Behringer TU300 Tuner Video Test by Sava

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Behringer TU300 Tuner Video Test by Sava

Post by Rocket Roll » 09 Oct 2008, 23:40

Dosta se piše na forumu o dotičnom štimeru i njegovim prednostima i manama - Sava je bio tako ljubazan da za kamericu demonstrira njegovu reakciju na note i još ponešto. Molim pogledajte:


User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Behringer TU300 Tuner Video Test by Sava

Post by xspaceman » 10 Oct 2008, 16:47

Steta stimer stavljati kao poslednjeg u lancu! Ja obicno stavljam stimer pre wah-a ili na dry izlaz iz delay-a...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Behringer TU300 Tuner Video Test by Sava

Post by Sava » 10 Oct 2008, 16:59

xspaceman wrote:Steta stimer stavljati kao poslednjeg u lancu! Ja obicno stavljam stimer pre wah-a ili na dry izlaz iz delay-a...
Zašto je "šteta", ne razumem? Ako misliš na neko kvarenje signala toga nema, odnosno gde god da ga staviš u lanac on signal pokvari onoliko koliko može. Stavljanjem na drugi izlaz iz delaya ukidaš veoma bitnu mogućnost prekidanja signala. Ali već sam negde objasnio da je poslednji zbog toga što onda mogu bilo koju pedalu ispred njega da isključim i zamenim drugom dok je pojačalo na velikoj glasnoći.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Behringer TU300 Tuner Video Test by Sava

Post by xspaceman » 10 Oct 2008, 17:10

To je dobra fora sa zamenama bilo koje pedalice ispred njega kada je amp pojacan! nekako mi je logicnije da i ako ti skida od signala skine na ulazu u lanac, a kompresor, boost, neki ekvilajzer, drive ce ga vec podici...kada je poslednji u lancu stimer ce ti skinuti sa signala na ulazu u amp...a i kad stimas gitru moras da iskljucis sve pedale u lancu ...Jebga...vredi experimentisati i menjati povremeno redosled pedalica u lancu...svaki put drugacije reaguju jedna sa drugom! :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest