Prezentacija VOX pojačala i ARIA gitara u Skymusicu

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Prezentacija VOX pojačala i ARIA gitara u Skymusicu

Post by Sava » 28 Feb 2007, 18:43

Ovaj tekst je svojevremeno objavljen na jednoh hrvatskom sajtu kao i na sajtu Sky Musica
----------------------------------------------------------------------------------------

VOX pojačala i ARIA gitara

Obzirom da sam jedan od zaljubljenika u starog Voxa AC30 i uopšte u sve proizvode ove firme, a kako se na ovom forumu malo i retko pominje VOX odlučio sam da vam napišem svoje utiske sa Vox prezentacije održane u Beogradu. Ako je ovo već vidjeno u Zagrebu ja se unapred izvinjavam na suvišnom tekstu.

Prezentovani su Vox AC30 CCH glava sa V-212 kutijom, AD100 VTH glava sa V-412 kutijom, Vox Cooltron pedale(svi modeli), Vox Tonelab SE i Aria gitara kopija Stratocastera sa jednim humbackerom (košta 99 Euro!). Prezentator je bio Amerikanac Rob Math inače Korg-ov stručnjak za gitarsku amplifikaciju, diplomirani muzičar itd.. itd., u svakom slučaju čovek koji izuzetno vlada instrumentom u svim muzičkim pravcima i jedan je od boljih gitarista koje sam čuo.

Iznenadio me je tranzistorac Ad100 svojim punim, čistim i moćnim zvukom. Dodatkom gaina približava se lampašima i odredjenim podešavanjem dobijaju se sve moguće boje zvuka od teksaškog bluza do metala. Na maksimalnoj snazi je strahovito glasan i u ne tako maloj prostoriji sve se treslo. Uz ovo pojačalo je proban Tonelab SE o kojem se ovde dosta govorilo. Zaista upotrebljiva sprava sa kojom može dosta da se uradi, ali ja ipak ostajem pristalica dobra gitara+dobro pojačalo+evntualno par pedala koje su potrebne tako da me Tonelab ne fascinira. Ovakve sprave su mi više za studio.

AC30 sam znatiželjno iščekivao jer dosta dugo nisam čuo starog AC30, a kako u svojoj sobi imam nešto slično (klon Matchless-a) navikao sam na taj tip zvuka. Ali prvi zvuci su me pomalo razočarali jer su bili pomalo tanki iako je bilo moguće dobiti razne boje tona, ali kada mu je puštena snaga AC30 je pokazao svoju rasnu krv i zazvučao je puno, jasno i dovoljno masno, tačno onako kao treba za Voxa-a negde izmedju Fendera i Marshalla. Da li je to onaj isti stari AC30? Nisam sasvim ubedjen ni da jeste ni da nije, ali što se tiče zvuka sigurno je to dobro pojačalo koje vlasnik može brzo da zavoli. Savakako zaslužuje preporuku.

Prikazane su i sve Vox Coltron pedale i moj utisak je da sve one zvuče slično. Možda su mi se za nijansu više od drugih dopale Brit Boost i Compresor pedale. Jeste da imaju po jednu 12AU7 lampu u sebi, ali uredjaji su malo previše gabaritni što može da odbije one koji nose dosta sprava na svirku. Nisam mnogo pedala probao u životu tako da mi tu iskustvo nije veliko, ali mislim da još nisam čuo pedalu koja može da napravi zvuk koji Marshall na primer ima prirodno i zato meni manje-više sve te pedale zvuče isto, bez obzira što Coltron sigurno spada u bolju ponudu. Naravno pominjalo se ime Boss jer je jasno kome treba da
pariraju ove pedale. Interesantan bi bio jedan A/B test, a do tada eventualni potencijalni kupci moraju sami da probaju ove sprave pa da odluče o kupovini. Ipak i pored napisanog rado bih posedovao neku od ovigh pedala.

Pomenuo sam da su pojačala svirana Aria gitarom koja me je zaista oduševila jer zvukom daleko prevazilazi klasu vrednosti od 99 Euro! Pre par godina za malo da kupim tu gitaru jer sam video da je možda i bolja od Squiera, a manje je koštala, a danas za ovu cenu ni sekunde se ne bih dvoumio izmedju te dve firme na primer. Bez obzira što se raštimavala za vreme svirke (nove i loše žice, vrućina?) i što je bilo nešto bruma zaslužuje svaku preporuku. Očigledno da kao i svi ti jako jeftini proizvodi ima slabu završnu kontrolu pa nakon kupovine treba sesti i pažljivo izvesti sva podešavanja i druge sitne korekcije kako bi ste dobili zaista solidan instrument za male pare.

Iako me ovdašnji distributer Skymusic ništa ne plaća za reklamu napisaću vam da je naglašeno kako su trenutno cene u Beogradu najniže u Evropi pa vas zbog toga upućujem na sajt http://www.skymusic.co.yu gde možete da pogledate ponudu i cene, možda nekome bude interesantno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest