Behringer V-tone Bass BDI21

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Behringer V-tone Bass BDI21

Post by KnightOfDoom » 12 Jun 2007, 14:31

Malo sam los u pisanju ovih review-a ali cu pokusati da budem sto informativniji.

Bdi21 sam kupio jer mi je bio potreban di box i nesto sto ce zameniti silan software pomocu koga dobijam ONAJ zvuk bass-a na kompu.
Ova stvarcica radi kao di box i amp simulator. Prosto je neverovatno koliko ozivi ton i da mu definiciju, u odnosu na cenu narocito.I ako sam planirao da ga koristim samo kada se ukljucujem u kompjuter/mixer mislim da ce se ova sprava od sada nalaziti izmedju mog bassa i pojacala.

Image

Kao sto verovatno znate ovo je kopija SansAmp Bass Driver-a , koji na zalost nisam imao prilike ni da vidim a ne da probam.Ako je verovati ljudima koji su probali oba razlika postoji ali nije toliko velika.Dok je razlika u ceni drasticna - za cenu jednog sansampa mozete kupiti 5 bdi-a :) . Na ovom linku se nalazi uporedni test pa procenite sami http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=294957

Od kontrola , na bdi21 se nalaze Drive, treble, bass, level, presence i blend. Drive nije bog-zna-kakav kada se skroz "odvali" ali moze da posluzi.Na manjim vrednostima (negde do polovine) je vrlo upotrebljiv i daje tonu tu definiciju koju sam pomenuo.
Treble, bass, level je svima jasno cemu sluzi :) Cinjenica je da fali middle...ali ni sansamp ga nema , a ovo je kopija :D
Dodajuci presence dobijate jaci "attack" i zvuk postaje cistiji i "treblastiji" (kakve su ovo reci boze mili...kad ne mogu da se izrazim na srpskom kako treba :)) .Sto je vise odvrnut bland to se vise cuje emulacija pojacala. Meni je to uvek odvrnuto do kraja.

Pedalica radi , kao u ostalim i vecina, na 9v. Moze baterija, moze ispravljac.
Sa zadnje strane se nalaze dva izlaza, jedan balancirani xlr i jedan ne-balansirani 1/4" konektor (iliti ovaj obican gitarski). Mislim da su oba izlaza mono.
Kutija je (za ocekivati) plasticna ali me je iznenadilo kako to izgleda u prirodi.Ipak je jaca nego sto deluje na slikama. U taster bas namam mnogo poverenja, bar je on mogao da bude od metala.
Vidim na netu da se neki ljudi zale da im xlr ne radi, da je izlaz iz njega mnogo slab... Kod mene je sve u savrsenom redu, cini se da zavisi
od komada do komada. Ako kupujete proverite da li sve radi kako treba (i da li radi :) ) .E sad...koliko sam cuo to je inace problem sa Behringerom .

Evo za kraj jedan klip koji sam ja snimio. Cisto poredjenja radi, da vidite razliku sa i bez bdi-a.Prvo ide bass kroz bypassovan bdi , drugi i treci su neki moji eksperimenti a zadnji je sa driveom pojacanim do kraja.
http://www.box.net/shared/1t0goj849l

Pozdrav

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 Jun 2007, 14:45

Čestitam! Što se zvuka bez njega i sa njim tiče - ajoj razlike, drastiĆne. Da, Behringer neke stvari očigledno ume da napravi (ili, kako kaže njihov slogan, "Just Listen" - eto .mp3jke, nema laži, nema prevare).

Ali ajdemo stručno. Ovde je normalizovan fajl, da se ne bi činilo da je zbog glasnoće nešto bolje: ->Normalizovani BDI<-.

A ovako izgledaju spektrogrami. Nota bene, ovo su spektrogrami posle konverzije u .ogg, a .ogg favorizuje basove i treble na račun srednjih. Nadam se da ću uzeti Knightu .wav fajlove pa ih onda testirati. Spektrogram je iz Firiuma, pošto on ne "pametuje" sa "psychoaccoustic krivuljama".

BDI bajpasovan: rolloff posle 2k, prilično ravnomerno na svim frekvencijama (dobar bas, naravno).
Image

BDI prvi drajv: lepa rupa od 400 do 1 kHz, izbegava se nazalnost i mutnoća. Vrlo simpatičan peak oko 1.8 kHz.
Image

BDI drugi drajv: isto to, ali ekstremnije (i prijatnije za uvo, zar ne?):
Image

BDI Jamiroquai: zanimljivo, ravno k'o lenjirom. Harmonici idu skroz do 7 kHz!
Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 Jun 2007, 20:44

Shvatam, čekate psychoaccoustic analizu pa da bacite komentar. Pa, čekanju je kraj. Paz frequency, ista meta, isto odstojanje.

BDI bajpasovan:
Image

BDI prvi drajv (reče li neko Darkwood Dub?):
Image

BDI drugi drajv:
Image

BDI Jamiroquai:
Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 Jun 2007, 21:06

Ha, već vas čujem: "Ali to nije Blackman-Harris psihoakustički model!" Molim, molim, Blackman-Harris analiza u Sound Forgeu 8.0d:

BDI bajpasovan:
Image

BDI prvi drajv:
Image

BDI drugi drajv:
Image

BDI Jamiroquai:
Image

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 12 Jun 2007, 21:09

To je totalno super...ali ja ne znam u sta gledam i kakav zakljucak mogu da izvedem iz toga.... :(

A wav dobijas kad se vidimo :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 Jun 2007, 21:52

Word. A ostali? Možda preferirate sonograme? Wow, tough crowd... Ali - publika je uvek u pravu. Knock yer socks off:

BDI bajpasovan:
Image

BDI prvi drajv:
Image

BDI drugi drajv:
Image

BDI Jamiroquai:
Image

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Post by MrMoT » 14 Jun 2007, 10:40

Wow!!! Ljudi ja pojma nemam sta ste vi sad to tu sve iscrtali i izanalizirali, ali mogu vam reci da na onom klipu jedino bi prvi setup mogao da prodje a, onaj drugi i distorzija nikako. Pogotovo mi se nije svidela distorzija.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 14 Jun 2007, 12:09

Poenta i nije u totalno odvaljenom drajvu (koji, slazem se, nije nesto) vec u "ozivljavanju" bassa i naravno - di box-u. Sve snimljeno sem onog zadnjeg...stvar ukusa.
A sto se ovih slika tice i dalje mi nista nije jasno iako mi Roll juce pricao o tome :D .

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 14 Jun 2007, 16:56

Ok, ok, slike su za nerdove. Evo još jednog testa - prvo full treble, pa full bass: http://www.box.net/shared/jugfr88avr

A ako neko hoće i da pogleda, evo i slika:

BDI full treble:
Image

BDI full bass:
Image

Jeff
Posts: 14
Joined: 20 Jul 2008, 14:43

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by Jeff » 24 Aug 2008, 19:47

Jel mozes da kazes kako je izgledao lanac pri snimanju?
bass>BDI>interfejs?
balansirana ili nebalnsirana veza?
poz.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by KnightOfDoom » 24 Aug 2008, 20:25

bass > bdi > uzasana jadna i bedna integrisana zvucna. Nebalanisrana.

Jeff
Posts: 14
Joined: 20 Jul 2008, 14:43

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by Jeff » 24 Aug 2008, 20:52

Hvala.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by Stalker » 20 Oct 2009, 10:44

odlicno, bas sam se interesovao za BDI21.
mogu li te pitati gde si ga nabavio i koliko si ga platio?

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by Markony » 20 Oct 2009, 12:18

Da li je neko probao DBI na gitari?
Ipak, velika je razlika izmedju BDI i GDI 21.
:ziveli:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Behringer V-tone Bass BDI21

Post by KnightOfDoom » 20 Oct 2009, 12:42

@stalker Imas ga (bar bi trebalo da ima) kod uobicajenih prodavaca behringera :) Oko 30-40 evra je bilo ja mislim.

@markony Jednostavno nije pravljen za gitaru, prilagodjen je frekfencijama bassa. Moze tu i tamo da se izvuce neki ok klin zvuk ali na drive ne treba ni pomisljati. Gdi kosta isto, ako ne i manje, tako da ne vidim razlog za koriscenje bdi-a na gitari.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest