Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 15 Jul 2009, 02:01

Image

Sa obzirom da je trenutno jedna od najpoželjnijih OD/DIST pedala, a i zbog izražene želje jednog našeg drugara forumaša :wink: , otvaram temu u kojoj će biti moguće na miru pričati o pomenutom OCD-u.
Zašto je dobra, zašto nije dobra, šta su prednost, a šta mane i sl. slaganja i neslaganja.

U mom posedu se, jedna, nalazi skoro deset meseci i za sada nemam na šta da se požalim. Istina, sa njom sam odradio samo jednu ozbiljnu svirku, ali mi je kroz ruke prošlo dovoljan broj pedala, da mogu i u kući da provalim kako će se koja ponašati u bendu. :deda:
Veliki plus je što je ta jedna svirka snimana, pa sam bio u prilici da čujem kako zaista izlazi iz benda. Iako je daleko tonski od njonjavosti TubeScreamera i poseduje dosta niskih i visokih, nikakav problem joj ni u jednom trenutku nije bio da izađe iz celokupnog mixa i ostane "debela". Pokušaću uskoro da dođem do kopije tog snimka, pa taj utisak podelim i sa vama.
Za sada sam napravio samo par snimaka "raščišćavanja" i to samo na high gainu - drive pot na sva tri je preko pola.
Daleko od toga da su snimci i blizu bilo kog proseka (što načinom ozvuke, što sviranjem), ali su sasvim u skladu sa mentalnim stanjem u kome sam se nalazio u toku danačnjeg snimanja. :mrgreen:
Snimano PC mikrofonom, direktno u komp, pa u SForge na REC.
Wroom koje se čuje u nekim trenutcima je prouzrokovan "radom kutije" koja je pošteno izmučila ovu glupost od 150 dinara (mikrofon).
Na svim snimcima su Vol i Tone OCD-a na pola. Mini switch je na HP. Na LP će dospeti kada budem snimao nešto sa blagim breakup-om. Za napajanje je korišćem ispravljač od 12V, a gitara je MIM Robert Cray Stratocaster.

- drive na "podne"; gitarski vol pot je tokom celog snimka na 10; middle/bridge magneti
http://www.box.net/shared/hk16k7mj9v
- drive na 3h; vol pot sa 5, u akordima, ide na 10, u rifu; bridge magnet
http://www.box.net/shared/ynije67109
- drive na max; vol na gitari max kada je na neck/middle, u temi, a na 5 u "razrešenju" i to na bridge magnetu
http://www.box.net/shared/5es3n2gxan

Još snimaka i fotkica crevaca uskoro (verovatno već sutra), a vi do tada slobodno raspalite!
Ništa nismo postigli dok ne čujemo utiske sa svih strana. :ziveli:
Znam da je veliki broj vas već isprobao spravicu, a i da je neki i poseduju. :mrgreen:

Edit: Izvinjavam se na WAV snimcima, istek'o mi je plugin za MP3, a nisam imao pojma da WAV neće da pušta u BOX-u. :(

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 15 Jul 2009, 11:52

Nije mi za SGTB solo fazon, a ova dva prethodna snimka su sasvim ok.
Pravi, sirovi rokenrula zvuk, deblja je od TS-a, znatno, to stoji... :metal:
Vi's te fore sa ''rasciscavanjem'' i ''zaprljavanjem'' nikad nisam koristio/naucio... :(
(Jbg, kad na probi/svirci uglavnom ne cujes dobro sta zapravo sviras, tesko se jos zezati sa nekim volume pot manipulacijama) :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Duane » 15 Jul 2009, 12:50

mene je ova pedala odusevila... al ne toliko koliko taj robert krej strat... ono... guvna' is livin' like a guvna'

the only thing better than being stevie ray vaughan is having a tone like stevie ray vaughan and not being dead... or a teetotaler
strasan zvuk stvarno... strasan, jede malu decu...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 15 Jul 2009, 15:35

sinisake wrote:Nije mi za SGTB solo fazon, a ova dva prethodna snimka su sasvim ok.
Hvala. Inače nikada ne sviram OCD sa drajvom preko 10-11h, pa stvarno nisam imao nikakve ideje šta da otprašim sa drajvom na max. :oops:
sinisake wrote:Vi's te fore sa ''rasciscavanjem'' i ''zaprljavanjem'' nikad nisam koristio/naucio... :(
(Jbg, kad na probi/svirci uglavnom ne cujes dobro sta zapravo sviras, tesko se jos zezati sa nekim volume pot manipulacijama) :lol:
Meni je to prešlo u naviku. Kada sam počinjao da sviram sa bendom sam imao DS-1, SD-1 i ProCo Rat-a. Samo što tada nisam znao, a nije mi ni padalo na pamet, da drajvovi smeju da se vezuju i kombinuju. :mrgreen: Tako da, lanac je obično bio: gitara - wah - jedna od pomenutih pedala. "Glavni" zvuk sam dobijao sa gitarskim potom na 8, 10-ka je bila za solaže. a 5-6 za neke polu čiste tripove (takođe nikada nisam gasio pedalu da bih dobio klin... samo utišavao). :bambi:
Baš zbog toga mi je ovaj OCD leg'o k'o budali šamar. Iskreno, simpatišem onu njonjavost TS-a koje se svi gade, ali OCD sasvim lepo može da "imitira" Skrimera na manjem drajvu, a sa druge strane, mnogo lepše se čisti od pomenutog. Opet, red je da pomenemo i "treću stranu", a to je da, i ako je skup, dosta je jeftiniji od reizdanja 808-ce. :mrgreen:

@Duane
Ristekpa matori, samo pazi da me ne urekneš! :hide:
Duane wrote: or a teetotaler
:lol: Kada smo već kod toga - :ziveli:
Za texas! :D

Evo nekih, malo lepših fotkica.
Image Image
ImageImageImageImage

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 15 Jul 2009, 16:50

Evo jednog low gain tjubskrimerolikog klipa.
Pojačalo je isto nasetovano i na istom otpanju kao i na ostalim klipovima, samo sam mu maaalo dodao visoke, jer su se žice na gitari ubuđavile, pa sam na taj način pokušao da nadomestim zing. Nisam uspeo, ali... :ziveli:
Drive na OCD-u je na 9h, tone na pola, switch na LP. I dalje ga "hrani" adapter od 12V.
Neck magnet je u pitanju, u prvom delu klipa je vol na 9, a u drugom je na 10, tj max.
http://www.box.net/shared/72mavh7yg7

Edit:
Zbog lakšek i bržeg skidanja, evo i WMA verzije klipa.
http://www.box.net/shared/2h73nqgstn

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 15 Jul 2009, 17:01

SRV is alive!
U, je, imas bas mastan :mrgreen: ton... :ziveli:
Ali, to je i neck magnet, tako treba.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 15 Jul 2009, 17:27

sinisake wrote:SRV is alive!
U, je, imas bas mastan :mrgreen: ton... :ziveli:
Ali, to je i neck magnet, tako treba.
O tome ti pričam, u masTnom telu - masTan sound!(screw holesterol) :mrgreen:
Da, ovaj drugi klip se po PS-u svira u bridge/middle poziciji, ali ko ga šljivi. :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Duane » 15 Jul 2009, 17:32

guv'nor wrote: Za texas! :D
:ziveli:
za texas!
:ziveli:

al strat je neverovatan, koliko god taj OCD bio dobar, ja ipak mislim da ti je prime gun strat... ono je san snova, al necu vise da te ne ureknem...

ja sam do trenutka sviranja tog robert kreja mislio da je rouzvud shipak i da je krsh... a posle... oh my... toliko muda nema ni hispano-amJerichki bizon, ako uopste postoji tako nesto... al dojaja zvuci... hispano-americki...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Guitar_thrill » 16 Jul 2009, 00:05

Duane wrote:
ja sam do trenutka sviranja tog robert kreja mislio da je rouzvud shipak i da je krsh... a posle... oh my... toliko muda nema ni hispano-amJerichki bizon, ako uopste postoji tako nesto... al dojaja zvuci... hispano-americki...
aha, aha, a kad je Dan'lo govorio "Ima i rosewood svojih prednosti" itd, onda je bilo "Jooj ti si lightweight, maple majka" :P


inace Guvnor, za ovu pedalu se interesujem dosta dugo,a od kada sam kupio strata i poceo bas dosta da koristim taj volume pot, sada mi je definitnvo na listi za kupiti... (posle Crunchmana) :mrgreen: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 16 Jul 2009, 01:07

Guitar_thrill wrote:inace Guvnor, za ovu pedalu se interesujem dosta dugo,a od kada sam kupio strata i poceo bas dosta da koristim taj volume pot, sada mi je definitnvo na listi za kupiti... (posle Crunchmana) :mrgreen: :ziveli:
E super si me podsetio, ajd' malo da se dohvatimo i toga.
Moje iskustvo sa OCD-om vodi do toga da bi mi on bio poslednji izbor za "dodavanje" na pojačalo koje je već u drajvu.
To sam probao samo par puta i to veoma kratko na svom Maršalu i na Rocketovom Matchlessu - izgleda da ga baš previše nagoji. :nixweiss:
Za takve aplikacije, moj izbor bi prvenstveno išao na neke clean boost-ove, treble boost-ove, tjubskrimere, super overdrajvove i sl.
Nadam se da će se javiti neko ko je u tom polju isprobao OCD, pa ima malo veće iskustvo od mene.
Inače, kada pojačalo koristiš kao neku clean platformu - OCD kiks es! :D

P.S. Podsetio si me zbog toga što Crunchman ima tu dodatu lampu u pretpojačalu, pa sam pretpostavio da bi ga tako svirao - instant lampaški gain. :wink:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Dersu Uzala » 16 Jul 2009, 02:54

Guitar_thrill wrote: "Ima i rosewood svojih prednosti" itd, onda je bilo "Jooj ti si lightweight, maple majka" :P
Koja je prica iza ove....price?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Funkomat » 16 Jul 2009, 03:44

Super su snimci i tekst Ljubo. :ziveli:
Milina koliko je osetljiv na dinamiku, koliko je transparentan i kako se lepo cisti ali meni zvuci malo previse bassovito.
Znam da ne mogu da se porede snimci sa losim mikrofonom sa zvukom uzivo ali jel i uzivo ovoliko bassovit?
Jesi ga probao na 18v?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 16 Jul 2009, 15:35

Funkomat wrote:Super su snimci i tekst Ljubo. :ziveli:
Hvala ti, brate Davide. :ziveli:
Sa obzirom kakvu recording opremu imam, pošteno sam se oznoJio dok nisam napravio nešto što kao valja. :D
Funkomat wrote:ali meni zvuci malo previse bassovito.
Znam da ne mogu da se porede snimci sa losim mikrofonom sa zvukom uzivo ali jel i uzivo ovoliko bassovit?
Ja sam sada već dosta "srastao" sa tom pedalom, pa ne znam koliko sam objektivan.
Moj trip je da ne dodaje basove, nego naglašava sve što već imaš u pojačalu, tj. obogaćuje neki osnovni zvuk. :?
Ajd' da ovom prilikom malo apelujemo na drugare koji su ga već čuli i svirali, da se uključe i zveknu neko svoje mišljenje o tom bas-boostu. :)
Funkomat wrote:Jesi ga probao na 18v?
Nisam. :( Čak i za ovih 12V moram da isključim telefon i koristim njegov adapter. :mrgreen:
A razlika između 9V i 12V je već sasvim primetna. Što veća voltaža, to manje radi kao pedala, a više kao neki preamp ili nešto slično tome.
Nabaviću i ja jednog dana neko dobro napajanje! :deda:

P.S. Ne mogu da verujem da još nisi otišao da ga isprobaš. Ja mislio sada kada Funkomat dođe prepun svežih utisaka pa razbuca temu, a ono... :lol:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Rocket Roll » 16 Jul 2009, 17:01

guv'nor wrote:Ajd' da ovom prilikom malo apelujemo na drugare koji su ga već čuli i svirali, da se uključe i zveknu neko svoje mišljenje o tom bas-boostu. :)
Ja ga jesam svirao, i to ekstenzivno, i - što je još važnije - slušao sam Guv'nora kako ga svira, i to takođe ekstenzivno, ali se ne bih usudio da komentarišem bas.

Zašto? Taj snimak jeste suviše basovit - kompjuterski mikrofon i sve to, uživo nije takav, mnogi ga sviraju bez zamerki na bas, itd. Ali ipak, ton za koji ja mislim da je odlično balansiran neko drugi može da smatra basovitim.

Jedino bi možda trebalo spomenuti da OCD ima tonsku kontrolu (koja funkcioniše), a bogami i svako pojačalo ima nekakav ekvilajzer na kojem se bas može dodati-oduzeti, sve u svrhu nameštanja balansa tonske slike po ukusu svakog pojedinačnog gitariste...

Znam da to zvuči kao ponavljanje očiglednog, ali ne znam šta drugo da kažem :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Guitar_thrill » 16 Jul 2009, 18:03

Dersu Uzala wrote:
Guitar_thrill wrote: "Ima i rosewood svojih prednosti" itd, onda je bilo "Jooj ti si lightweight, maple majka" :P
Koja je prica iza ove....price?
ma kad sam ja kupovao strata, pa skontao da mi se vise svidja na nekom marshall drive-u kakav je zvuk strata sa rosewood vratom, nego sa maple-om , a nas dvojica se inace ispovedamo jedan drugom oko stratova... :wink:


Sto se tice OCD-a, evo ja ga danas opet svirao, ali istina uvek ga sviram na clean pojacalu....ne znam kako bi se ponasao na drive-u na pojacalu....za klin nemam nikakvih zamerki, ja ne znam da poredim tu kao koliko midlova, itd itd, ali mogu reci da mi ova pedala najvsie podseca na Boss OD-3, ali sa mnog prirodnijim i zivljnim zvukom (i transparentnijim) :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest