Niski perverzarijum..

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Niski perverzarijum..

Post by dejankuki » 10 Jun 2009, 11:57

He he, nije to sto mislite...

Dakle, niko me nije pitao ali eto imam neku "potrebu" i zelju da vam ispricam sta je to bilo u Nisu..

Kad sam stigao, poslao sam SMS nasem dragom Chedi a.k.a Sircu da ako ima vremena da se nadjemo.. nakon dogovora i nalazenja.. obradovala me je vest da se otvorio i MIXmusic u nisu... ne zbog ne znam ni cega, vec zbog cinjenice da je sada jos vise opreme dostupnije nama u ovim krajevima. Ne moramo bas uvek da idemo u BGD.. ok, podjosmo u MIX prvo..

Tamo, jedan prodavac i oprema.. jos verovatno nije full asortiman dosao iz bgd mixa ali ima sta da se probere..

Malo smo razgledali..i prodavac dade sircu Ashton gitaru... on je prosledi do mene... a sirac skinu neku bass isto ashton.. Ukljucismo u pojacala.. i poce nazovi JAM.. obzirom da smo bili (barem ja jesam) situacijom.. nisam se bas nsto pokazao.. ali zato Sirac jeste.. tj. ajmo ovako.. Bila je nesnosna vrucina u prodavnici i dok sam se ja znojio, Sirac je 'ladno skotski prebirao po zicama bass gitare i to vrrrlo odlicno.. pored njega sam zvucao kao pocetnik... no ok.. sta je tu je..

Elem gitara (i bass gitara) je bila iz Ashtonovog paketa za pocetnike.. AG131/132 STARTER PACK
( http://www.ashtonmusic.com/productView.asp?productID=19 )

Jes da sve ovo ide u pakovanju, ali verovatno zbog lakse prodaje, mogu se kupiti i razdvojeno..
Gitara.. nije losa.. ono.. pored specifikacija koje ima nasajtu, mogu reci da ima fin vrat. Srednji po svemu, i sirina i debljina.. Izrada zadovoljavajuca, cak i dobra za taj novac..
Zvuk.. hmm pa reci cu, nemojte da ocekujete besan sound, ali dovoljno dobar da se ne mucite previse prilikom nalazenja istog.. Dobra stvar je to sto na gornjem rogu ima ugradjen stimer.. radi odlicno..
Eh, da, jedino mi se nije svidjalo to sto npr bridge humbucker radi mnooogo jace nego ostala dva singlea. Iako su singlovi bili spusteni u odnosu na humbucker, mislim da je razlika u nivoima prevelika.. no bilo kako bilo... za 9900 dinara.. (bez pojacala) je dobra za te pare.. cak predobra.. za pocetnike i hobiste,, dusu dalo.

Sleeca je bila Dean EVO XM http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_evo_xm_sn.htm

Neverovatno dobra gitara za 13000 i nesto... neverovatna..
Dakle dobro drvo, odlicni par humbuckera, dobar finis i hardver.. prilicno ozbiljna gitara koja ima sve atribute koje gitara treba da ima. Zvuk je onaj tipicni LP-ovski, sa maalkice povecanih srednjih u zvuku.. Sve u svemu dobra gitara i vrrlo dobar zvuk..
Meni se nije svidjalo to sto je prekidac umetnut izmedju potenciometara, posebno sto je razmak izmedju njih vrlo mali. Priikom menjanja pozicija moze doci do nesvesnog stisavanja ili pojacavanja.. a brzu promenu.. hmm pa nije bas moguca..

Pojacala.. nesto i nema. Probali smo na nekim malim pojacalima... a jedino sto mi je onako zapalo za oko i potrazio sam da probam je Laney LV100 http://www.thomann.de/gb/laney_lv100.htm
Odlicno, odlicno pojacalo.. jes da ima 65W ali po meni ima manju zapreminu nego sto bi trebalo ... rekoh po meni!!! da je 20% vece.. bilo bi fenomenalno, ovako samo je odlicno. ;)

Elem, pojacalo ima dva kanala i neku TEC Valve Technology.. koja valjda treba da simulira rad lampi.. vrrlo fino to radi.. ima prekidac koji mu daje jaja i daje punch u tonu.. drugi prekidac mu scoopuje zvuk, znaci srednjih ni od korova.. treci prekidac menja kanale.. E ovde mi je verrlo bilo drago da sam video da svaki kanal ima svoj EQ sto je naravno super kad se prebaci iz kanala u kanal, nema potrebe za dodatnim sredjivanjem..
Zvuk je rekoh super.. neutralni clean seting pojacala je izbalansiran u podrucjima i daje veoma lep zvuk gitari... dok overdrive.. sa njim je moguce igrati se do besvesti... stvarno ne mogu da stanem i kazem "e super - ovo je to - i da ga ne diram vise.. "
LV100 ima reverb koji je po meni fenomenalno resen.. jednim dugmetom dajete vreme reverbu, a drugim nivo samog efekta. Ne verujem da je zicani, ali dobro radi..

Sve u svemu.. mocno pojacalce za oko 230 evra..

Nakon MIXa... Sirac i ja smo otisli do Music House.. (oboje znamo da su oni uglavnom skuplji od drugih i da umewju da drze cene.. duuuugo, ali... ponekad je sistem daj-sta-das.)

Tamo, sem standardnog asortimana.. >svega i svacega< resih da probam jednog Vintagea.. model V100TGB koji je oko 40K dinarjev..
E sad.. zvuk je super, to radi vrrlo fino. Klasicni LP sound i nema tu neke filofofije.. Gitara je made in PRC ili korea.. whateva' i to je ono sto mi upada u oci.. Dakle SVE plastike uopste nisu obradjene.. vak su od neke bedne i obicne plastike.. Civije - pise na njima Wilkinson, ali meni to ne uliva poverenje... znaci JA bih ovo POD HITNO promenio kada bih kupovao ovu gitaru.. Ali ruku nasrce, zvuk je odlican, izrada korektna (mislim na finish) i gitara je sve u svemu dobra, ali mozda ne za ove pare.. za 5000 manje. Najmanje! No, sta je tu je..

E, malo sam pricao sa prodavcem i on mi predlozi da probam Rocktron VR30 velocity.. http://guitars.musiciansfriend.com/prod ... rc=3LRTWXX

Ljudi, pojacalo je na mene ostavilo snazan utisak.. 30W je 30W i nije to neko multipurpose pojacalo, znaci kuca-proba-tour bus... manja svirka.. Ali pojacalo me je odusevilo jer ima tako dobar distortion da mi je doslo da sa Sircem organizujem otimacinu...
Mislim, stvarno, obicno kod ovakvih malih pojacala Drive koji ocekujem i obicno imam je neki mlitavi drive/Overdrive ili nesto nalik na zvuk odvrnutog pojacala do daske, a zvucnik slab.. E ove to nije slucaj..
Izgleda da su se dizajneri setili pa su ubacili neku od pedala iz svog programa... iskreno 'fala bogu da su se setili..
Po meni pojacalo vredi svaki dinar.. i ne bih se libio da ga kupim.. doduse, dva "nedostatka" mozda nece biti prihvatljiva za neke druge korisnike.. ali what do you want for 19100 dinarjev..
Prvi nedostak je to sto ima zajednicku EQ kontrolu.. dakle ova kanala dele seting tako da prilikom prebacivanja iz kanala u kanal vrlo je moguce da ce korisnik morati da docacka EQ... a drugi neostatak je da vec na 2/3 snage (na clean kanalu) pojacalo pocinje da overloaduje. tj. da probija zvuk..
No.. pored onog Randalla RX25, ovaj Rocktron V30 je veeeeeoma povoljna kupovina kad je rec o multi purpose practice/small gigs amp

E, u Music housu sam najzad dobio priliku da probam ono sto me odavno interesuje.. Digitech Hot Head http://www.thomann.de/gb/digitech_hot_head.htm i to na razglasu. ko je video pedalu, primetio je da pedala ima dva izlaza to amp i to mixer.. prodavac je prikljucio razglas i pedalu. E ljudi.. mislim da je Hot head moja sledeca kupovina.. pocinjem da stekam.

Razlika izmedju to amp i to mixer je toliko ocigledna i toliko velika da apsolutno.. ne bih imao potrebe da pedalu stekam u amp.. dakle uz male korekcije na mikseru.. nema onog tipicnog zvuka i praskavosti kada je neka distortion pedala ukljucena u mikser.. Pitajte Sirca.. fenomenalno.. A zvukom sam ja odusevljen, meni se ova pedala jako svidja..
od OD sounda, do full distortion ima sve.. high su high.. a low je niski srednji, ali to mnogo lepo radi.. bas kao za mene..

Pored Hot heada probao sam i korg ampworks.. http://www.korgnorthwest.com/ampworks.htm takodje preko razglasa..

ovo je tek spravica za igranje... u Music housu je preskupa.. oko 7000 (a za te pare u mitrosu ima V-amp 2 koji pak ima svojih mana i prednosti) ali ova spravica me je prilicno lepo iznenadila. Poznato je da JA ne vareim korga i njegove procesore.. no ovo je sasvim dobro.. i opet.. veeelika pogodnost za sviranje preko razglasa...

Mislim da sam dosta ugnjavio prodavca i prisutne u prodavnici, pa resismo da izidjemo iz Music housa.. puni prijatnih utisaka..


Nakon male pauze.. kafica i vodica i sredjivanje utisaka..

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Niski perverzarijum..

Post by dejankuki » 10 Jun 2009, 11:58

Moram u dve poruke jer kaze da mi forma ne odgovara.. ???

Sledeca destinacija TC "Kalcha" i Lyra..

Vec sam jednom bio u Liri.. i pored neke uobicajene ponude.. (jean fini J&D LP.. i puno Fendera, Squiera, Marchalla, Voxova... i jos nekih) Otkrovenje.. Boss ME-70!!! Istog trenutka sam zamolio ljubazne prodavce da ga probam..

Sta da kazem.. nove stvari u odnosu na ME-50 su super i nadasve inspirativne.. Nova preamp sekcija umnogome pomaze dase nadje zeljeni sound.. ima nekoliko modova i pravo je uzivanje da se sve proba i odmeri.. Modern, Lead 80's. Tweeed.. i ostalo sa sve kontrolama za Gain i EQ sekciju.. i jos nesto, mozda necete da upotrebljavate preamp kao preamp.. imate mogucnost da upotrebite SAMO EQ sekciju.. efekti su standardni.. nesto novo ubaceno, nesto i oduzeto, ali.. sve u svemu za live svirku i tipicni gitarski sound (ono bez nekih experimenata sa efektima) ME 70 je procesor koji bi mogao da se nadje vama pod nogama... naravno ko voli i kome trebaju procesori.. Samo me je jedna stvar.. hmmm pa 'ajd da kazem razocarala... nema nikakvoh setinga za WAH.. znaci kad se ukljuci, to-ti-je-sto-ti-je.. mada iskreno sasvim ok WAH.. ali.. e i da. po meni tweed je malkice mutnjikav .. iako je EQ kontrola bila blizu kraja..

E sad, ko kupi ME-70 imace pune ruke posla da ujednaci pacheve i ostale nivoe, jer kad se na neku simulaciju doda OD/Dist to je jaaaakooooo u tri lepe.. znaci vlasnik ce morati da se igra poduze.. tako da.. idu vruci dani.. preko dana sedite kuci i ne izlazite iz sobe... sunce peche opasno ovih godina... :lol:
Dakle.. u odnosu na ME50 ovaj sedamdesetica je 3x isplativiji i meni se svidja...


Najzad udjosmo u Mitros... ljudi su koliko sam shvatio skoro prosirili prodavnicu, i nisu se jos organizovali kako treba... ali opreme i gitara ima puuuuuno...

od Behringera... line6... Jacksona, ESP/LTD.. fendera, mark basa.. ma svega i svacega.. iskreno nisam znao sta da probam.. mislim ono... mnogo bre ima.. (i u drugim prodavnicama ima dosta opreme.. ali sada prvi put ulazim u Mitros i nisam znao odakle da pocnem.. )
Sirac mi je pokazao jednu LTD gitaru koja mi je bila zanimljiva pre svega zbog oblika.. LTD F100 http://www.espguitars.com/guitars_f.html koja je ludog oblika, ali koja je veeeoma i svirljiva i ima fin ton.. probana je na Fenderu junior cini mi se.. Lep finish... dobra izrada.. zanimljiv oblik.. dobar sound.. za oko 25-30 'iljade gitara koja ce na nastupu privlaciti pogled.. i izgledati da je skuplja nego sto jeste.. stvarno, pogledajte je..
Moram da budem iskren.. kad bih imao pare kupio bih je.. na njoj je moguce svirati i metal i blues i sve.. vrat joj je sasvim dobar i svirljiv.. ne znam sasvim fina gitara za te pare..

U to momentu su naisli moji neki drugovi iz Knjazevca braca blizanci iz Dream benda.. i resili su da kupe nesto..
Gitarista je uzeo LTD MH1000FR http://www.espguitars.com/guitars_deluxe-mh.html i dao ga meni da ga probam.. Da se razumemo, duze vremena bi trebalo da se izmenimo na poziciji da on sedne uz pojacalo, nego da samo promenim gitare... tako da sam ja probao umesto njega..
Sta reci.. EMG aktivni magneti.. zvuk dobar, postojan.. zdrav.. sustain duuuug... ma gitara je pucka kolko je dobra... i brateee kosta preko 100 hiljade.. i treba da bude dobra... nemam zamerke.. jedino sto (ovo nije zamerka, nego licna preferencija... ) ne volim Aktivne magnete.. previse mi to "studijski zvuci".. ako me razumete..

Nakon toga smo otisli kod Sirca kuci.. popricali malo i moram, ali moram da se zahvalim sircu i njegovoj majci na rucku koji mi je priredio.. nisam ocekivao, jer sam svratio kod njega da se malo odmorim.. i eventualno popijem kafu.. a on me je i ugostio.. HVALA Sirac!!!..

OK svagog gosta tri sata dosta.. (mada je Sirac bio samnom i vise..) pa resih da polako krenem kuci..

Ostala je samo jedna radnjica oju sam hteo da overim.. pa se uputih do Mustanga... tu opet ima svega i svacega.. i to je ona radnjica koja kao vrsi usluge dobavljanja sa thomanna... i videh u vitrini Rocktron RAMPAGE.. http://www.thomann.de/gb/rocktron_rampa ... ortion.htm posto sam u potrazi za dobrom distorzijom pregledao ceo net i procitao mnogo, imam odavno zelju da probam i Rampage...

Kao i Hot head, i ova pedala me je odusevila... mnoooogo mnogo dobra distorzija..
Metalno (gusano) kuciste, kontrole za bass, scoop, treble, level i sustain...
Bass, treble i levelne treba posebno objasnjavati... ali scoop hahah, kako sam se zbunio.. dakle dodavanjem se srednji stisavaju.. ??? u nultoj poziciji srednih ima na pretek, kako idete prema 10, njih je sve manje i manje.. do kraja kada ih uopste nema.. veeeoma zanimljivo..
A sustain je u stvari gain iliti distortion. kako god.. pedalom je moguce napraviti od jaceg overdrivea, pa do ultra-mega-giga distorzije.. taman za neki od ovih novih metala... jedino, ne verujem da bi bilo pametno da se povezuje sa razglasom.. ova pedala trazi... hmm NE trazi - VAPI za snagom i dobrim pojacalo... ovde nema kompromisa.. sve to za oko 6000...

Nakon Mustanga, otisao sam na stanicu i... cekao bus..

Sve u svemu, jedan veoma produktivan dan sam imao.. napunio sam baterije i imam o cemu da razmisljam do nekog sledecg puta.. i odlaska u neku muzicku prodavnicu... jednostavno.. bilo mi je lepo...











P.S.

U mitrosu smo imali prilike da cujemo MXR fulltone. Jooooooj kako je dobar... prava marsalska distorzija.. ma necu da se stresiram 170 evra... ali bwateeeeee!!!!


P.S.S Posto ja nisam bas za bassstrucan... Sirac je probavao neke Bass gitare.. voleo bih da ukratko kaze on neke utiske..



Jos jednom HVALA Sircu sto me je trpeo i pravio mi drustvo!!!

Cao nema vise!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Niski perverzarijum..

Post by sinisake » 10 Jun 2009, 12:01

Dobro sve to, nego sta ste i gde ste pili i jeli? :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Niski perverzarijum..

Post by sirac-šunka » 11 Jun 2009, 12:27

sinisake wrote:Dobro sve to, nego sta ste i gde ste pili i jeli? :lol:
Ma ništa posebno, podelili smo pilav sa integralnim pirinčem i nešto piletine... :D Nije bio ručak za goste to se našlo :)


Mada sad kada pročitam sve, imam utisak kao da nisam svemu tome prisustvovao :) Naročito ne ovome:
dejankuki wrote:.. Ukljucismo u pojacala.. i poce nazovi JAM.. obzirom da smo bili (barem ja jesam) situacijom.. nisam se bas nsto pokazao.. ali zato Sirac jeste.. tj. ajmo ovako.. Bila je nesnosna vrucina u prodavnici i dok sam se ja znojio, Sirac je 'ladno skotski prebirao po zicama bass gitare i to vrrrlo odlicno.. pored njega sam zvucao kao pocetnik... no ok.. sta je tu je..
:lol:


Eh...
Da kažem šta sam ja tu probao tog vrelog dana u Nišu.

Kao što reče Dejankuki, prvi je bio taj Ashton bass iz paketa i pripadajuće pojačalo. Kratak komentar definitivno vredi te pare, ali ne nešto mnogo više. Aljkava završna obrada, nikakav set up nije odrađen, zvuk nije nalik na preca, iako bi trebalo da bude... Sve u svemu, da se gitara malo rasvira i podesi, mogla bi da služi svrsi vrlo dobro. Ne mogu da se setim tačno, čini mi se da je bass malkice skuplji od gitare, par hiljada, ne više... Meni se po svirljivosti i zvuku malkice više dopala gitara od bassa, ali verovatno da su vrlo slične. Ono što me iznenađuje jeste težina obe gitare. Ili bolje da kažem lakoća. Da ne piše u specifikacijama "solid tone wood" ( :XD: ), bio bih siguran da je u pitanju karton. :lol:

Najbolje mi se dopao ovaj Cort u lyri:
Image
Aktivan, sa humom u bridgeu, 310 evra, SUPER! Sa headsotcka visi popis svih učesnika u gradnji i set up-u gitare, kao da je boga-ti Fender USA, a ne Cort Korea. I još jedna etiketa - D'Addario strings. Zvuk kakav voleš. U osnovi bi ga najkraće opisao kao moderniji i versatilniji jazz bass. Izrada korektna također. Ma da kupujem bas u tom cenovnom rangu ne časio ni časa. :D

Mitros: Jazz Bass Fender USA Standart - Nikada nisam razumeo da li je problem u onome, kako svi pričaju za Fender, od komada do komada postoje neverovatne razlike, ili je problem u odvratnom set -up-u na pojedinim komadima. E pa ovaj moj crni bass u Mitrosu u Nišu ima ekstra najodvratniji set up koji sam ikada video u životu. G žica je nenormalno nisko, ostale su uglavnom preeevisooooko... Sve nešto puca, a opet to pucanje se ne čuje kao Marcus Miller u pojačalu :) . Sve u svemu, ne znam šta da kažem. Osim da bi trebalo da svaka ozbiljna muzicka radnja zaposli po jednog radnika koji će samo da se bavi setupovenjem i proveravanjem gitara. Ma svaki instrument treba malo da se i rasvira. Tako da dolazima do zaključka da bi, eto recimo Mitros, mogao meni da da gitaru koja mi se učini interesantnom da je ja podesim i rasviram na par nedelja i posle im vratim. Naravno, ne bih im mnogo naplatio, :mrgreen:

Konačno sam probao i onaj Squier Prec Vintage Modified. Čudan hum skroz do vrata i toliko od magneta. Čudno mutnjikav zvuk. Nije loš, samo se treba navići. Kada bih imao šest bass gitara, pazario bih i ovu, eto da osetim svremena na vreme kako i to zvuči. Da ne napominjem ponovo da je set up bio nepodnošljiv, ali su bar sve žice bile jednako previsoko.

I MarkBass MiniMark... ne znam kako su uspeli, ali su uspeli. 250w u kutiji veličine kućišta za komp... Šteta što mu je i cena fascinantna...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Niski perverzarijum..

Post by sinisake » 11 Jun 2009, 12:33

Ma ništa posebno, podelili smo pilav sa integralnim pirinčem i nešto piletine... :D Nije bio ručak za goste to se našlo :)
Tja, ja sam mislio da to u Nisu ide drugojacije... :P

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Niski perverzarijum..

Post by sirac-šunka » 11 Jun 2009, 12:35

Eh tiii...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest