Pitanje

Post Reply
teacha
Posts: 4
Joined: 29 Jan 2010, 01:14

Pitanje

Post by teacha » 27 Mar 2010, 02:54

Hteo bih da postavim par pitanja oko pevanja. Npr kada pevam tishe, pogadjam sve, tonalitet, vibrato... Ali kada hocu glasno da pevam, tj da se derem, ne mogu nikako npr da izvedem vibrato, nekad uspem, ali uglavnom ne, kao da glas to ne moze da izdrzi. I hteo bih, da mi neko da neki savet, kako da nadjem, prirodan glas koji mi odgovara, posto ja imam takav glas, svuda zvuci drugacije, i mogu na razlicite nacine da pevam, a sam nikako ne mogu da odredim koji mi je prirodan glas, posto mi je to sve promenljivo. Znam da se to uci u skolama, ali ja nemam vremena za muzicko skolu, a i zakasnio sam malo, imam 18. godina. A i ovde u mom okruzenju nema profesora pevanja.

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Pitanje

Post by Djole_BB » 24 Apr 2010, 20:56

za muzicku ti nije kasno, za odsek pevanje.
vibrato ce ti sam doci.
ne valja da se deres, tako se unistava glas.

User avatar
ogisha007
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2008, 19:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pitanje

Post by ogisha007 » 27 Apr 2010, 22:32

Pitanje je podrške i stegnutosti (ako si stegnut teško da će vibrato da izađe), uglavnom. Sve je to vazduh.
Kopaj malo po ovom forumu, po glazbenom forumu točka hr, itd itd, više se i vrapci smoriše od ovoga "E ja ništa ne znam i nisam gledao da li je moje pitanje postavljeno ali ću svejedno da pitam, pa kud puklo da puklo" "Idi na solo pevanje" "Ma ja sam mator za solo pevanje..." "Ma nisi..." itd itd.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest