nego oklagije,a Epi je stepenik bliže Gipsonu! ;)
:ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by mislim_stvarno » 15 May 2010, 21:49

Blingo wrote: To mu dodje kao da za neku ribu kruži priča da je extra u krevetu, a pritom izgleda ko živi leš. Svaka čast na sexualnim umećima, ali ja to nebi diro'!
ahahahahaha, istina, svaka cast za ovo... :bow: :lol:
Blingo wrote:osim od onog kojeg mislimstvarno pominje u nekom postu ranije,taj je kidao 80% posto gitara tog cenovnog ranga.
mislis uopsteno na model "lp standard plus top", ili mislis mozda na onaj lp u music-trade-u u bulevaru? nesto zuckasto-narandzasti?

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Blingo » 15 May 2010, 22:02

Uvek spreman za zajebanciju! 8) :ziveli:

Mislim baš na tog Epiphone standard plus koji se nalazio u Noti u Milana Rakića oko nove godine - žut sa mepl topom čija "rebra" jedva promiču. :homer: Zvuk je bio KEVA, jurio sam da ga kupim, ali nisam uspeo da skupim pare... :(

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by mislim_stvarno » 16 May 2010, 08:58

Blingo wrote:Mislim baš na tog Epiphone standard plus koji se nalazio u Noti u Milana Rakića oko nove godine - žut sa mepl topom čija "rebra" jedva promiču. :homer: Zvuk je bio KEVA, jurio sam da ga kupim, ali nisam uspeo da skupim pare... :(
da, da, to je taj sto ni ja ne mogu da prezalim... :(

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 17 May 2010, 21:03

Sad' gledam na sajtu Mitrosa ESP/LTD EC-401VF na sniženju košta oko 53k. To je mnogo bolja varijanta i od Vintage-a i od Epiphone-a.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by mislim_stvarno » 17 May 2010, 21:14

Verovatno, ali ja nikada nisam video u bgu nista osim ec100 (mozda i 200) i ec1000 (oko 1k evra), tako da ne verujem da ga imaju...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Blingo » 18 May 2010, 12:51

mislim_stvarno wrote:Verovatno, ali ja nikada nisam video u bgu nista osim ec100 (mozda i 200) i ec1000 (oko 1k evra), tako da ne verujem da ga imaju...
+1

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by istiqrac » 18 May 2010, 21:30

zile20584 wrote:Sad' gledam na sajtu Mitrosa ESP/LTD EC-401VF na sniženju košta oko 53k. To je mnogo bolja varijanta i od Vintage-a i od Epiphone-a.
Ako ce kao na ec 1000 koji je cesto kod mene da posle par meseci crknu potenciometri i prekidac mozda bas i nije bolje od ovog gore navedenog ::ranting::

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest