P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Rocket Roll » 17 Jan 2009, 02:06

I to kakvo pojačalo... Par slika, za početak:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by sirac-šunka » 17 Jan 2009, 02:10

Vary Nice! Konacno si dobio svoje signature pojacalo :D

A inace kako se krecu cene ovijeh P&K pojacala? Oduvek sam se pitao...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by guv'nor » 17 Jan 2009, 02:22

Opa, dodati input 2 i vol za isti! :D
Vrhunski izgleda i spolja i iznutra!
Verujem da isto tako dobro i radi...('oće li biti nekih video-audio klipova? :mrgreen: )

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by sinisake » 17 Jan 2009, 02:22

Cekaj, nije valjda da me je neko pretekao? :)
E sad objasnjence, ako nije problem. :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by dejankuki » 17 Jan 2009, 09:30

Daklem ljudi!!!!! vi niste normalni.....


Sve cestitke i podrska u daljem radu!!!


Ja sam zapanjen!!!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Rocket Roll » 17 Jan 2009, 10:20

Sledeće, objašnjenja i napomene o izradi.
sirac-šunka wrote:Konacno si dobio svoje signature pojacalo :D
U pitanju je 1:1 klon Fišerovog modela Trainwreck (Liverpool) Rocket. Potrefilo se da mi se baš taj model najviše dopao. :D
guv'nor wrote:oće li biti nekih video-audio klipova?
Hoće, naravno, čim se zvučnik malo razradi!
sirac-šunka wrote:...kako se krecu cene ovijeh P&K pojacala?
Ja uvek prigovaram Hillybillyju da ih daje previše jeftino... U pitanju je custom boutique izrada do poslednjeg detalja, a tu bi zaista moglo da se kaže "to nema cenu". To je ona klasa pojačala zbog koje se žene razvode od muževa odvodeći decu i psa. Pojačala koja se testamentom ostavljaju omiljenom praunuku. Ona što se prvo kupuju, pa se onda pita "koliko?"

Prednosti u odnosu na fabričke? Pa, idemo redom.

Luksuzna veličina i izrada kabineta - znate kako većina kabineta koje ljudi sebi izrađuju izgledaju kao Zastavini proizvodi ("ma, glavno da radi")? Hillybillyjevi kabineti su rađeni po "Kadilak principu". Hoćete jasenov kabinet? Nema problema, napraviće ga on i od mahagonija ako je baš to ono što muštarija oduvek želi. I neće ga zbrzati - bio sam sa njim kada ga je lepio, i samo za tu operaciju nam je bio potreban ceo radni dan. Lakiranje izloženih površina nitrom, krojenje i lepljenje toleksa (koje je nauka za sebe) - da bi se te stvari uradile kako treba potrebno je vreme i koncentracija.

Ali zato konačni proizvod može da izađe na crtu bilo kojem $4000 pojačalu.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by mislim_stvarno » 17 Jan 2009, 10:36

Znachi ti si ga platio 4000$!!! :shock:

Shalim se naravno. Chestitke!!!!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Sava » 17 Jan 2009, 10:45

Sve čestitke za odabrani Vox ton!!!

Nisu džabe američki ručni radovi od 2.000 na gore dolara. Samo onaj ko nije ništa u životu napravio svojim rukama ne zna koliko je vremena, truda i znanja potrebno da se sastavi jedno ovakvo pojačalo!

Povod mog javljanja je nešto drugo. Pratio sam izradu ovog pojačala putem fotografija i sve što je Peca uradio odobravao sam sa ocenom da je dobro i vrlo kvalitetno urađeno, Rocket to zna dobro. E sada, ko je od vas dvojice odabrao ovu plavu boju baš bih voleo da znam! Ne znam kako pojačalo izgleda u prirodi, ali na fotografijama ja još nisam video ružniju boju! Nadam se da nećete da me kamenujete zbog ove primedbe, ali Rocket zna da ja nemam dlake na jeziku. Doduše uvek možemo da se vadimo onim "da o ukusima ne treba raspravljati".

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Rocket Roll » 17 Jan 2009, 10:45

Ja sam hteo plavu. Plava = boja bluesa. Plava = boja VOXa :D Videćete, uživo izgleda k'o bombonica! Idemo dalje...

What makes it tick, odnosno "zaboravi na fabrička pojačala":

Šasija je od aluminijuma i plastificirana je ("powdercoated"). Gospodin Fišer je govorio kako ne mari za to koliko je aluminijum skup, jer aluminijumska šasija najmanje remeti EM osobine pojačala (ne utiče mnogo na trafoe i ne izaziva veliku indukciju u vodovima). Prednji panel je hromiran i urađena je sito-štampa, da posle desetak godina natpisi ne bi krenuli da blede. Posebno elegantno rešenje je kavez za četiri EL84 izlazne lampe, koji se vidi na gornjim slikama - kada mi je Hillybilly rekao kako je zamislio rešetku kao držač izlaznih lampi, očekivao sam neku jednostavnu mrežicu a dočekao me tenk! Verujem da bi sada samo direktan udarac bejzbol palicom mogao da ošteti izlazne lampe.

"Ne mož' bolje." Sava je u pravu - retkima je dato da se uzdignu do takvog stepena majstorstva.

Zatim, ožičenje. U poređenju sa ovim, čak i ručni radovi nekih drugih majstora izgledaju kao poluproizvodi:

Image

Tu vidimo kako se te stvari zapravo rade - svi vodovi su paralelni ili se seku pod pravim uglovima, žica je uvrtana ni pregusto ni preretko, ožičenje je fiksirano da ne "pleše" u toku transporta. Do sada sam, gledajući radove naših ljudi, mislio da kod nas niko ne ume tako profesionalno da ožiči komad muzičke opreme. Drago mi je da sam se prevario. :D

Image

Upotrebljeni elementi su, naravno, sve ono na šta zapadni gitaristi vlaže gaćice - Sprague Orange Drop (serija 716) i Sprague Silver Mica kondenzatori, Fischer und Tausche (http://www.ftcap.de) elektroliti (Bundeswehrkualität, sehr geehrte Damen und Herren!), veliki japanski Illinois na udarnom mestu, CTS potenciometri, i, kao zaista neprocenjivo...

Image

...teflonski izolovana srebrna žica na putu audio-signala. Najžešća perverzija.

Plačite, smrtni ljudi.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Rax13 » 17 Jan 2009, 11:18

Ja sam se u najmanju ruku odushevio izgledom i zvukom... Nisam ni zamishljao da moze tako dobro da izgleda, Hillybilly ocigledno BASH zna shta radi... ;)

U zdravlje da te sluzi i sviraj mu neshto lepo!!! :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by Rocket Roll » 17 Jan 2009, 11:48

Rax13 wrote:Nisam ni zamishljao da moze tako dobro da izgleda, Hillybilly ocigledno BASH zna shta radi... ;)
O, da. Molim vas, shvatite KO je zapravo Hillybilly. Pričamo o potpuno ostvarenom i priznatom majstoru koji dugo godina pravi vrhunska audiofilska HiFi pojačala, i to takvog kvaliteta da, recimo, momci iz Korata zelene od zavisti kad ih čuju kako sviraju.

Povrh svega gore rečenog, Hillybilly je doktorirao izradu trafoa, a trafoi su srce & pluća svakog lampaškog pojačala. Razlika između njegovih trafoa i fabrički motanih zaslužuje poseban thread. Mislim da je dovoljno reći da je njegova redovna mušterija Nikola Vukušić (http://www.tubeaudiolab.co.yu), i da sve trafoe za Nikolina pojačala mota Hillybilly.

Kad takav stručnjak pretpostavlja Hillybillyjeve trafoe svim drugim, to mnogo toga govori.

Povrh toga, ako i nađete nekog u Srbiji ko još uvek mota klasične EI trafoe za lampaše, nećete dobiti neki naročiti kvalitet. Potrebno je da majstor bude stručnjak za audio opremu (i da ne žali para i žice) kako biste dobili vrhunski trafo.

Iznad svega je potrebno da trafo bude "urađen po P.S.u". Hillybilly ih mota po sistemu "jedan krug, jedan sloj izolacije", što naučite da cenite tek ako vam, ne daj Bože, jeftini trafo "probije" i spali sve u krugu od 30cm oko sebe... Dobri trafoi koštaju puno u izradi, i zato se kod nas i ne mogu poručiti - vikleri štede žicu, jezgra, i uopšte zakidaju na svemu kako bi uštedeli što više.

Najbolje što biste mogli da uradite, ako imate fabričko pojačalo, jeste da zamenite fabričke trafoe Hillybillyjevim. Zaista nema potrebe da jurite Heyboer ili Mercury Magnetics trafoe kad isto to (i bolje) dobijate od Hillybillyja (koji živi na puškomet od vas).

Image

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by xspaceman » 17 Jan 2009, 12:23

oooooooooo pa sve cestitke i dobro dosao u P&K Audio klub! :)

borislavgajic
Posts: 133
Joined: 24 Jun 2008, 17:42

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by borislavgajic » 17 Jan 2009, 13:13

ovo jeste prelepo!

koja je cena takvoga lijepotana???

borislav

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by sub_zer0 » 17 Jan 2009, 13:23

Imam samo jednu rec. Sjajno!

Ja bas imam u planu da napravim jednog Meza Bugi klona i najveci problem mi predstavlja nedostatak kvalitetnog trafoa. Treba mi neko ko ce da odradi to vrhunski, po datim specifikacijama. Sada izgleda znam kome da se obratim. :) Nego, jel znas kolika je cena trafoa? Koliko si dao za pojacalo? Moze i na pp.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: P&K Amps Rocket -> Prvo Trainwreck Pojačalo u Srbiji

Post by mislim_stvarno » 17 Jan 2009, 13:32

sub_zer0 wrote:Nego, jel znas kolika je cena trafoa? Koliko si dao za pojacalo? Moze i na pp.
Mislim da ovo zanima mnoge ljude, ukljucujuci i mene, pa ako bi mogle bar neke uopshtene cene da se navedu po kojima HillBilly pravi pojacala i trafoe...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest