Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 20 Sep 2009, 23:50

Ma nisi morao, subliminalna poruka je odradila pos'o vec... :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 20 Sep 2009, 23:56

A vidiš da je Duane već počeo nešto da mitinguje :mrgreen: ...
E kakva subliminalna poruka, jel' obaveštenje na YT ili si ga pazario? :D

Btw, morao sam da se opravdam i pokazem da stvarno ne panjim onoliko visokih, već da se radi o kompresiji za koju je odgovoran onaj Video Magic tralala... :ziveli:

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Mirkos » 25 Sep 2009, 02:20

DISCLAIMER : ja sam glupi klavijaturista i prepricavam sta cujem :),

Ocd smo koristili pri snimanju u studiju na sledecem setupu :

Les paul - ocd - pa na 2 pojacala,jedno je fender deville ,a drugo mmmm...fender isto,ali tranzistorac,ne mogu oznake da se setim .

Desilo se to da u miksu kasnije,ritam nisam mogao da isteram napred,boga zovi .Zvuk je DOBAR,ali prosto u miksu kao da nije radio.

Dok je za solo ... bio prosto savrsen ... znaci bukvalno je varijanta,u ovom setupu stavi malko reverba i ne diraj nista,savrsen studijski isproduciran zvuk ...doduse ni setup nije jeftin,ali opet...
Kao i za sve - ocd je samo jedna karika,i moram da priznam onako licno,jedna od boljih koje sam cuo gitarskih (a cuo sam ih previse).

Ali recimo njihov fulldrive,onaj plavi,mi se uopste nije svideo,ni za sta.

my 2 cents.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by dweezil » 25 Sep 2009, 23:14

guv'nor wrote:Btw, morao sam da se opravdam i pokazem da stvarno ne panjim onoliko visokih, već da se radi o kompresiji za koju je odgovoran onaj Video Magic tralala... :ziveli:
e i meni se chini kad slusham video snimak koji sam pravio u sobi da zvuci vishe compresovano nego sto realno jeste, govorim o cleanu, neznam zasto ili kamera stoji nisko i hvata nesto sto ne izlazi lepo gore gde su moje ushi ili je do neceg drugog. :)

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by MaLuCkO » 16 Oct 2009, 22:37

LooL kolega guv ja tek sad videh temu I znas kako pojma ja nemam sta je ovo malo belo cudo :mrgreen: :mrgreen: salim se ova pedala mi je san al svidelo mi se sviranje na ovim semplovima na pocetku :D :ziveli: :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by dejankuki » 16 Oct 2009, 22:55

E posto je tema aktivna, ajd da vi priupitam nesto...

jel se neko sa foruma usudio da napravi klona.. tj. diy izvedbu OCD-a?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 16 Oct 2009, 22:58

Nije, ali iz pouzdanih izvora saznajemo da ce neko da se usudi. Bar on tako kaze. :ziveli:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by ssmc » 17 Oct 2009, 06:01

sinisake wrote:Nije, ali iz pouzdanih izvora saznajemo da ce neko da se usudi. Bar on tako kaze. :ziveli:
Bo'me i ja čekam da vi'im kak' će to da zazvuči kada ga dotični napravi pošto mi se mnogo sviđa zvuk :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by nenadnenad » 17 Oct 2009, 11:30

dejankuki wrote:E posto je tema aktivna, ajd da vi priupitam nesto...

jel se neko sa foruma usudio da napravi klona.. tj. diy izvedbu OCD-a?
drug je napravio dva clona, veoma je zadovoljan i kaze mi da je dosta jeftino za izradu.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 17 Oct 2009, 17:43

ssmc wrote:
sinisake wrote:Nije, ali iz pouzdanih izvora saznajemo da ce neko da se usudi. Bar on tako kaze. :ziveli:
Bo'me i ja čekam da vi'im kak' će to da zazvuči kada ga dotični napravi pošto mi se mnogo sviđa zvuk :D
:rlol: Eto, upravo smo saznali da ga niko neće praviti. :lol:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by ssmc » 17 Oct 2009, 17:57

guv'nor wrote: :rlol: Eto, upravo smo saznali da ga niko neće praviti. :lol:
Ljubo Ljubo.....ne znaš ti baš sve detalje 8)
nenadnenad wrote: drug je napravio dva clona, veoma je zadovoljan i kaze mi da je dosta jeftino za izradu.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 30 Oct 2009, 21:54

Nabasah na dva interesantna klipa pa je red da šerujem wisdom... :roll:

Lik na oba klipa koristi Relic Tele, Germino Club 49 K-Line, Ultimate Attentuator i Mojo 4x12 sa SkumBacks-ima.

Razlika je u tome što na prvom klipu koristi "moderate attentuation" na Ultimate Attentuator-u
[youtube]LiWNPGNcRFc&feature=related[/youtube]
dok je na drugom Ultimate Attentuator "attenuated down fairly low", pa je na to dodao i Fulltone OCD koji ga malo (ili, po onome što ja čujem - malo više) "oživi".
[youtube]K2suuntKWN0&feature=related[/youtube]

:ziveli:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Sava » 27 Feb 2010, 09:48

Malo OT, ali moram nešto da kažem u odbranu Boss BD-2 pedale koju imam dugo i to je jedina sprava koju nikada neću da otuđim. Samo da napomenem da koliko se sećam taj Fulltone nikada nisam imao prilike da probam, a mislim i da ga nisam čuo uživo tako da moj tekst nije ovo vs ono. Dakle, velika prednost BD-2 u odnosu na mnoge duge od pedale je u tome što je najmanje primetna u lancu, a tom karakteristikom malo koja može da se pohvali. Kačio sam ispred nje DS-1 koju je lepo bojila i u toj varijanti nisam primetio dodatnu kompresiju koju Guvnor pominje. Uostalom DS-1 već ima pregršt kompresije. OD-3 je takođe dobra pedala, ali prednost dajem BD-2 najviše zbog karakteristike koju sam pomenuo.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by dweezil » 27 Feb 2010, 10:10

Boss BD-2 Blues Driver po meni nije klasicna overdrive pedala, ono sto on najbolje radi je ipak boostovanje celokupnog zvuka, sam njegov drive je dosta crunchy i sa sirokim headroomom tako da ako se zeli lepo da se isprlja zvuk treba staviti u lanac nesto prljavo i tube screamerasto :) na fazon Boss SD-1, ili Bad monkey i sl, Blues Driver to sve lepo izdigne josh vise, bez da previse dodaje svoj sopstveni karakter celom zvuku i to je upravo ono po cemu je strava, on boostuje ceo signal tako lepo da uopste nemate utisak da je tu i pritom headroom ostaje sirok i prirodan.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 27 Feb 2010, 15:03

Moram prvo da naglasim, da BD2 nikada nisam gledao kao neku bezveze pedalu, naprotiv.
U tom trenutku to nije bilo ono što mi je trebalo, a nisam bio u mogućnosti da je stavim u "plakar" i kupim nešto drugo, već je morala da ode da bih uzeo nešto drugo. :)

Evo iskopao sam neki stari snimak, kačen na početku teme Preporuke za Si FuzzFace, gde OD3 ide u BD2 (koji je na clean boost-u) pa u potpuno čisto pojačalo: http://www.box.net/shared/0se1iq144w
Čini mi se da baš dobro digne OD3 i iseče onu njegovu praskavost?

Inače, nisam 100% siguran, ali ne bih se iznenadio da je ovaj zvuk posledica nenormalnog busta Keeley Katane u BD2.
[youtube]tjQvsH76isg&feature=related[/youtube]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest