EHX Tube Zipper

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

EHX Tube Zipper

Post by vg78 » 20 Jan 2009, 22:54

I najzad, stigao je i moj rodjendanski poklon sebi.. :D
Ne mogu da shvatim zasto niko ne spominje ovu pedalu. Najneverovatnija pedala ikad napravljena. Milion zvuka u jednoj pedali. Svaki put, kad je ukljucim dobijem neke sasvim nove i unikatne zvukove.

Image

Rec je o distorziji, kombinovano sa envelope filterom, tojest autowah-om. Naravno moze da bude i samo distorzija, ili clean sa wahom. 6 potenciometra (3 za distorziju, i 3 za envelope filter) i 2 prekidaca ( Up-Down envelope, i Tron-Trill mode ) + on-off switch. Svaka mala promena nekog potenciometra daje sasvim drugarciji zvuk, a pored toga i jacina trzanja ima ogromnu ulogu u formiranju zvuka. A pored ostale elektronike, za sve to koristi i dve ECC83 lampe.
Pedala jednostavno ima toliko opcija, da je verovatno nemoguce koristiti u zivom nastupu, ali bolju igracku za sviranje kod kuce tesko je izmisliti.
Tu nastaje i mali problem, posto zbog raznovrsnosti, veoma je tesko opet naci zeljeni zvuk. Moracu uzeti svesku i olovku u ruke, i pisati polozaje potenciometara. :|

Introduction by Peter Stroud:



Evo primera ludog zvuka, sto sam snimio:
(tokom snimanja nisam dirao pedalu, samo ukljucio i iskljucio...)

http://www.box.net/shared/5u2bjef4hf

Snimicu jos nesto, kad budem imao vremena...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: EHX Tube Zipper

Post by nenadnenad » 21 Jan 2009, 12:18

posto si platio \ gdes kupio?
Zvuci ludo :D

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: EHX Tube Zipper

Post by sl0e » 26 Jan 2009, 16:42

Imao sam Zipper-a, nazalost bio sam prinudjen da ga prodam posle par meseci. Zaista je odlicna pedala i posebno mi se svideo envelope filter. Ima dobar drive, a sa onim oscialcijama stvarno zvuci drugacije (zanimljivije) od ostalih pedala. Sve u svemu, preporuka svima da probaju, do j*aja je sprava :D . Kupio sam je preko za 170 evra, kod nas nema da se kupi. Moze da se naruci, ali momke iz Artista mrzi ili sta vec...

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: EHX Tube Zipper

Post by Z*Z*Z » 30 Jan 2009, 23:15

Zipper je strava spravica, narocito za ljude koji vole experiment... jedna od onih "must have" spravica...bar za mene :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: EHX Tube Zipper

Post by cccira » 30 Jan 2009, 23:30

Ne volem filtere, ali bih ovo veeeoma posedovao samo zbog onog thrill-a ludackog negde na pola ovog klipa sa jutjuba

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest