Line 6 POD XT Live

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Line 6 POD XT Live

Post by Fox IV » 07 Jun 2007, 21:46

Bio sam, video, probao... ODUŠEVIO SE!!!

Kada sam otišao da isprobam, bio sam pomalo skeptičan. Konkretan razlog ne mogu tačno da navedem obzirom da, realno, Line 6 do sada nije još ništa napravio loše. Ali eto... ipak, bio sam skeptičan. Tim pre je moje oduševljenje bilo veće. Do testiranja ovog čuda mi je apsolutni favorit na polju multiprocesora bio Vox Tonelab SE. Ne mogu reći da mi se i sada ne dopada ali prvo mesto je ipak preuzeo Line 6.

Image

Image

Elem, da se bacim na review...

Test sam radio koristeći svoju gitaru upravo iz razloga što znam sve njene vrline i mane i kakav joj je sound na različitim setupima. Ono što mi se nije dopalo u startu je bilo to što sam signal iz procesora vukao u mixer pa u monitore (ADAM). Međutim, ispostavilo se da line-out (takođe nazvan i studio out) svoj posao radi savršeno bez ikakvog iskrivljenja zvuka ako se odabere ispravan mod. Ponuđeni output modovi su: studio, stack, combo, i još par (ne mogu da se setim svega) i svaki od njih radi korekciju zvuka kako bi signal zvučao što bolje u zavisnosti na šta je procesor priključen.

Kada se samo baci pogled na spoljašnjost procesora, već se doima vrlo ozbiljnim i solid-built. Tasteri su plitkog hoda poređani u dva reda i to u donjem redu tasteri za banke tj. presete a u gornjem delu tasteri za pojedinačno paljenje i gašenje pojedinačnih elemenata signalnog lanca (amp, stomp, modulation, delay). Sa desne strane se nalazi multi-pedala koju možete koristiti kao wah, volume pedalu ili kao kontroler za neki od efekata (dry/wet) ili kao Whammy. Response na pritisak tastera je trenutan što me je dodatno oduševilo. Dakle, nema one annoying pauze od par milisekundi koja se viđa na nekim jeftinijim modelima proceosora drugih proizvođača.
U gornjem delu procesora se nalazi display koji pomaže u kretanju kroz meni i prikazuje naziv i parametre svakog preseta. Kretanje kroz meni je logično i lako za korišćenje (potrebno je svegta par sekundi da se snađete). Takođe u gornjem delu se nalaze i knobovi za podešavanje parametara simuliranog pojačala, cabineta, a istima se podešava i EQ. Ispod tih knobova sam primetio jedan vrlo lukav i svakako nice touch a to je čelična niklovana "žica" koja sprečava da se u toku svirke i promene efekata neki od knobova šutne i na taj način ošteti.

Što se samogu zvuka tiče, to je preduga priča da bi se sve opisalo. Dovoljno je reći da je za podešavanje i tweakovanje ovog procesora potrebno quite a lot of time i treba se biti strpljiv i igrati se sa zvukovima. Podesivih parametara ima toliko da će vam za neki vaš prepoznatljiv sound biti potrebno možda i par nedelja dok ga ne definišete ali ćete usput pronaći još i milion i jedan interesantan zvuk. Narod iz Line 6 je zaista odradio majstorski posao prilikom emuliranja kako pojačala i kabineta tako i stompboxova.

Na zadnjem panelu sam takođe video nešto što mi je nateralo osmeh na lice. U pitanju je USB port koji ima nekoliko razloga zašto se tu nalazi. Kao prvo, vaš Line6 POD XT Live možete koristiti kao vrlo kvalitetan zvučni interfejs i snimati digitalnim putem u vaš raunar sve ono što čujete iz njega. Takođe ga možete koristiti i za audio playback (neverovatno!) sa vašeg računara. Takoreći, povezivanjem na računar, POD XT Live pretvarate u kvalitetan zvučni interfjes pogodan za svaku priliku.
Još jedan razlog postojanja USB porta. U pitanju je prenos patcheva koji se mogu skinuti sa njihovog oficijalnog sajta (postoji užasno velika količina patcheva) kao i prenos patcheva koji ste vi sami kreirali koristeći Line 6 software napravljen upravo za to (vrlo moćno izgleda i znatno olakšava kreiranje patcheva). Firmware koji postoji na procesoru je takođe moguće upgradeovati isto pomoću USB porta što je vrlo pohvalno.

Za kraj ću ostaviti (delimičan) spisak stvari koje POD XT Live (uspešno) emulira:

Amp modeling:
  • 53 Fender® Tweed Deluxe
  • '61 Fender® Tweed Champ®
  • '58 Fender® Bassman®
  • '64 Fender® Blackface Deluxe Reverb®
  • '65 Fender® Blackface Twin Reverb®
  • '60 Gretsch® 6156
  • '73 Hiwatt® Custom 100
  • '65 Marshall® JTM45
  • '68 Marshall® Super Lead
  • '68 Marshall® Jumped Plexi
  • '68 Marshall® Variac Plexi
  • '87 Marshall® JCM 800
  • '96 Marshall® JMP-1
  • '96 Matchless® Chieftain
  • '93 Matchless® DC-30
  • '85 Mesa/Boogie® Mark IIc+ (drive)
  • '94 Mesa/Boogie® Dual Rectifier® Solo Head
  • '87 Roland® JC-120
  • '93 Soldano SLO 100
  • '60s Supro® S6616
  • '67 Vox® AC30 TB (Top Boost)
  • '61 Vox® AC15
  • '01 Budda® Twinmaster
  • Tube Preamp
  • Line 6® Clean
  • Line 6® JTS-45
  • Line 6® Class A
  • Line 6® Mood
  • Line 6® Spinal Puppet
  • Line 6® Chemical X
  • Line 6® Insane
  • Line 6® Piezacoustic 2 L6 Agro
  • L6 Lunatic
  • L6 Treadplate
  • Variax® Acoustic
  • Marshall 1974X (18W Reissue)
  • Marshall® JCM 2000 w/ Germ Pedal
  • Orange AD30TC
  • Vox® Fawn Non-Top Boost AC30
  • Dumble Clean
  • Soldano SP88
Cabinet modeling:
  • 6x9 Supro® S6616
  • 1x8 1961 Fender® Tweed Champ®
  • 1x10 Gibson®
  • 1x10 Gretsch® 6156
  • 1x12 Line 6®
  • 1x12 1953 Fender® Tweed Deluxe
  • 1x12 1964 Fender® Blackface Deluxe
  • 1x12 1960 Vox® AC-15
  • 2x2 Fender® Mini Twin
  • 2x12 Line 6®
  • 2x12 1965 Fender® Blackface Twin
  • 2x12 1996 Matchless® Chieftain
  • 2x12 Roland® JC-120
  • 2x12 1967 Vox® AC-30
  • 4x10 Line 6®
  • 4x10 1959 Fender® Bassman®
  • 4x12 Line 6®
  • 4x12 1967 Marshall® Basketweave with Greenbacks
  • 4x12 1968 Marshall® Basketweave with Greenbacks
  • 4x12 1978 Marshall® with stock 70s
  • 4x12 1996 Marshall® with Vintage 30s
  • 4x12 Mesa/Boogie®
  • 2x12 1967 Silvertone Twin Twelve
  • 1x15 1962 Supro® Thunderbolt.
Mic modeling:
  • Shure SM-57
  • Sennheiser MD-421
  • Neumann U-67
Stompboxes modeling:
  • Fuzz Face
  • Big Muff Pi
  • Tube Screamer
  • Rat, Octavia
  • LA-2A Compressor
  • Dyna Comp
  • Boss CS-1
  • Mutron III
  • ADA Flanger
  • MXR Phase 90 Flanger
  • Boss CE-1 Chorus
  • Leslie 145
  • Uni-Vibe
  • Vibratone
  • Bias Tremolo from the 1960 Vox AC15
  • Opto Tremolo
  • Deluxe Memory Man
  • EP-1 Echoplex
  • Boss DM-2
  • RE-101 Space Echo
  • ...plus Line 6 originals including the Vetta Comp
  • Auto Swell
  • Ping Pong Delay
  • Reverse Delay
  • Sweep Echo
  • stereo delays
  • spring reverbs
  • plate reverbs
  • room reverbs
  • hall reverbs
  • Wah Pedal
  • 4 band semi-parametric EQ
  • Noise Gate
  • Volume Pedal
  • Vetta Wah
  • Vox V847 Wah
  • Custom Vox V847 Wah
  • Colorsound Wah-Fuzz
  • Maestro Boomerang Wah
  • Jen Electronics Cry Baby Super Wah
  • RMC Real McCoy 1 Wah
  • Arbiter Cry Baby Wah
  • Sub Octaves Synth Effect
  • Digitech Whammy Pitch Effect
  • Maestro Bass Brassmaster
  • Sans Amp Tube Driver
Cena ove fenomenalne sprave je oko 34 000 dinara (nešto malo više od 400 evra) i mogu da kažem da je sasvim opravdana i da sprava vredi svaki cent. Posle ovog testa, Line 6 POD XT Live mi se definitivno nalazi na next-best-thing-to-buy i biću njen ponosni vlasnik najkasnije do kraja godine.

Voleo bih još samo da se zahvalim ljubaznom osoblju prodavnice Artist (Caki, Rusu i Kići) na strpljenju i nesebičnoj pomoći prilikom testiranja (jes da sam morao da ih podmitim hladnim sokom ali ljubazno su uzvratili krofnama nakon testa :lol: :lol: :lol: :lol: )

Cheers!

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 12 Jun 2007, 20:04

super review, super cena... nego, da li neko od vas kojim sluchajem testirao LINE 6 POD Floor, koliko je zakinut u odnosu na ovaj, s' obzirom da je cena skoro duplo manja(koshta ~250 Evra), poshto sam u planu da uzimam taj floor, tj. neshto u cenovnom rangu oko 200-250 evra. Shta preporuchujete za te pare? koji proc?

Ima li neko iskustva sa novijom generacijom Digitech procesora(rp250, rp350)?

mozda nisam postavio pitanje na pravom mestu, ali oprosticete mi. :)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 13 Jun 2007, 01:01

Mogu da odem i da testiram ako želiš. Za sada ti mogu reći za Digitecha da imam samo pozitivna iskustva ali je Line 6 ipak one step beyond tako da ako imaš šansu, definitivno uzmi Line 6 i nećeš se pokajati.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 13 Jun 2007, 09:12

znachilo bi mi ako bi mogao da ga testirash, jer nisam bash u mogucnosti da odem u neki prodajni centar muzichke opreme, jer nisam iz Srbije, vec iz RS.

Pozdrav i unapred zahvalan.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 Jun 2007, 09:56

Čisto nabrzaka... Line 6 Floor POD je zapravo Line 6 POD 2.0 u drugom kućištu, onako kako je POD XT Live - POD XT u floor processor varijanti. Između njih dvoje je, dakle, zvučna razlika kao između PODa 2.0 i PODa XT, a o tim razlikama možeš da se obavestiš googlanjem.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 13 Jun 2007, 10:04

Nisam gitarista, niti cu u skorijoj buducnosti da trosim pare na gitaru, ali mi je Line 6 nekako zarastao za srce :)
Sve sto sam video dosad je samo odlicno odradjen posao od strane Line 6-a...svaka im cast :)

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 13 Jun 2007, 10:30

hvala na odgovorima. Googlacu, naravno, samo opet je drukchije kada neshto chujesh od nashih ljudi, jer opet nije verovati svakom. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 16 Aug 2007, 10:55

Igrom slucaja ja sam probao Line6 flor pod.

Sprava je cool, ali za te pre malkice preskupa.
LM
Efekti jesu PRESLIKANI sa POD XT ili 2.0 ali tweakovanje tih efekata je nesto sto mi je ibolo okice moje do bola. Well na stranu to sto ima samo UP i DOWN pedale ali efekti su ti PREDODREDJENI i mozes samo da biras jacinu tih efekata, ne i duzinu (lenght) ili dubinu (depth). Drugo na jednom dugmetu (npr mod) imas flanger/chorus, phaser i tremolo. Kada dodjes do trecine i malo pomeris dugme vec si u sledecem efektu, to mi se mnooogo ne svidja. I jos jena stvar. Delay lenght odredjujes tap dugmetom.
E sad pretpostavka. Ukoliko imas neku stvar na 148bpm da li mozes da tap dugmeto odredis 148 bpm UVEK.

Zvuk i simulacije pojacala je FENOMENALAN, za 9.85 ali ove stvari me nerviraju. A cena je oko 200e
"Odvec sam star da bih ti mogao pomoci no poslusaj moj savjet" Ako hoces floor based line6 kupi FLOOR POD Plus. ZA 100e vise Mnooooooogo vise vredi.


Image

Image

User avatar
tyler durden
MF veteran
Posts: 482
Joined: 20 Oct 2007, 17:41
Location: obrenovac-beograd

Post by tyler durden » 21 Oct 2007, 00:24

Molim te, treba mi mala pomoc. Skoro sam se odlucio da uzmem Line 6 POD XT LIve, i video sam tvoj test. Reci mi samo kako radi simulacija Digitech Whammy pedale (vrlo mi je to bitno jer sviram dosta pesama Rage against the machine-a, i Audioslave-a...)? Hvala unapred...

User avatar
Zoll
Posts: 116
Joined: 19 Nov 2007, 15:12
Location: Beograd

Re: Line 6 POD XT Live

Post by Zoll » 26 Jan 2008, 21:20

Kakav je Line 6 POD XT Live za neku hard rock/hevay metal ili power/prog metal svirku? Ja sam čuo da mu distovi nisu baš za metal? Mada, meni ni ne trebaju neke mnogo krljačke distorzije...

@XtrmntR
Ja imam Digitech RPx400, nisam imao prilike da probam ova 2 koja si pomenuo, mada sam poslušao audio prezentaciju sa sajta Digitech-a i to zvuči daleko bolje od ovog mog proca. Ipak mi je malo sumnjivo jer mi nekako previše čisto zvuči... ko zna šta su koristili i na čemu su snimali te fajlove.... Uglavnom, ako ti nešto znači, RPx400 nije baš nešto specijalno. Radi posao manje više, ali ja, npr. nikako ne mogu da napravim neku normalnu distorziju. Clean još i nekako, ali dist. baš nikako... Možda se ja samo nisam snašao dobro sa tim pravljenjem efekata, al baš sam dosta radio i nikako da napravim neki ok dist. Možda je drugačije sa tim novijim modelima, možda su im poboljšali dist-ove... kažem, na sajtu zvuči dosta dobro.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Line 6 POD XT Live

Post by Nyarlathotep » 27 Jan 2008, 15:43

ku[is onda lepo neki stmpbox dist, makar Boss DS1 za 45 evrica, i resis problem.

User avatar
Zoll
Posts: 116
Joined: 19 Nov 2007, 15:12
Location: Beograd

Re: Line 6 POD XT Live

Post by Zoll » 27 Jan 2008, 16:10

Ako se ovo odnosilo na mene... ne znam baš... ja bih ipak pre toga "opipao" malo ovaj Line 6 POD XT Live... A možda i neki Boss GT-8...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Line 6 POD XT Live

Post by Nyarlathotep » 28 Jan 2008, 03:30

jasno, ali mislio sam da kupis neki procesor, ali pored njega zavrsis analogni dist. nekada davno, kada sam svirao multiFX digitalne procesore, uvek sam imao analogni Vox V847wah i neku analognu BOSS distorziju. do sada nisam naisao na digitalni multiFX procesor koji ima taj kvalitet i boju ko sto bi imao sa pravim wahom i distom/drajvom/fazom. OK sve, efekti, EQ, kompresor digitalija - ali dist i drajv, nikada nimas bio zadovoljan. medjutim, iskren da budem, nisam svirao nijedan od procesora iz novije generacije - poslednjih 6-7 godina sviram iskljucivo stompbox pedale, i rack procesor Alesis Quadraverb2 koji uglavnom koristim za veoma kompleksne reverb i delay efekte.

User avatar
Zoll
Posts: 116
Joined: 19 Nov 2007, 15:12
Location: Beograd

Re: Line 6 POD XT Live

Post by Zoll » 28 Jan 2008, 11:31

Gledao sam i slušao sam neke audio/video prezentacije pojedinih procesora poput Boss-a, Vox-a, Line 6, al kapiram da to sve može da se "ispegla" pa je najbolja varijanta da se to lično proba. Nameravam da taj Boss malo testiram, pa ćemo videti...
Što se tiče kombinovanja stompox-ova sa procesorom, baš ovih dana to radim. Ukombinovao sam Line 6 Uber Metal sa mojim RPx400 i definitvno sam dobio bolji dist mada verujem da treba vremena i igranja da se dobije neki bolji efekat... bolji je dist ovako, ali zvuk generalno i dalje nije baš nešto...
Au al mi odstupismo od teme hehehe....

User avatar
begesarns1989
Posts: 1
Joined: 26 Dec 2008, 15:00
Location: Futog, Novi Sad

Re: Line 6 POD XT Live

Post by begesarns1989 » 13 Jan 2009, 20:35

Da li pedala moze da sluzi i za narodnjake i zabavnjake...ne znam posto sam nov u ovim vodama, pa me zanima....i kako se koristi u narodnjacim ili zabavnjacima ( ako se uopste koristi )... Hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest