"Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Locked
User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by cccira » 01 Dec 2008, 18:28

Highway One wrote:Josh jedna teorija , viden pravi fenomenalne gitare , ali jbg(ljudski je gresiti) usled velike potraznje za viden telcima i stratocima, njegov rad se izmenio na rocketovom primerku, a bas u tom trenutku je rocket roll hteo da kupi gitaru od videna,pa se razocarao
Bravo.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Rocket Roll » 01 Dec 2008, 18:59

Koliko ljudi, toliko teorija i mišljenja.

Jedni bi hteli da vide krv - tj. da barem neko zbog svega ovog odgovara. Drugi bi voleli da se "istina otkrije do dna" - tj. da se sazna ko je misteriozni "treći čovek" koji je predlagao sumnjive radnje "majstoru". Treći, kao vBraca, misle da sada drže "majstora" za cojones, tj. da je vreme za malo sivozonskog nekro-biznisa, u nadi da će perverzno profitirati. Četvrti su za banovanje i obraćanje medijima, jer misle da Forumu šteti što ga neki i dalje koriste za - u svetlu svega ovog se može reći, sumnjive - biznise sa "majstorom".

Ko zna šta se još zbiva iza scene, ili šta misle oni koji mudro ćute.

Što se nas tiče, održavaju se sastanci na najvišem nivou, krizna grupa zaseda i sve to. U svakom slučaju, kako kaže Čendler u "The One Where Joey Moves Out" - "Can open, worms everywhere".

JoVla
Posts: 6
Joined: 07 Oct 2008, 16:14

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by JoVla » 01 Dec 2008, 19:43

Pre svega pozdrav svima na forumu.Ovu temu sam tek danas video i poprilicno sam iznenadjen razvojem dogadjaja.Ja sam kupio drugog strata i da iz Novog Sada sam.Gitaru sam uzeo direktno od Videna u njegovoj kuci u Pirotu.Moram da napomenem da sam ja uglavnom svirao klasiku i samim tim nisam mozda dovoljno kompetentan da dajem neku ocenu.Sto se tice zvuka meni deluje ok,nista specijalno ali to nisam ni ocekivao.Ukoliko neko od clanova zeli da je isproba,rado cu mu izaci u susret.Dodao bih jos da mi je Viden odavao utisak postenog coveka,da li sam se prevario pokazace vreme.Ako Rocket Roll zeli mozemo se dogovoriti i definitivno utvrditi da li je ovo handmade gitara.Jos jednom,izvinjavam se sto sam se malo kasno ukljucio u temu i time je ispalo da je oi ilija kupio dve gitare.

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Highway One » 01 Dec 2008, 19:57

I josh jedna teorija
VIden je mozda parce drva sa neta dao kao primer za ono kako njegovo izgleda(znam deluje naivno :) ), ali to je trenutno najbolje objasnjenje koje meni deluje nekako logicno , jer i mi ponekad kad nas mrzi da kacimo sliku nase gitare , stavimo sliku gitare koja je ista kao ta .(sad ce neko da kaze "E sad ga pretera" , ali taj nekvalitet mozda i objasnjava brzinu stvaranja viden telca :)
I da, Ne branim videna , i josh uvek mislim da je teorija o tome kako je slika sa neta upotrebljena za prevaru logicnija od moje , ali eto posto nema ni jedne druge vezane za tu sliku , pa reko moze i ovo , svaka od ovih teorija je realna , zar ne , samo neka manje , a neka vise :)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by friedman » 01 Dec 2008, 20:06

Tu teoriju je pobio sam viden, kada je pre nego sto je slika pronadjena rekao da je on slikao ali da ni sam ne zna kojim aparatom, jer ih ima 3.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by sinisake » 01 Dec 2008, 20:11

Ne, ovo postaje stvarno smesno. :D
Ova potreba nekih ljudi da glume ''objektivnost'', da se distanciraju, da ne donose sud pre pravosnazne presude Vrhovnog suda Srbije valjda, a u pitanju je (su!) ocigledna prevara(e).

To me podseca na onog pravnika koji je dao neke teske pare kao zajam za Srbiju, a onda je, kao pravi dzentlmen, kad je shvatio da od vracanja zajma nece nista biti, za televiziju izjavio da je ''ocito da postoje neki problemi'', umesto da kaze da je prevaren, nasamaren, opljackan. :mrgreen:

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by oi_ilija » 01 Dec 2008, 20:28

@JoVla
Pa eto druze, napokon i ti, meni bi krivo sto me Sava covek napade bez razloga za kupovinu tvoje gitare, ali sad je sve ok, ziv si i postojis :wink:

Ma pazi, opet ce ljudi reci sledece:
-prica nije vezana ni za strata koji sam ja pazario, niti strata koji si ti pazario! Ja stvarno verujem da je moj sunburst i tvoj zuckasti napravljen u njegovom workshopu, ali sta cemo sa ovim telecasterom...

I da, svi su stekli utisak "postenog" coveka u kontaktu sa njim... Ja pamtim recenicu "Ilija gitara je u potpunosti kako sam ti je opisao, pa nije 200e cena za koju treba da se brukam", cak mi je i rekao da: "ne bi bilo prvi put da mi se gitara vrati istim nacinom kako sam je poslao"(zato sto nije preuzeta)... Cak sta vise, covek je uracunao i cenu slanja, i za "vrednost" evra uzeo onu najnizu(cak ne ni srednju)... Ne znam sta da kazem, licni utisak treba ostaviti po strani, trebaju nam dela...

I htedoh samo da naglasim jedan cudan detalj, binding! To je ono nasta je premalo paznje usmereno, to je nesto sto se "crta" samo na jeftinim gitarama, znaci na ovom Startocasteru binding je "odradjen".

Pokusavam da shvatim tvoju poziciju celoj prici... Mada je krajnje vreme da prekinom sa teorijama :D
Ja sam ovde iz znatizelje :D Bice ovde jos, you'll see!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by DrGreenthumb » 01 Dec 2008, 20:31

JoVla wrote:Pre svega pozdrav svima na forumu.Ovu temu sam tek danas video i poprilicno sam iznenadjen razvojem dogadjaja.Ja sam kupio drugog strata i da iz Novog Sada sam.Gitaru sam uzeo direktno od Videna u njegovoj kuci u Pirotu.Moram da napomenem da sam ja uglavnom svirao klasiku i samim tim nisam mozda dovoljno kompetentan da dajem neku ocenu.Sto se tice zvuka meni deluje ok,nista specijalno ali to nisam ni ocekivao.Ukoliko neko od clanova zeli da je isproba,rado cu mu izaci u susret.Dodao bih jos da mi je Viden odavao utisak postenog coveka,da li sam se prevario pokazace vreme.Ako Rocket Roll zeli mozemo se dogovoriti i definitivno utvrditi da li je ovo handmade gitara.Jos jednom,izvinjavam se sto sam se malo kasno ukljucio u temu i time je ispalo da je oi ilija kupio dve gitare.
Zao mi je, ali prevara je i u tvom slucaju, kao sto su mnogi sumnjali. Kao i u slucaju sa Viden/Legend Telecaster-om slike koje je Viden postavio su ukradene sa stranih sajtova (koji su btw 2-3 google-ov pogodak - nije se mnogo potrudio). Evo ti link...
http://galileo.spaceports.com/~fishbake/strat/shape.htm
Uporedi sa slikama od ovog posta pa nadalje: viewtopic.php?f=18&t=1334&start=165#p52559
Edit - Samo su slike obradjenog vrata originalne, pa verujem bar da je taj deo napravio, ako nista bar se vide greske (zadnji dot mu je pobegao) tako da je gitara barem jednim delom handmade, ako ti to nesto znaci :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Rocket Roll » 01 Dec 2008, 20:45

The plot thickens even more...

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Highway One » 01 Dec 2008, 21:14

friedman wrote:Tu teoriju je pobio sam viden, kada je pre nego sto je slika pronadjena rekao da je on slikao ali da ni sam ne zna kojim aparatom, jer ih ima 3.
Izvinite ljudi , zaboravio sam :)

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Santana » 01 Dec 2008, 22:08

Kako god bilo,
ovoliko pljuvanje i izivljavanje na coveku je idiotsko.
Koje izjave- covek da robija i tako dalje :idea:
ionako su te rucne gitare na poverenje pravljene a koliko sam shvatio-rocket roll je nju ljudski probao i vratio-jer je bio njome razocaran-/clara pacta boni amici / * probao si-neces- ne moras*
niko nije bio primoran da kupi njegovu gitaru ako mu se nije dopao zvuk i izrada.
a sigurno je nije kupio onaj kome se nije dopala cena-to je prvo.
kao sto rekoh rucno radjene gitare su macka u dzaku i nije to serijska proizvodnja pa kvalitet po sablonu.
onaj ko se usudio da kupi rucno radjenu gitaru mora nesto i da zna o njima- dakle spreman je da provali glupost i da ukapira sta je dobio / probao bez obzira na to sta mu je receno (i da zna neki realni odnos kvaliteta i cene).
Ovde niko nije kriv-nema nikave zabune- rocketu se nije dopalo i vratio je.
upozorenje ako postoji treba da glasi- PAZLJIVO ISPITAJTE RUCNO RADJENE GITARE(ili ono sto vam se tako predstavlja na kraju krajeva) a ne NE KUPUJTE GITARE SA OZNAKOM VIDEN.

SANTANA JE REKAO!!!

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by friedman » 01 Dec 2008, 22:13

Jesi ti normalan? Alooo ovo nije rucno izradjena gitara nego gitara sa promenjenim logom koja je zbog novog logoa dobila na ceni za 150e.

Daj zatvarajte ovu temu svakim post je sve gluplji.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by Duane » 01 Dec 2008, 22:24

Santana wrote:Kako god bilo,
ovoliko pljuvanje i izivljavanje na coveku je idiotsko.
Koje izjave- covek da robija i tako dalje :idea:
ionako su te rucne gitare na poverenje pravljene a koliko sam shvatio-rocket roll je nju ljudski probao i vratio-jer je bio njome razocaran-/clara pacta boni amici / * probao si-neces- ne moras*
niko nije bio primoran da kupi njegovu gitaru ako mu se nije dopao zvuk i izrada.
a sigurno je nije kupio onaj kome se nije dopala cena-to je prvo.
kao sto rekoh rucno radjene gitare su macka u dzaku i nije to serijska proizvodnja pa kvalitet po sablonu.
onaj ko se usudio da kupi rucno radjenu gitaru mora nesto i da zna o njima- dakle spreman je da provali glupost i da ukapira sta je dobio / probao bez obzira na to sta mu je receno (i da zna neki realni odnos kvaliteta i cene).
Ovde niko nije kriv-nema nikave zabune- rocketu se nije dopalo i vratio je.
upozorenje ako postoji treba da glasi- PAZLJIVO ISPITAJTE RUCNO RADJENE GITARE(ili ono sto vam se tako predstavlja na kraju krajeva) a ne NE KUPUJTE GITARE SA OZNAKOM VIDEN.

SANTANA JE REKAO!!!
pazi druze u americi se za ovo zavrsava u zatvoru "no questions asked"... zato ce se svako ko ovo pokusa da odradi dobroooo da razmisli, oce reci da se tako nesto u americi retko kad desava zato sto je sve regulisano kako treba a i kad se desi neko zasigurno najebe... a vamo se provlace kojekakvi stratovi(onaj "cuveni" iz 69, pa onda evo ovaj primer)... zakoni se postuju jer su strogi, jbg tako je... pa da vidis onda kad ce neko tamo da tuce pandure i slicno... ;)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by cccira » 01 Dec 2008, 22:28

Evo jedan bravo i za Santanu.

Stvarno bi lepo legao ovde neki lock, ili bar na neki nacin da se ova tema dovede u red

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: "Viden" Telekaster i Aria Telekaster - Ista stvar?

Post by sinisake » 01 Dec 2008, 22:35

Ne, ne, Santana je bas lepo objasnio, ja bih ga zamolio da nastavi. :lol: :lol: :lol:

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest