Boss PSM-5 Power Supply & Master Switch

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Boss PSM-5 Power Supply & Master Switch

Post by Rocket Roll » 04 Jun 2009, 14:29

Image

Image

http://www.bossarea.com/loadpage.asp?fi ... s/psm5.xml
http://filters.muziq.be/model/boss/compact/psm5

Čisto da vam skrenem pažnju na jedan japanski raritet za koji nisam ni znao da postoji: Bossov A/B box. Prestala je da se proizvodi kada se pojavio LS-2 i "tamo preko" može da se nađe za jako male pare, tako da vredi držati oči otvorenim ako naleti.

Daisychaining ne obavlja na nekakav specijalan način, prosto razvodi struju sa adaptera utaknutog u nju, ali je send-return deo zanimljiv i, ako ništa drugo, može da vam posluži kao inspiracija za A/B box u kućnoj radinosti.

Image

Zvuk? Nema ga, pedala je transparentna po pitanju EQ odziva. Primeti se da je u lancu ali, za divno čudo, na pozitivan način - uhvatio sam sebe kako mi se više sviđa signal sa njom ispred pojačala nego bez nje.

Kakva je izašla iz fabrike, pedala bi trebala da bude na unity gainu ali s vremenom hoće da se stiša. Zamenite sve elektrolite i umesto 4558ica stavite nešto HiFi (5532, recimo) pošto PSM-5 treba da bude što neutralnija. Nikakve druge intervencije mi se ne čine potrebnim, u pitanju je MIJ Boss i ostali kondenzatori su kvalitetni.

Eventualne modifikacije na temu boosta itd. su moguće, pustite mašti na volju :D

Image

Image

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boss PSM-5 Power Supply & Master Switch

Post by Funkomat » 04 Jun 2009, 17:26

Jedan od gitarista KKN-a ga koristi. Kod njega sam prvi put video.

Image

Odakle ti ovo covece?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Boss PSM-5 Power Supply & Master Switch

Post by Rocket Roll » 04 Jun 2009, 19:47

Funkomat wrote: Odakle ti ovo covece?
Svratio na generalnu :D

Pretpostavljam da sadašnji LS-2 radi slično, ali nov košta previše + Japan je Japan (ako može da se bira između Tajvana i Japana). Ako neko naleti na njega, neka ga obavezno pogleda!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest