"Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Locked
User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 30 Nov 2008, 14:16

Savo covece, posalji mi p.m. sledeci put :D
Ovde prosto nece biti reci o tome :D

Ja sam prost i neuk covek, i moracu da se distanciram podahitno, s ove teme!

Necu bre da se mrzimo, ja bre ne mrzim nikog!

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by viden » 30 Nov 2008, 20:23

Sava wrote:
viden wrote: U masi golih "istina" ovde iznetih hteo bih samo da pitam Savu: kako je saznao da kupac drugog strata (znači radi se o onom drugom sa foruma) nije iz Novod Sada?
Kakav je to biser i sa kojom namerom iznesen?
Pa to si mi ti lično rekao u telefonskom razgovoru kada si me zvao da mi kažeš kako ne možeš da mi pošalješ Strata jer si ga prodao u Novi Sad! Nemoj mi reći da se toga ne sećaš, to bi bilo već tužno! Nikakva posebna namera mi nije bila, jednostavno sam ovde na forumu iz nekog prethodnog posta saznao da je gitara otišla u drugi grad pa mi je onda bilo čudno zašto si pominjao Novi Sad. I to je sve.
Naravno da se sećam i samo bih te zamolio da navedeš post iz koga si saznao da to nije istina.
Mislim...što je mnogo, mnogo je.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Zlo » 30 Nov 2008, 21:26

Zaista se stvara utisak da smo udruženi u prevari.
Mislim...što je mnogo, mnogo je.
Jos samo da dodam, da me cela ova situacija dodatno potresla (i idalje sam zbunjen), s obzirom da mi je Viden jos tada kada smo se upoznali, opisao jedan predlog za prevaru koju je dobio od jednog clana foruma kojeg ne bih da imenujem, i koji je on izricito odbio uz komentar: "To bi se jednom kad-tad razotkrilo, neko bi sve izlozio na forumu i ja bih sa ovim svim ugasio"...
Ne razumem kako Vi Videne imate obraza da jos pisete na ovom forumu.Svaka cast na znanju.Verovatno mozete napraviti gitaru ali mislim da je vreme da nestanete.Da sam na Rocketovom mestu otisao bih do policije i prijavio ovo.Pa da par godina iza resetaka izradjujete stvacice koje ce SIGURNO biti rucni rad.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Sava » 30 Nov 2008, 21:32

viden wrote:
Sava wrote:
viden wrote: U masi golih "istina" ovde iznetih hteo bih samo da pitam Savu: kako je saznao da kupac drugog strata (znači radi se o onom drugom sa foruma) nije iz Novod Sada?
Kakav je to biser i sa kojom namerom iznesen?
Pa to si mi ti lično rekao u telefonskom razgovoru kada si me zvao da mi kažeš kako ne možeš da mi pošalješ Strata jer si ga prodao u Novi Sad! Nemoj mi reći da se toga ne sećaš, to bi bilo već tužno! Nikakva posebna namera mi nije bila, jednostavno sam ovde na forumu iz nekog prethodnog posta saznao da je gitara otišla u drugi grad pa mi je onda bilo čudno zašto si pominjao Novi Sad. I to je sve.
Naravno da se sećam i samo bih te zamolio da navedeš post iz koga si saznao da to nije istina.
Mislim...što je mnogo, mnogo je.
Ovde u temi se pominje ko je kupio tu gitaru, a jasno je i da je kupio od ovog momka ilije. Želeo sam da sve bude javno pa sam ga ovde otvoreno pitao odakle je, a on mi je odgovorio na pm da je iz Čačka. A i Ilija je iz Čačka. Time je, valjda, "misterija rešena. Ovo i ne smatram mnogo važnim samo sam se čudio zašto si mi rekao da je gitara prodata u Novi Sad kada to očigledno nije bilo tako.

Vidi, Videne, kada si me već povukao za reč da ti kažem da još uvek ne mogu da se osvestim i dođem sebi povodom onoga što sam video svojim očima i čuo svojim ušima. Problem u mojoj glavi je što sada dovodim u sumnju sve ono što si do sada prikazivao kao svoj rad uključujući i sjajnu svirku koju si postavio na forum! Kaže naš narod da koga ujede guja taj se i guštera plaši.

Prvi put sam te kontaktirao pre par godina kada sam želeo da ozvučim svoju akustičnu gitaru, kasnije sam te kontaktirao povodom pragova na onoj rockabily gitari i najzad povodom ovih gitara o kojima sada govorimo. Svaki naš kontakt je bio više nego korektan i srdačan. Primetio sam te još tamo na elitesecurity forumu, kasnije ovde kao korektnog forumaša koji prilično dobro poznaje materiju. Bilo mi je iskreno drago što si i na ovom forumu. Ja se nadam da će se naći način da se prevaziđe nastala situacija na zadovoljstvo svih. Nažalost, ja sam tip čoveka koji je krajnje otvoren i naivan dokle god je i drugi takav, ali kada me neko čvrkne postajem vrlo nezgodan, tvrd i nepoverljiv i sada možeš da me uveriš u tvoje graditeljske sposobnosti jedino ako me pozoveš da dođem kod tebe i na delu vidim izradu gitare i čujem tvoje visokokvalitetno sviranje (ovo je već malo važno).

Odgovoriću ti nešto i povodom tvoje rečenice "Generalno, problem je ovde velika koncentracija eksperata na malom prostoru" jer sam se pronašao u njoj. Kada sam rođen u mojoj kući je postojala gitara, a zbog toga što imam starijeg brata već u osnovnoj školi sam imao Jolana Star gitaru i FBT pojačalo sa 2xEL84. Prvi put sam javno nastupio u osnovnoj školi još davne 1969.g. sa dugogodišnjim Bajaginim Instruktorom Neletom Stamatovićem. Kasnije sam se družio, a i danas se družim sa mnogim ljudima iz oblasti muzike od kojih je većina i ostala u muzici, a neki od njih su svima veoma poznati. Kada sam bio klinac teško se dolazilo do instrumenata jer ih nije bilo i bili su vrlo skupi tako da su mnogi pravili gitare, a to znači da sam probao i bezbroj ručnih radova. Po pravilu su to bili jako loši instrumenti pa je meni verovatno od tada ostala odbojnost prema hand made gitarama. Napisano verovatno znači da sam ponešto naučio o gitarama i njihovom kvalitetu.
oi_ilija wrote: Necu bre da se mrzimo, ja bre ne mrzim nikog!
Ja nikoga na ovom svetu ne mrzim jer mrzeti nekoga znači želeti mu zlo, a ja to zaista iskreno nikome ne želim. Jedino postoje ljudi koji mi nisu simpatični pa ih ignorišem i zaobilazim i to je sve.

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by ac10 » 30 Nov 2008, 21:33

a sad malo ste preterali sa napadima na coveka pa nije ubio nekog sa tom gitarom.ajde sad ja licno mislim da je u pitanju bila prevara,pa sad bi bilo lepo da se prizna sta se desilo.da da svecanu zakletvu da se ovo vise nece ponoviti :lol: pa da lepo zaboravimo sve ovo.
ipak se ne moze poreci da je viden pomogao mnogim clanovima svojim znanjem i bilo bi steta izgubiti takvog clana.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Guitar_thrill » 30 Nov 2008, 21:59

u je :shock: tek sam se sad pogubio,ja sam kontao da je Sava hteo da kupi/proba onog natural stratocastera, da su ova dvojica iz Cacka kupila onog sunburst strata.... :?: :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by sirac-šunka » 30 Nov 2008, 22:13

U ljudi ok, sve, ali nema vise potrebe da se gomilaju slicni postovi na ovoj temi... i da se razjasnjavaju u milion postova i neke stvari koje su pomalo irelevante sa aspekta originalnog problema - originalnosti Rocketovog telca...

Npr.
Sava wrote:Ovde u temi se pominje ko je kupio tu gitaru, a jasno je i da je kupio od ovog momka ilije. Želeo sam da sve bude javno pa sam ga ovde otvoreno pitao odakle je, a on mi je odgovorio na pm da je iz Čačka. A i Ilija je iz Čačka. Time je, valjda, "misterija rešena. Ovo i ne smatram mnogo važnim samo sam se čudio zašto si mi rekao da je gitara prodata u Novi Sad kada to očigledno nije bilo tako.
Ovo je nesporazum i opet, kazem nije ni bitno. Prvog strata, koji je sunburst, kupio je pomenuti Ilija iz Cacka. Onog drugog koji je Butterscotch blond (kojeg sam ja i svirao) kupio je navodno lik iz N. Sada, taj ocigledno da nije na ovom forumu, jer bi se do sada oglsasio.

Sto se tice ovog:
Zlo wrote:
Zaista se stvara utisak da smo udruženi u prevari.
Mislim...što je mnogo, mnogo je.
Jos samo da dodam, da me cela ova situacija dodatno potresla (i idalje sam zbunjen), s obzirom da mi je Viden jos tada kada smo se upoznali, opisao jedan predlog za prevaru koju je dobio od jednog clana foruma kojeg ne bih da imenujem, i koji je on izricito odbio uz komentar: "To bi se jednom kad-tad razotkrilo, neko bi sve izlozio na forumu i ja bih sa ovim svim ugasio"...
Ne razumem kako Vi Videne imate obraza da jos pisete na ovom forumu.Svaka cast na znanju.Verovatno mozete napraviti gitaru ali mislim da je vreme da nestanete.Da sam na Rocketovom mestu otisao bih do policije i prijavio ovo.Pa da par godina iza resetaka izradjujete stvacice koje ce SIGURNO biti rucni rad.
Pa Zlo lepo si spojio stvari koje nemaju veze jedna sa drugom. Da vam kazem - u pitanju je nesto potpuno drugo, nesto sto sasvim nema veze sa ovim dogadjajem i ja sam to napisao, jer me je to navelo na zakljucak - "Viden nikada ne bi mogao da bude prevarant", mislio sam da ce to donekle ici u njegovu odbranu, ali ocigledno da sam pogresio, sve je samo produbilo teoriju zavere. Nadao sam se da se to iz mog posta i moglo zakljuciti, ali ste svi mozgasi to protumacili u senci ovih dogadjaja.

Svi su vec rekli sta imaju. Dokazali ste sta ste hteli. Svako je kreirao neko misljenje o ovom problemu. Ljudi su upozoreni. Mislim da je to dovoljno.
Nije li sad dosta?

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by ac10 » 30 Nov 2008, 22:33

ja se u potpunsti slazem sa go'sn sircem u vezi ovoga sto je dosta dosta je konacno su razjasnjene sve stvari i red bi bio da ukoliko nemate nista pametno da kazete ni ne kazete,jer postovi tipa "znao sam","nemogu da verujem""sram ga bilo""na vesala" nemaju vise veze sa ovim svetom i upozoreni su ljudi,otkrivreno je steta je koliko toliko ispravljena red je da malo oladite i nastavite sa svojim zivotom

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 01 Dec 2008, 10:07

@Guitar_thrill
Dzaba su te zbunili.

oi & bluesboy, ili ti Mi, smo iz Cacka i radi se o istom stratu - onom sunburst.

E sad, Sava bas nije shvatio pricu, ili mi to u startu nismo lepo objasnili, ali sam rekao da mi se nije svideo njegov pristup...
Mogao je lepi i konkretno da pita i jos lepse da kaze.

Sto se tice zlocinackog udruzivanja, da... Stvarno je bilo dosta! Sir-sunka ima odlicnu poentu!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Sava » 01 Dec 2008, 10:42

Prvi put čujem da je pored onog žutog Strata koji se pojavljivao na internet oglasima postojao još neki, očigledno sam to prevideo. Znači ako sada dobro razumem u prometu su bila dva Strata i jedan Telecaster. Zaista plodna produkcija!

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 01 Dec 2008, 11:15

Tako je druze.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Critical » 01 Dec 2008, 14:37

Svi su vec rekli sta imaju. Dokazali ste sta ste hteli. Svako je kreirao neko misljenje o ovom problemu. Ljudi su upozoreni. Mislim da je to dovoljno.
Nije li sad dosta?
Pa jeste dosta ali,kako cujem od nekih moderatora sad neki ljudi idu okolo i salju PP clanovima kako muzicki forum ne zeli da objavi neke njihove poruke tj. da ih oni napisu ali one kao misteriozno nestanu ......... sto je ,slozicete se, bas trulo ,mislim ova tema i jeste otvorena da bi se razjasnile neke stvari i naravno da se niciji postovi nece brisati (osim nekih gluposti koje nemaju veze sa temom) :)

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 01 Dec 2008, 17:33

Ne znam zasto bi kredibilitet foruma iko dovodio u pitanje???

Nego ja cuh najave da ce neki ljudi kod videna da prave gitare, i posle cele price :shock:

Ali sto se upozornje tice, bas se odnosi na ovu prethodnu recenic - svi traze snimke i slike u trentcima izgradnje!
(bez sale za ovo poslednje!!!)

Tako da... Mislim da smo blizu pravog efekta - cuvajte se prevaranata!

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by vbraca » 01 Dec 2008, 17:40

oi_ilija wrote: Nego ja cuh najave da ce neki ljudi kod videna da prave gitare, i posle cele price :shock:
To sam ja.
Bez napadanja, ili bilo cega.

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Highway One » 01 Dec 2008, 18:17

Procitao sam ove strane i bio sam (i jos uvek sam) :eek7: :o :shock:
Jer ako verujemo rocketu , koji je strucnjak za gitare(hodajuca wikipedia :lol: gitara) i josh na to dodamo onu sliku koja izgleda kao da je bila u fotoshopu i nishta vise i dodamo da na postoje slike identicnih gitara koje su neke slabe gitare (koje proizvode 100000 kineza brzinom od 10000000 na dan za saku pirinca :mrgreen: ) , onda je VIDEN ogroman krivac , a sa druge strane nema nekoih cvrstih dokaza o tome kako viden nije pocinio prevaru , osim komentara ljudi koji su te gitare svirale
Josh jedna teorija , viden pravi fenomenalne gitare , ali jbg(ljudski je gresiti) usled velike potraznje za viden telcima i stratocima, njegov rad se izmenio na rocketovom primerku , a bas u tom trenutku je rocket roll hteo da kupi gitaru od videna,pa se razocarao , anyway bez komentara , Zbog ogrooomnnnoog postovanja prema obojci nisam ninacijoj strani.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest