DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Rocket Roll » 13 Jun 2009, 13:29

Image

Čim ga uzmete u ruku vidite da je HardWire serija kozmetički za korak ispred Bossa - od kodnih potenciometara sa aluminijumskim kapicama do izgravirane gumene podloge, sve odaje utisak skupljeg japanskog automobila.

Dobrodošle reklamirane promene se čuju - tr00 bypass, "Trails On - Trails Off" prekidač odmah ispod footswitcha, vrlo veliki headroom (tačka koja me je posebno impresionirala).

Zvuk? Veoma dobar snimač - kratak primer sa delayjem od 8 sekundi u kojem možete da uporedite ponavljanja i originalni zvuk:

->DigiTech HardWire DL-8: Čista Ponavljanja<-

Pomenuti headroom znači da ne šteti attacku i da ponavljanja "udaraju" pojačalo isto onako kako ga "udara" sama gitara. Veoma impresivno, ako mene pitate - očekivao sam onaj "klinički mrtav" Bossoliki ton, to jest pedalu kroz koju svaki deo svake note zvuči isto (depresivno & nezanimljivo), a sačekalo me je nešto sasvim drugo.

Emulacije? Digitalija i tu postaje sve "življa" i "življa". "Modulated" zvuči kao dobri digitalni chorus iza pravog analognog delayja - izuzetno upotrebljivo, ipak, jer zvuči "skupo" a ne kao da svirate kroz didžitalnu igračkicu. "Analog" ima "tu" boju mada digitalnom još uvek fali "UFO faktor" argh-argh-argh treće dimenzije BBD linije - opet, DL-8 bolje radi tu emulaciju BBD linije od bilo čega što sam do sada čuo.

"Slap", "Lo-Fi" i "Tape" su emulacije trake i najjače strane DL-8ice: sve tri imaju taj čudni, "vrpoljeći" i "živahni" karakter magnetnog zapisa (minus artefakti koji se još uvek ne mogu simulirati), s tim što "Slap" daje maksimalnih 150tak milisekundi a "Lo-Fi" zvuči kao vrlo stara traka koja je odsvirala svoje.

Sve emulacije upadaju u samooscilaciju i to rade prilično pristojno - vrlo blizu ali i dalje suviše "uštogljeno". Primeri "Modulated" i "Lo-Fi" emulacija & samooscilacija u "Slapback" modu:

->DigiTech HardWire DL-8: Emulacije<-

Looper je posebna priča, što važi i za "Reverse" opciju, ali ne bih o tome jer bih za kraj samo da vam dam par

Upozorenja: DL-8 je strahovito osetljiv na vrstu adaptera, i tu ne mogu da ga uhvatim ni za glavu ni za rep. Probao sam ga sa dva različita Somogyi adaptera - oba je odbio da konstatuje. Probao sam ga sa Zoomovim adapterom - odbija da radi sa njim jer Zoom ne može da isporuči deklarisanih 300mA (naravno, velika većina kupovnih adaptera ne može da isporuči 100% svoje deklarisane amperaže). Sa mojim Coxx 0905S adapterom radi kao zmaj, ali taj adapter se prodaje samo u srećnijim zemljama... Razlozi takve izbirljivosti? Verujem da su delom vezani za DC jack a delom za kvalitet napona koji određeni adapter pruža.

Problem sa tačnim merama DC jacka se ponavlja i sa input-output jackovima: jako je izbirljiv po pitanju ulaznog / izlaznog džeka. Odbija, na primer, da radi sa kablovima i patch kablićima ako su njihovi džekovi za dlaku veći / manji / kraći / duži od standardnih. Ti kablovi i patch kablići, pritom, ne prave problem ni jednoj drugoj pedali, ali eto...

Summarum: jako dobar delay koji se ponaša kao Princ od Repeticije. Obavezno proveriti kompatibilnost sa vašim setapom pre nego počnete da razmatrate kupovinu.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by muki17 » 13 Jun 2009, 17:59

:bravo: :bravo: ..drago mi je da ti se svijda,i super sto si imao vremena da uradis review.Na onom drugom snimku,zvuci odlicno,cak ni kod mene ne zvuci tako... :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Rocket Roll » 13 Jun 2009, 18:23

Molim lepo, i drugi put.

U oba slučaja u pitanju je moj Strat -> E-MU 0404 -> Nuendo -> AmpliTube Jimi Hendrix, emulacija Plexija, "sve na podne".

Ako Guv'nora ne bude mrzelo, mogao bi i on da baci neki komentar? Juče sam imao priliku da mu ga demonstriram.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by muki17 » 13 Jun 2009, 18:27

Ako Guv'nora ne bude mrzelo, mogao bi i on da baci neki komentar? Juče sam imao priliku da mu ga demonstriram.
Voleo bih da cujem i njegovo misljenje.. :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by guv'nor » 14 Jun 2009, 05:29

Da sam u Mitrosu, pre pola godina, imao svoje pojačalo i gitaru dok sam isprobavao DL-8, verovatno bih otišao kući sa njim, a ne OctaFuzz-om. :mrgreen:

Ozbiljno, ne bih da citiram Rocket-ov uvodni post i da stavim :1: , ali potpuno se slažem sa svime što je napisao.
Definitivno nije reč o igrački - DL-8 i izgledom i funkcijama i, najbitnije, zvukom dokazuje da je skroz ozbiljna sprava.

Prelepo prati dinamiku svirke, svaka opcija ima svoj karakter, a ne samo jednostavnu promenu u visokim frek, kao većina digitalnih delay-a koji u sebi imaju opciju analog. Za divno čudo, uspeli su da "izleče" ono što je meni oduvek strašno smetalo kod svih prostornih digitalija koje sam ikada probao - nedostatak suptilnosti u prvoj milisekundi ponovljenog tona. Da, nema više onog neprijatnog udarca po ušima, pa tek onda tona. :bravo:

Uz sve to, Looper i Tap Tempo su ogromni plusevi, na već postojeću, veoma solidnu, osnovu.
I ako, ovi naši, opet malo postaju bezobrazni sa cenama - DL-8 je samo 20-30 evra skuplji od DD-3ke, a 10-20 evra jeftiniji od DD-7ce.

Pa vi vidite šta se više isplati... :ziveli:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Mogut » 14 Jun 2009, 18:35

Pozdrav svima,
i ja sam u posedu dotične sprave od pre, ako se ne varam, 3-4 meseca.
Složio bih se sa opširnom recenzijom gore napisanom, dobra zapažanja!

Dodao bih i to da je looper super stvar, naravno bilo bi odlično da može
da snima duže od 20 sekundi. Vrlo korisno kada se prave pesme pa se nasnimava
svoj po sloj, koliki je ukupan moguć broj nasnimavanja nisam uspeo da izbrojim,
stigao sam do 6! Tu čovek čuje neke sitne greške u sviranju koje se ne primete
dok sviraš.

Što se cene tiče, ja sam svoj kupio u mitrosu, koštao je manje od 12000, ne mogu da se setim tačno,
u tom trenutku je bio jeftiniji tamo nego kod thomanna i sličnim dalekim nam radnjama.
Eto i to jednom da se desi.
Tom prilikom mi čovek dade i bossov DD7 pa probam, hardwire je pobedio što se mene tiče.

Sa napajanjem nisam imao nikakvih problame, moj mađarski adapter koji još napaja i
distorziju se odradio posao 5+.

Sve u svemu jako dobra stvar.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by guv'nor » 14 Jun 2009, 19:10

Mogut wrote: ja sam svoj kupio u mitrosu, koštao je manje od 12000, ne mogu da se setim tačno,
u tom trenutku je bio jeftiniji tamo nego kod thomanna i sličnim dalekim nam radnjama.
Eto i to jednom da se desi.
Da, oko 12000 je bio u januaru - tada su otprilike i stigli u Srbiju. :)
U Mitrosu veoma često obaraju pa ponovo dižu cene, tako da može da se prođe jeftinije nego preko, ako se konstantno apdejtuješ i pratiš celu situaciju sa nekim štekom u džepu. :ziveli:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Mogut » 14 Jun 2009, 22:34

Najviše volim kada dođem u prodavnicu, probam nešto, pitam pošto je, ok hvala lepo,
vratim se sutradan sa parama a oni kažu neku višu cenu, kao neka usklađivanja i to.
Onda vratiš pare u novčanik i kao kreneš, a oni ti napišu 5% popusta, pa to bude onda
ona cena od juče. :?

Ipak se desi da nešto, poput ovog dileja, upadne povoljno. Ne znam pošto je sada.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Rocket Roll » 14 Jun 2009, 22:58

Mogut wrote:Ne znam pošto je sada.
13500, par stotina dinara gore-dole. 140€, da kažemo.

Imajući u vidu da je Boss RE-20 trenutno 175€... Opet, zavisi šta kome treba, je li.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by muki17 » 15 Jun 2009, 11:45

Imajući u vidu da je Boss RE-20 trenutno 175€... Opet, zavisi šta kome treba, je li.
nisam ima prilike da probam taj echo,ali cuo sam dosta reci hvale...e sad,ako je zaista,pa ajd' da kazem kvalitetniji,bilo bi dobro da se na tih 140e doda jos tih 35e,i uzme re-20..ali opet,lepo kazes-'zavisi kome sta treba'..

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Rocket Roll » 15 Jun 2009, 12:28

Ne, nije to pitanje kvaliteta - verujem da bi se moglo tvrditi kako je DL-8 zapravo kvalitetniji od RE-20, ako ni zbog čega a onda zbog tr00 bypassa - već je to pitanje funkcija: RE-20 ima emulaciju više glava delayja, zasebnu tap-tempo pedalu i (kakav-takav) reverb, a DL-8 ima looper, "Reverse", više tipova delayja, manji je...

I onda zavisi šta kome treba - tako je to sa delayjevima, retko je jedan dovoljan za sve :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by guv'nor » 15 Jun 2009, 16:42

Rocket Roll wrote:Ne, nije to pitanje kvaliteta...već je to pitanje funkcija...I onda zavisi šta kome treba
:1: :ziveli:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Mogut » 15 Jun 2009, 23:38

Upravo, svakome po potrebi. Zato svi treba da konstantno kupujemo sve više opreme kako bi, jelte,
u jednom trenutku shvatili šta to nama treba. :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by Funkomat » 17 Jun 2009, 19:45

Stigla pedala danas i do mene.
Potrosio sam jednu bateriju na nju, sto znaci da sam je probao punih 4 minuta (bukvalno :) ) ali ovo sto sam cuo zvuci sasvim ok.
Probao sam samo analogni i tape mod (ovaj drugi samo na jedno min) i oba su mi se svidela. Analogni zvuci malo pravilnije i ostrije od analogne pedale, ne "razbija" se i muti kao carbon copy (sto bi sigurno bio veliki + u situaciji sa bendom) ali zvuci sasvim lepo. Samooscilacija nije bas ubedljiva ali nije ni losa. :) Sve u svemu, odmah se primeti odakle toliko price o Hardwire seriji. :ziveli:
Pokusacu sutra da poredim pedalu sa CC i DE7 ako budem imao vremena. Eventualno i snimim nesto...
Ako ima neko nekih zelja nek kaze sad dok su sve tri na okupu. :wink:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: DigiTech HardWire DL-8 Delay / Looper - "Mysterious Ways"

Post by muki17 » 17 Jun 2009, 20:30

Potrosio sam jednu bateriju na nju, sto znaci da sam je probao punih 4 minuta (bukvalno
ih,kako mi je ovo poznato..... ::ranting:: ::ranting:: ..inace :bravo: :ziveli: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest