Treba mi pomoc!

Post Reply
azazel92
Posts: 2
Joined: 08 Oct 2009, 17:00

Treba mi pomoc!

Post by azazel92 » 08 Oct 2009, 17:16

E ovako,ja imam 17 godina,ne idem u muzicku skolu i nemam nikakvu tehniku,tako da cu uskoro ici na privatne casove.Nisam nigde pevao osim na skolskim priredbama,a inace profesor mi je rekao da sam tenor.Moj problem je u tome sto skoro ni jednu pesmu ne mogu sam da skinem.Ma koliko je puta slusao nikada je ne otpevam ni priblizno tacno,ali kada dodjem kod profesora on mi kaze gde gresim i kako trebam,i ja onda otpevam kako treba.Ne bi bio problem da su to male greske ali ja bez profesionalne pomoci kao da nemam sluha.Stvarno ne znam u cemu je problem,zto molim vas pomozite! :)

azazel92
Posts: 2
Joined: 08 Oct 2009, 17:00

Re: Treba mi pomoc!

Post by azazel92 » 08 Oct 2009, 17:37

Evo jedan primer ako me neko ne razume.Za dan skole trebao je neko da otpeva pesmu Toseta Proeskog "Jedina".Ja sam kod kuce vezbao i kada sam dosao u skolu i na casu otpevao(uz MIDI fajl,uz koji sam kod kuce vezbao)profesor mi je rekao da nevalja i da ne pevam u pravoj intonaciji(ili tonalitetu,ne secam se dobro :) ).Zatim je jedan drugi decko pevao i njemu je rekao da dobro peva,i ja sam onda poceo lagano da pevusim sa njim,da bih nakon sto je zavrsio trazio da ponovo otpevam.Tada sam otpevao bez greske i na kraju sam ja izabran da pevam tu pesmu!

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Treba mi pomoc!

Post by Tiga » 08 Oct 2009, 22:28

Samo ti idi na časove, srediće se to, bez brige.

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Treba mi pomoc!

Post by sezam » 21 Jan 2010, 14:36

azazel92 wrote:Evo jedan primer ako me neko ne razume.Za dan skole trebao je neko da otpeva pesmu Toseta Proeskog "Jedina".Ja sam kod kuce vezbao i kada sam dosao u skolu i na casu otpevao(uz MIDI fajl,uz koji sam kod kuce vezbao)profesor mi je rekao da nevalja i da ne pevam u pravoj intonaciji(ili tonalitetu,ne secam se dobro :) ).Zatim je jedan drugi decko pevao i njemu je rekao da dobro peva,i ja sam onda poceo lagano da pevusim sa njim,da bih nakon sto je zavrsio trazio da ponovo otpevam.Tada sam otpevao bez greske i na kraju sam ja izabran da pevam tu pesmu!
Očigledno je da taj toj profesor ne zna ništa. Možda tebi tonalitet Tošeta Proeskog ne odgovara, ali bi tu istu pesmu mogao otpevati u drugom tonalitetu. Zato uči profesora šta je to muzika. I po tim školama svako muziku predaje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest