Ibanez TS-7 -> Keeley Mod

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Ibanez TS-7 -> Keeley Mod

Post by Guitar_thrill » 06 Dec 2008, 18:11

Pre 2 godine kupio sam polovnog ts-7, i svirao ga jedno vreme, tada sam uglavnom koristio na njemu samo hot mode, (inace ts-7 ima dva moda, "ts-9" i "hot"), dok mi je ovaj ts-9 zvucao jako blago i sto bi cini mi se Guvnor rekao "kartonski", nazalost (mada sada mislim da bi zahvaljujuci Rocketu trebalo da kazem na srecu :D ) ova pedala se pokvarila kada sam je prikljucio i verovatno pogresno polarizovao na jedan adapter od 1200mA...posle duzeg pokusavanja kod raznih domacih majstora (u Zrenjaninu) niko nije uspeo nista da ucini,pa sam odluco da kontaktiram Rocket Roll-a za pomoc....i nesto sto me je apsolutno odusevilo,i iskreno prvo nisam poverovao,tri puta sam citao poruku :) ..pedalu sam mu poslao u ponedeljak,a on mi je u utorak vec poslao nazad,tako da sam celu sredu pre podne svirao i svirao,i posle lose uradio kontrolni iz elektronike :hide: :D
ja se nesto ne razumem u strucne recenzije pedala, ali evo kako meni to deluje:
svirao sam je sa gitarom Aria Anniversary PE, dva humbuckera, les paul-ika gitara, kroz pojacalo Laney LV300, 12 inch zvucnik.....na obicnom ts-9 modu, sa malo drive, dosta tone-a i normalnim levelom, dobijam jako fin zvuk, i nema onog "iritiranja sa mnogo visokih" uopste, to je na svim podesavanjima, jednostavno je milina kad cak i na velikom drive-u mozes da "odvalis" akord a da ti ne pisti u usima....pre nego sto je Rocket pedalu modifikovao, ts-9 sam kao sto sam rekao slabo koristio jer drive nije bio nikakav,a tada mi nije trebala booster pedala, sada se na ts-9 modu dobija jako lep blues-rock drive, koji je veoma upotrebljiv, dok se na "hot" modu dobija pravi Slash ton, bar meni tako zvuci (naravno uz podesavanja na pojacalu", jako lep sustain (sto zbog neck-through gitare, ali mnogo vise zbog pedale)... milina je svirali ono spore, duuuge solaze, sa dosta bendovana :) nazalost ovih dan imam puno obaveza, pa necu uspeti nista da snimim,ali evo da otvorim temu i kako bi Rocket mogao nesto vise da kaze na radu o pedali,jer se ja u to ne razumem, a verujem da vas interesuje.....a Rocketu se evo i javno zahvaljujem, potpuno me je odusevila pedala, jer je u planu bilo samo da zameni to integralno kolo,a on je uradio mnogo vise, cak je i crvenu LED diodu, zamenio zelenom, da vise lici na tube screamera I guess :mrgreen: :bow:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 18:21

:worthless:

U stvari, without sound.
Deder snimi nesto. :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by Guitar_thrill » 06 Dec 2008, 18:25

sinisake wrote::worthless:

U stvari, without sound.
Deder snimi nesto. :D
aj snimicu nesto, samo sto se bojim da to nece bas pokazati pravi zvuk ove pedale, ipak nije ni priblizno isto kad je sviras kroz pojacalo sa pravim vel'kim zvucnikom i kad ustekam u komp :grummel_2:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 18:28

Lepo ti ustekaj u komp, ali koristi Amplitube, to bolje zvuci nego pojedina pojacala. :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by guv'nor » 06 Dec 2008, 18:29

Čestitam na popravci i upgrade-u! :)
Guitar_thrill wrote:ts-9 zvucao jako blago i sto bi cini mi se Guvnor rekao "kartonski"
Veoma moguće da je to bio problem, jer ja sam ga probao samo na TS9 modu, a na onom klipu sa onog sajta koji je Rocket postovao TS7 zvuči iznenadjujuće lepo (I na tom sajtu je na slici TS7 mod stavljen na hot, ako su slike upošte kompetentne, a verujem da jesu).
Nadam se da ćemo uskoro čuti, kada budeš imao vremena za snimanje, kako sada oba moda rade k'o zmajevi! :D

@sinisake
Nemoj da nam Guitar_Thrill zbog tog tvog snimanja popusti u školi, sada kada ima najviše kontrolnih( :palica: ), vidiš da je već zeznuo ovaj iz elektronike... :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 18:37

@guv'nor, pa kad kampanjski uci! Da je redovno ucio, ne bi sad imao muke! :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: ibanez ts-7 modovan

Post by Guitar_thrill » 06 Dec 2008, 19:56

evo ga "nesto" ... prvo ts-9 mode drive na mozda 2-3, tone na 8, level na 5, posle isti mod, drive na 8, tone na 8, level sredina, trece mode hot, drive do kraja, a tone smanjen na sredinu cini mi se.....nije nesto,ali eto.... :)
http://www.box.net/shared/qltboqyrnv

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ibanez TS-7 -> Keeley Mod

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 20:52

Meni to bas, bas lepo zvuci. Sta si koristio osim TS-7?

Cestitke na modifikaciji.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ibanez TS-7 -> Keeley Mod

Post by Rocket Roll » 06 Dec 2008, 20:59

Yeah, to je taj liquid rock sound. Ovo su ti modovi:

Code: Select all

TS-7 Tone Lok Mods

There are several interesting things about the TS7.  First of all the circuit is nearly identical to the TS9.  Why do I say nearly?  The circuit has a  Hot mode and the parts are 1/8 watt in general instead of the 1/4 watt used in the TS9.  There should be little argument that the wattage of the resistor affects tone.  The Hot mode switched can be set to the TS9 mode and *puff* you have a TS9.  At about 1/2 the cost!  

...

So here's what to do to make a TS7 a real  --|:|-- Screamer!!!

Change R85 to a value between 2.2kohm and 3.5kohm for More Drive.  The lower the value the higher the distortion.  The top end of your drive control now has an extended range!  It will be a resistor one the main board that is marked yellow, violet red gold.  Note I had a typo here before.  I hope this hasn't caused anyone problems! :-)

Change C34 to fix the darn bass response!  The Tone Cap mod.  Change it to a value between 0.68uF and 0.1uF.  Use a good film capacitor. The 0.1uF is a more common value.  Changing it to either value will not affect the singing midrange tone of this pedal.  Changing this value is not a bass boost, it is a frequency response fix.  The roll off is not designed to take into effect the fact that guitar players tune down, there are 7 string guitars with a low B string, etc.  The 0.68uF will barely fix the problem if are worried.  I wouldn't be though.  Out of hundreds of mods only 2 people have said that it was to much bass.  That is probably a 0.5% chance that the 0.1uF would be too much.

Change R27 to a value between 22kohm and 27kohm.  The lower the value the Less Drive you have when the overdrive knob is turned down.  This is a very important mod if you want a clean boost or to drive the input of a tube amp into saturation without the effect of the TS7.

Change R58 to a 10kohm and change R55 to a 100 ohm.  This is the old standard TS808 mod.  It changes the output impedance of the circuit.  It was designed to drive a tube input.  The engineer that designed the TS808 said that he changed it to its current value to eliminate some static electricity effects.  Has anyone experienced some sporadic ticks or pops with a TS808?  Email me if you have.  He says it doesn't affect the tone of the circuit.  I can tell you that a change of impedance will affect how it works with other effects or amps and that of course will make a change in volume, tone, or both.

...

Change that itsy bitsy tiny weenie red led to a BLUE LED.  Drill out the hole to 5mm or a little larger than 3/16ths .  Use the red led's stand off for support. For a blue LED you need to change the 10k resistor to a 4.7k ohm.  The 10k you need to remove is marked brown black orange gold and it very close to the red LED and stand off.

Robert Keeley BSEE

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Ibanez TS-7 -> Keeley Mod

Post by Guitar_thrill » 06 Dec 2008, 21:44

sinisake wrote:Meni to bas, bas lepo zvuci. Sta si koristio osim TS-7?

Cestitke na modifikaciji.
amplitube, prvi snimak ono vintage pojacalo, imitacija fender reverba, samo sam malo eq na njemu korigovao, a za druga dva isto tako ali marshall pojacalo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest