Messing around with my Mesa :)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Messing around with my Mesa :)

Post by dweezil » 03 Sep 2009, 23:40

Odavno sam obecao da cu da zakacim malo neke snimke Dr. Boogie pedale i ono evo sad sam stigao, ovo je samo prvi snimak, uspeo sam da drzim aparat izmedju nogu i sviram :), nije bash neko ludilo od snimka al ono cisto da ljudi steknu neki utisak o cemu se zapravo radi. Snimano je na clean kanalu Peavey Classic-a 30, mislim da su svi potovi na njemu bili negde oko 11 sati, budzen strat sa PAF-om u Dr. Boogey, zice (mozda nekoga i to zanima :) ) D Addario XL 011/049, enjoy it.

Image

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ih2Cz9S5XEQ&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ih2Cz9S5XEQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by Mogut » 04 Sep 2009, 16:46

Prava je hevimetalska pedala. Zli prstić je dozvao svo zlo najednom da se pojavi! :lol:

Je'l gain odvrnut do kraja? Lepo zvuči, malo reži za moj ukus, ali odlično. Ima karakteristično
grebanje u višim srednjim, zato je hevimetal pravi.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by dweezil » 04 Sep 2009, 17:26

Mogut wrote:Prava je hevimetalska pedala. Zli prstić je dozvao svo zlo najednom da se pojavi! :lol:

Je'l gain odvrnut do kraja? Lepo zvuči, malo reži za moj ukus, ali odlično. Ima karakteristično
grebanje u višim srednjim, zato je hevimetal pravi.
haha :) thnx pa nije gain je do pola tek, levi donji pot je gain, pa iznad bass, middle, treble, presence i desni donji je vol. Zakacicu jos neke snimke ima ona i softan rockerski sound.

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by Mogut » 06 Sep 2009, 22:31

Presence je visoko, možda zato grebe tako.
S obzirom da je u pitanju strat i relativno nežno pojačalo, da se zaključiti da pedala ima gaina
i više nego što je potrebno. Zvuči zaista kao "mesa u pedali".

Čeka se snimak sa "mekšim" podešavanjima.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by Dersu Uzala » 10 Sep 2009, 10:24

dweezil wrote:...mislim da su svi potovi na njemu bili negde oko 11 sati
Prepodne ili popodne :mrgreen: ? Nije lose za po kuci. Malo je izvan kontrole, pogotovo imajuci u vidu da je Classic na clean kanalu. Stradza kazes?

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by ness » 10 Sep 2009, 11:12

Odlican zvuk. :metal:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by dweezil » 03 Jan 2010, 16:41

josh jedan clip :) tek sad vidim da mi je u kadru desna noga i nogice od stalka od cama

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rFFifCT15zk&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rFFifCT15zk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by Mogut » 07 Jan 2010, 21:18

Dobra je pedala, ali ima previše gejna. Sad će neko da kaže pa smanjiš gejn, ali nije to to.
Čak i kada stoji na 9 sati distorzija je, kada se pojavi, jaka, sa stratokasterom. Hoću da kažem
da zvuči kao da ima jasno definisan prag klipovanja, i kad signal pređe taj prag, onda dždždž. a
ispod toga samo malo. Tako nekako. U svakom slučaju je odlična pedala za nekoga ko juri takav zvuk.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Messing around with my Mesa :)

Post by dweezil » 07 Jan 2010, 23:17

pa jeste sam karakter gaina na njoj je takav, nadrkan, e sad dodushe ovo je strat ali sa humbuckerom u bridge-u. Middle sam dosta smanjio bio mogu da se otpanje, ali ostaje taj Mesa Boogie karakter sve vreme. Ono sto je poenta kod svih ovih emulator pedala po meni je sto je celukopan sound mnogo masivniji od bilo koje opamp distorzije, znaci nema ono kad stisnes pedalu da sabije i suzi i smanji headroom, mislim mozda na snimku ne moze da se stekne bash taj utisak, trebao sam da vezem i nekog metall muffa pored ili neki Boss metal zone il sl, ova spravica je mnogo mnogo masnija i deblja od njih. cheers :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest