Loco Box EEQUU6 Ekvilajzer ("Ancient Japan Secrets")

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Loco Box EEQUU6 Ekvilajzer ("Ancient Japan Secrets")

Post by Rocket Roll » 04 Aug 2009, 14:38

Image
Image
Image
Image

Bila jednom firma Loco Box (http://www.locobox.com/)... Začudo, kod nas Loco Box pedale i nisu tako retke, ili sam ja prosto imao sreće da naletim na više njih u relativno kratko vreme. Uzjahale su na talasu "japanskog čuda" kasnih sedamdesetih i, kao takve, predstavljaju noćnu moru za održavanje - Japanci su se iz sve snage trudili da što više toga sabiju na što manje mesta, pa tako dobijamo užasnu pretrpanost:

Image

A ispod toga, na drugoj strani pločice, su još i fejderi! Kroz pločicu ništa ne može da se vidi, ne postoji silkscreening, štop-lak je baš taman i tragovi se teško razaznaju, tako da je gotovo nemoguće odrediti šta je povezano sa čim. Pritom nijednu shemu Loco Box pedala nisam uspeo da nađem.

Što je još gore, Loco Boxovi ne stare "otmeno". Pločice su krhke, starije verzije su rađene sa lošim kalajem i đubretom od žica, sve koje sam video su rđale tu i tamo... Ovaj EEQUU6, recimo, broji poslednje dane - doveo sam ga u radno stanje (bajpas i uključivanje LED diode su bili potpuno nefunkcionalni), ali fejdere bi trebalo menjati (a nema ih kod nas) dok se pločica raspada na moje oči. Šta da se radi. Japan jeste Japan, ali i oni imaju razne klase elektronike.

Ima i dobrih strana - do sada nisam sreo Loco Box pedalu koja ne zvuči odlično. EEQUU6 ima, za moje uši, dobro odabrane frekvencije čije oduzimanje i dodavanje nikad ne zvuči neprijatno, što se čuje čak i na širokofrekventnom materijalu:

->LocoBox EEQUU6 Equalizer Test<-

Osma sekunda = uključenje pedale, a onda boost/cut kroz frekvencije, od 100Hz do 3,2kHz. 100Hz lepo "pumpa" floor tom i kick. 200Hz razvaljuje bas. 400Hz izvlači "panč" iz basa, 1,6kHz iz gitare. 3,2kHz je već "vocal kitchen". "Level" je sve vreme na 0dB.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest