Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by cccira » 12 May 2010, 23:24

Hm
zile20584 wrote:"Beži što dalje od Epiphone-a!!!"
Ovako nesto je krajnje neozbiljno izjaviti. Doduse, epiphone je jako precenjen na nasem trzistu i uglavnom ga zbog toga treba izbegavati.
Skuplje serije epiphonea su veoma ozbiljni instrumenti, bar po onome sto sam ja imao prilike da vidim, cujem i probam. Razlika izmedju Epiphone standarda i nekih skupljih serija je nebo i zemlja... probaj par komada pa ce ti sve biti jasno.
zile20584 wrote:cccira
Da li si ti nekada došao u kontakt sa nekim Vintage LP-jem??? I ako jesi, kakvi su tvoji utisci???
Nisam svirao, ali sam drzao u rukama jednom prilikom. Iskreno zavrsna obrada me nije preterano odusevila, ali to je sve sto mogu da ti kazem, nazalost (u trenutku kada sam ja usao u prodavnicu koja drzi te gitare bilo je pola sata do zatvaranja pa prodavci nisu bili preterano entuzijasticni, da se ne izrazim malo grublje).

Evo male "anegdote" vezane za tu posetu radnji, a ima malo veze i sa temom:
Tada sam isao da se raspitam za dean cadillac gitare kojih je navodno trebalo da bude u doticnoj radnji, a i zadesio mi se epiphone u gigbagu na ledjima (mislim da sam se vracao sa probe)... I uglavnom kazem ja prodavcima da mi treba gitara iz gibson skole (set neck, "mahagoni", fiksna kobilica, hambakeri) i oni mi jos pre nego sto zavrsih recenicu preporucise Vintage gitare i blatruc spomenuh ja epifona i tu oni skocise na mene "bljak, fuj, kaka od gitare!" i tako te price koje rado slusam. U radnji se u istom trenutku zadesio neki baja (nisam ukapirao ko je), do cijeg misljenja je prodavcima izgleda bilo jako stalo, posto je jedan od njih uveliko obletao oko njega... i nista, izvadih ja mog krsh epifona i dadoh ga tom "baji". Njegovi komentari su bili najpozitivniji moguci na "radost" gospode prodavaca. Eto, ne znam zasto sam vam ovo ispricao, ali ne moze da skodi® :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Guitar_thrill » 12 May 2010, 23:54

ja ne znam meni ta zavrsna obrada na koju se svi zale kod Vintage gitara i nije neki problem, mislim ona jeste bitna ako dajes puno para za gitaru,ali ovako je odneses na jedan posten setup i nemas da brines zbog zavrsne obrade...sto se zvuka tice, meni vintage uopste nije los....a u poslednje vreme sam imao i lepih iskustava sa epiphone-om, doduse sa SD magnetima.... :)

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 00:25

Dobro bre ljudi manite tu završnu obradu! :D Kao što već rekoh u postu gore, ako gitara dobro radi, to je najmanji problem!

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 00:34

Guitar_thrill wrote:...sto se zvuka tice, meni vintage uopste nije los...
Poseduješ, il' si svirao negde?? Ja pokušavam da pronađem te gitare u NS-u i da probam konačno. I to one iz ICON serije! Mrzi me da samo zbog probe idem u BG...Pa vas zato smaram za utiske. :D

Ne znam da l' imate na umu da su Vintage LP gitare između 40 i 50 hiljada (tako se kreću i Epiphone-i iz Standard serije). Jbg, nisu ni to male pare.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Guitar_thrill » 13 May 2010, 00:54

zile20584 wrote:
Guitar_thrill wrote:...sto se zvuka tice, meni vintage uopste nije los...
Poseduješ, il' si svirao negde?? Ja pokušavam da pronađem te gitare u NS-u i da probam konačno. I to one iz ICON serije! Mrzi me da samo zbog probe idem u BG...Pa vas zato smaram za utiske. :D

Ne znam da l' imate na umu da su Vintage LP gitare između 40 i 50 hiljada (tako se kreću i Epiphone-i iz Standard serije). Jbg, nisu ni to male pare.
samo sam probao.....pa pazi, to sto kazes nisu ni male pare...mozda bi zato trebalo da odes do BG-a i uporedis Epi i Vintage.... :)

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 01:00

Epi mogu i ovde da nađem...Probao sam (davno doduše) i nisam baš ostao zapanjen, al' ni razočaran...Nešto sam siguran da zamenom stock sa nekim SD magnetima od Epija može da se napravi dobra gitara. Vintage, već ima dobre stock magnete, samo što njega treba refiniširati...Šta se tu isplati sad'...Veliko je pitanje! :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by cccira » 13 May 2010, 01:23

Takodje imaj u vidu da ako kupis epiphone i stavis neke brandname magnete, ti u eventualnoj preprodaji mozes prodati te brandname magnete (ili ih staviti u drugu gitaru) kao i gitaru odvojeno sa stock magnetima pa tako smanjiti gubitak, dok dofinisirani vintage mozes samo prodati kao polovan vintage. Ovako sam bar ja razmisljao kada sam naginjao ka opciji da kupim epi standard i da mu ubacim neke bolje magnete posto je to realno najslabija tacka te gitare

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 01:28

cccira wrote:Takodje imaj u vidu da ako kupis epiphone i stavis neke brandname magnete, ti u eventualnoj preprodaji mozes prodati te brandname magnete (ili ih staviti u drugu gitaru) kao i gitaru odvojeno sa stock magnetima pa tako smanjiti gubitak, dok dofinisirani vintage mozes samo prodati kao polovan vintage. Ovako sam bar ja razmisljao kada sam naginjao ka opciji da kupim epi standard i da mu ubacim neke bolje magnete posto je to realno najslabija tacka te gitare
Da, to definitivno stoji!
Ali iz ove perspektive, ne vidim zašto bih je prodavao!

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 01:30

cccira wrote:...Ovako sam bar ja razmisljao kada sam naginjao ka opciji da kupim epi standard i da mu ubacim neke bolje magnete posto je to realno najslabija tacka te gitare
Ako je drvo dobro, sve ostalo se može ispraviti (zameniti)...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by cccira » 13 May 2010, 01:31

zile20584 wrote:Ako je drvo dobro, sve ostalo se može ispraviti (zameniti)...
Naravno

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by mislim_stvarno » 13 May 2010, 08:18

Jes' da je off, ali kad vec pominjete epi, ja sam isprobao vise komada kad sam kupovao gitaru zimus, i moram da kazem da sve to dosta varira. Svirao sam 3-4 komada, i najbolji utisak mi je ostavio neki standard plus top, cini mi se. Stvarno dobar ton, da bi me na drugom mestu standard skroz razocarao. A i taj standard plus sto mi se svideo je imao sitnih problema tipa, kapice potova nisu bile stavljene kako treba, mislim da su potovi proklizavali (nisu zasrafljeni do kraja), sad ne mogu da se setim da li je sve bilo ok sa pragovima ili je to neka druga gitara bila... Probao sam na brzinu i jedan prophecy, koji iako je bio skuplji me nije odusevio, mozda sam jednostavno premalo vremena proveo sa njim... :?

Moram jos da kazem da je moguce da su epii podigli kvalitet. Secam se da sam pre 3-4 godine isprobavao njihove lp-ie, i ni jedan mi se nije svideo, ni standard ni studio-goth, ni special, mnogo vise mi se svideo sg. Doduse, moguce je i da je do mene, ali...

Sada, tu je jedino pitanje da li taj standard plus top vredi 50k... :? Ja se jos uvek pitam. Takodje se pitam i da li je trebalo to da uzmem umesto onoga sto sam uzeo... :D

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 11:09

mislim_stvarno wrote:Sada, tu je jedino pitanje da li taj standard plus top vredi 50k... :?


Moje subjektivno mišljenje je da ne vredi toliko! Ali dok to dođe do Srbije (159. ruka) cena mu malko poraste :lol: Pa u suštini i Vintage košta toliko (40-50 hiljada)! Zato sam i pitao šta je bolje od te dve LP look alike gitare!
mislim_stvarno wrote:Takodje se pitam i da li je trebalo to da uzmem umesto onoga sto sam uzeo... :D
Šta si uzeo?

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by Stanko » 13 May 2010, 11:13

mislim_stvarno wrote:Takodje se pitam i da li je trebalo to da uzmem umesto onoga sto sam uzeo... :D
Nije, tacnije uvek je bolje ono sto si vec uzeo :D :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by mislim_stvarno » 13 May 2010, 12:12

zile20584 wrote:Šta si uzeo?
Jackson DX10D, totalno suprotan tip gitare. 25.5", superstrat, floydrose... Popust 20%... Sad me tremolo sve vise smara (ne mislim da je ovaj los, nego generalno, jako ga malo koristim)...

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: Vintage V100 Les Paul Klon-Wilkinson Hardver Kao Glavni Adut

Post by zile20584 » 13 May 2010, 21:01

mislim_stvarno wrote:
zile20584 wrote:Šta si uzeo?
Jackson DX10D, totalno suprotan tip gitare. 25.5", superstrat, floydrose... Popust 20%... Sad me tremolo sve vise smara (ne mislim da je ovaj los, nego generalno, jako ga malo koristim)...
Ja imam CV Strata. I to je to što se tiče Stratolikih gitara! Prezadovoljan sam! :D Sad' mi treba nešto za Dž-Dž-Dž-Dž-Dž a da izgleda k'o LP!
Našao sam na YouTube-u par review-ova Vintage LP-a i Epiphone LP-a, al' ni jedan snimak nije baš kako valja. Muljavo mi zvuči i Vintage i Epiphone!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest