Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Funkomat » 16 Jul 2009, 19:48

guv'nor wrote: P.S. Ne mogu da verujem da još nisi otišao da ga isprobaš. Ja mislio sada kada Funkomat dođe prepun svežih utisaka pa razbuca temu, a ono... :lol:
A ni ja... :D
Krenuo sam vec par puta od kuce sa tom namerom ali me uvek nesto spreci. :)
Rocket Roll wrote:Taj snimak jeste suviše basovit - kompjuterski mikrofon i sve to, uživo nije takav, mnogi ga sviraju bez zamerki na bas, itd.

Bice da je to.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 17 Jul 2009, 03:35

Rocket Roll wrote:Ali ipak, ton za koji ja mislim da je odlično balansiran neko drugi može da smatra basovitim.
Tačno tako, hvala. :D Pedala definitivno nije bass-boost, a opet isto tako nije ni bass-cut.
Funkomat wrote:Krenuo sam vec par puta od kuce sa tom namerom ali me uvek nesto spreci. :)
Izgleda da ćeš morati da se nateraš uskoro, ako želiš da nastaviš da učestvuješ u raspravi. :mrgreen:
Vidiš kako Guitar Thrill svaki dan visi u prodavnici i svira OCD. :lol:
Guitar_thrill wrote:mogu reci da mi ova pedala najvsie podseca na Boss OD-3, ali sa mnog prirodnijim i zivljnim zvukom (i transparentnijim)
Mogu da se složim. :ziveli:
Kao što neki već znaju, u Mitros sam, tada, krenuo po Full Drive. Poneo svoju TS9-ku i zamolio ih da mi, pored Fuldrajva, iznesu i OCD. Posle pola sata-sat sam definitivno odlučio da mi je Fuldrajv čisto bacanje para pored dobre, stare TS9-ke.
Jeste i lepši i našminkaniji i svestraniji, ali na kraju je to ipak još jedan TS klon. (svi ovi pridevi se odnose tonsku sliku, ne na kućište i farbu :mrgreen: )
Vratim se kući, uključim OCD u pojačalo i prva pomisao je bila:"U jbte, kupio sam još jednu Boss OD3-ku!!!! ::ranting:: Ok, ima malo više šminke, ali to je to!" :cry:
'Fala Petru Dobrnjcu da sam tada, još uvek, imao kod sebe OD3 pa sam ih odmah povezao da vidim koliko sam se stvarno zeznuo.
Istina je da liče kada sviraš jednu, pa posle nekog vremena sviraš drugu, ali u uporednom testu se vidi pravo značenje one fraze - K'o dupe i oko. :D
Obe pedale su neke vrste "debelih overdrajvova", ali tu se svaka sličnost završava.

P.S. Da me ne shvatite pogrešno - OD3 jeste jedna od najboljih pedala koju je Boss napravio. Jednostavno, hteo sam da napomenem da ipka nema toliko veze sa OCD-om. Bar ne toliko koliko Fuldrajv ima sa TS-om.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by dweezil » 17 Jul 2009, 20:33

neam pojma meni je najsmeshnije kada zvuk Fulltone OCD-a navode kao prirodan i dinamican, mislim prirodan je koliko jedna true opamp distorzija moze da bude, cim je stisnes ona ispegla i sabije sve u jedan uzi zvucni prostor, po meni svaka discret opamp distorzija tj. overdrive zvuci prirodnije od njega, znaci i Boss Blues Driver i OD-1 i sve ostalo. Kao OCD ima mosfete za clipping umesto dioda e sad sta znam, nekome se vise svidja zvuk dioda a nekome tranzistora a neko ni ne cuje razliku. :)

@guvnor thanks za guttshots pedalice super su :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 18 Jul 2009, 01:33

OD-1 nikada nisam imao prilike da sviram. :( Mada, po iskustvima sa SD-1, koju sam rabio godinama, i OD-3, koja me je na prvu loptu oduševila, mogu da kažem da su žute Boss pedale među opasnijim overdrajvovima ikada napravljenim.
BD-2 sam, takođe, svirao jedno vreme i stvarno je ogroman napredak u odnosu na sve ono što Boss izbacuje iz fabrike danas.
Posle nekog vremena sam se uvek skucavao jer su nenormalno počele da mi smetaju neke stvari:
SD-1 - i ako je jedna od meni omiljenih, uvek ima malo manje basa nego što meni treba i uvek malo više visokih. Tu i tamo joj ponekada zafale, prosto rečeno, muda, ali to je samo tu i tamo. Verovatno ima veze i sa mojim raspoloženjem. :mrgreen:
OD-3 - na manjem gainu je uvek bila mnogo kruta, a na većem prebogata svim i svačim. Ponekada sam, u toku svirke, imao utisak da će da mi pukne nešto u pojačalu od tog napucanog EQ-a. Ni malo prijatan osećaj.
BD-2 - na manjem gainu uvek savršen zvuk. Prelep trip pojačala na kulturnom otpanju. Jedina zamerka koju imam na taj seting je prevelika kompresija i gušenje kada bilo šta pustiš kroz istu (drajv ili bilo kakvu vrstu malo jačeg boost-a). Na većem gainu je već imala neki zvuk fuzza kroz kompresor - not my cup of tea.

Sve pedale su bile "stock" i opet, sasvim moguće da su za sav taj utisak odgovorna moja podešavanja pojačala ili nešto slično tome.
Daleko od toga da je OCD izmišljane tople vode ili rupe na saksiji.
Jednostavno, u njemu sam našao OD/DIST koji ima veoma efektne i upotrebljive kontrole, brdo dobrih podešavanja i neverovatnu sposobnost čišćenja na vol potu, nezavisno od položaja drive potenciometra. Ništa drugo. :)
dweezil wrote:@guvnor thanks za guttshots pedalice super su :)
To stoji još od onih fotki V846 - kada god stignem i imam prilike - mećem neke fotke. Vidiš da sam čak i sačekao dan da bi bile što jasnije. :ziveli:
Bilo bi extra kada bi postojala tema samo za guttshot-ove pedala?! :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Rocket Roll » 18 Jul 2009, 06:55

dweezil wrote:...meni je najsmeshnije kada zvuk Fulltone OCD-a navode kao prirodan i dinamican, mislim prirodan je koliko jedna true opamp distorzija moze da bude, cim je stisnes ona ispegla i sabije sve u jedan uzi zvucni prostor...
Mislim da mu je baš to i namena, tako je projektovan. I opamp drajvovi mogu da se (do izvesne mere) ugode pa da budu "labavi" i dinamični - povećanje radne voltaže ili modifikacije - ali OCD treba da ima taj prekompresovani "post-JMP" maršalski drajv.
guv'nor wrote:SD-1 - i ako je jedna od meni omiljenih, uvek ima malo manje basa nego što meni treba i uvek malo više visokih.
Dobro poznat fenomen. Uvek sam se čudio kako Edž ume da iz nje izvuče onakav ton.
guv'nor wrote:BD-2 - na manjem gainu uvek savršen zvuk. Prelep trip pojačala na kulturnom otpanju. Jedina zamerka koju imam na taj seting je prevelika kompresija i gušenje kada bilo šta pustiš kroz istu (drajv ili bilo kakvu vrstu malo jačeg boost-a). Na većem gainu je već imala neki zvuk fuzza kroz kompresor - not my cup of tea.
Odličan opis. BD-2, na svu sreću, sjajno radi sve što radi - čak i kad ga previše odvališ ton ostaje prijatan za uho.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 18 Jul 2009, 20:22

Rocket Roll wrote:Dobro poznat fenomen.
A već je i ovako best buy, još kada bi tu sitnicu sredile čike iz Boss-a...
Rocket Roll wrote:BD-2, na svu sreću, sjajno radi sve što radi - čak i kad ga previše odvališ ton ostaje prijatan za uho.
Da, drive je na "celom krugu" prijatan. Naravno, uz stalno podešavanje tone pot-a.
Opet, duplo skuplja 808-ca ima samo 3-4 sweet spot-a, pa su samim tim i svi ti "mini bagovi" BD2-ke i njegove tone kontrole aBsolutno nebitni. :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Rocket Roll » 18 Jul 2009, 22:15

guv'nor wrote:...još kada bi tu sitnicu sredile čike iz Boss-a...
Eh, da je samo to... Najveći je problem "curenje" overdrajva u bajpasu - iz nekog razloga svi EsDe kečevi imaju taj problem, svestan ga je i Boss ali izgleda da rešenje nije jednostavno pa ga ignorišu. Nisam se udubljivao u problematiku zašto je to tako, ali opise tog fenomena nije teško naći.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 21 Aug 2009, 15:45

guv'nor wrote:Moje iskustvo sa OCD-om vodi do toga da bi mi on bio poslednji izbor za "dodavanje" na pojačalo koje je već u drajvu.
To sam probao samo par puta i to veoma kratko na svom Maršalu i na Rocketovom Matchlessu - izgleda da ga baš previše nagoji.
Za takve aplikacije, moj izbor bi prvenstveno išao na neke clean boost-ove, treble boost-ove, tjubskrimere, super overdrajvove i sl.
Evo malo čituckam i nadoknađujem propušteno, pa se setih da zaboravih da spomenem da sam OCD isprobao i na Tasman pojačalu koje je boravilo kod našeg Mr.Doktora. Pojačalo je bilo na blagom drajvu i sasvim je dobro zvučala ta kombinacija. Ne znam, moguće da sam se ja nešto istripovao da ne ide na prljavo pojačalo, mada i dalje stojim iza toga da je za takve aplikacije bolje imati neki čist boost.

Inače, Gearmanndude je načinio i jedan demo - uporedni test Voodoo Labs Overdrive-a i Fulltone OCD-a Ver.1, koja je po rečima mnogih manje-više ista pedala, pa koga interesuje:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 21 Aug 2009, 15:52

OCD je suptilniji i umireniji, Voodoo LAb je prezentniji i ostriji, podivljaliji...

Moj glas ide TS-u. :mrgreen:

Zezam se, dobar taj OCD, dobar...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 19 Sep 2009, 18:45



Evo malo nešto bzvze, snimak sa poštenim gainom, pretežno neck, neck/middle pozicije.
Drive na 3h, Tone na 3h, switch na HP, adapter 12V
Na 1:30 je isečen deo klipa, da se ne zbunite što ga zoomira. :mrgreen:
Program kojim je klip sečen se non stop reklamira na klipu i on je odgovoran za ogromnu & čudnu kompresiju audio zapisa.

Video urađen po specijalnoj porudžbini kolege Sinisake-a. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Funkomat » 19 Sep 2009, 19:17

Veoma lepo.
Pogotovo kad sviras na neck + mid.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by sinisake » 19 Sep 2009, 22:21

Video urađen po specijalnoj porudžbini kolege Sinisake-a. :ziveli:
Haha, carski. :ziveli:
Lep je i pocetak, dok ne ukljucis OCD... :)
A mene si ubedio, sta fali da pazarim jos jedan drajv... Nece se baci... ^^

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 20 Sep 2009, 15:54

Funkomat wrote:Veoma lepo.
Pogotovo kad sviras na neck + mid.
sinisake wrote:Haha, carski. :ziveli:
Lep je i pocetak, dok ne ukljucis OCD... :)
Hvala, hvala. :ziveli: Imajući u vidu ko će da sluša, morao sam malo da se potrudim(iako sam isto tako, malo izgoreo u prevelikoj želji). :mrgreen:
sinisake wrote:A mene si ubedio, sta fali da pazarim jos jedan drajv... Nece se baci... ^^
Pa to, 'leba ne traži, a staje u džep bez ikakvih problema. 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by Duane » 20 Sep 2009, 19:36

kool! ali ono "please purchase" je epic! :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fulltone Obsessive Compulsive Drive™

Post by guv'nor » 20 Sep 2009, 23:48

Duane wrote:ali ono "please purchase" je epic! :D
:lol:
Evo da ne smeta molba za kupovinu, podelio sam snimak na 2 komada i okačio ove bez ikakve kompresije. :ziveli:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest