Pevanje na mikrofonu

Post Reply
dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Pevanje na mikrofonu

Post by dogfighter13 » 27 Jan 2010, 22:41

Ljudi ovako... poceo sam da pevam na sitnim probicama posto vokala nismo imali kada sam shvatio da ja i nisam tako los...
e sad problem... kupili enormno ozvucenje i sad ja stanem pred mikrofon i sav onaj lepi glas se pretvori u gluposti...ne distoniram ali ipak boja glasa i jacina i falset pevanje nema sansi... nije ni 30% dobro kao ono bez mikrofona...
da li je to samo zato sto jos nisam nacucio da se lepo ozvucim ili nesto slicno???>ili tu mora na nesto drugo da se pazi...
hvala unapred...

this forum rocksssss

VeljkoD
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2010, 16:49

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by VeljkoD » 05 Sep 2010, 17:21

Najbolje da snimis negde svoj glas i da dovedes nekog pored da ti potvrdi da to sto si pevao dok si snimao isto zvuci kao glas na snimku,jer nikome njegov glas ne zvuci u glavi dok peva kao nekome ko to slusa,pa verovatno neces da verujes da tako zvucis.A za jacinu mi nikako nije jasno,jedino ako se bez mikrofona deres snagom 1000 napaljenih majmuna. ::ranting:: Jedino ako si mislio da i dalje nije dovoljno glasno,onda nek se stisa ostatak bagre.

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by dogfighter13 » 05 Sep 2010, 22:39

ne ispostavilo se na kraju da se i to uci^^

ja kakvog sam zivahnog duha sam nonstop skakao tu okolo i nikad nisam glavu fiksirao i onda je bilo jako - polako - nema nista - busi bubne opne i tako^^
uskoro cemo da snimimo 2 autorske pa ces me cuti...(nemoj nista previse da ocekujes ja sebe smatram pevacem daleko ispod proseka)

^^ adio

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by dogfighter13 » 05 Sep 2010, 22:40

e i da nekad me stvarno nadjacaju na nekim sentisima al se bubnjaru ne da objasniti da tad treba da se stisa i obori palicu...
al sve u svemu radi se^^

VeljkoD
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2010, 16:49

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by VeljkoD » 06 Sep 2010, 13:47

Pa ae okaci onda kad budete snimili.Poz. ^^

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by Funkomat » 06 Sep 2010, 16:29

dogfighter13 wrote:e i da nekad me stvarno nadjacaju na nekim sentisima al se bubnjaru ne da objasniti da tad treba da se stisa i obori palicu...
al sve u svemu radi se^^
I u pravu je. Kad se bubanj ne ozvucava, ostali se prema njemu podesavaju. Kao kad bi tebi neko rekao pevaj tise ili slabije okidaj zice na gitari umesto smanji svoj kanal na mikseti ili smanji pojacalo.

VeljkoD
Posts: 4
Joined: 05 Sep 2010, 16:49

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by VeljkoD » 06 Sep 2010, 18:14

Funkomat wrote:Kao kad bi tebi neko rekao pevaj tise ili slabije okidaj zice na gitari umesto smanji svoj kanal na mikseti ili smanji pojacalo.
Pa ako je gitara akusticna i neozvucena kao sto je i bubanj,to se i radi po potrebi.Ne znaci da mora da izgubi nista na dinamici i da sve udarce stisa na isti nivo,samo da ih sve utisa generalno,sto cak i pomaze bubnjaru da vezba dinamiku.Bolje da se bubnjar utisa i da ne izgubi nista na kvalitetu nego da se pevac dere ili da niko nikoga ne cuje,naravno u situaciji kada nemaju dobro ozvucenje za glas koje hteli ne hteli ne moze da nadjaca bubanj.Mada rece da imaju besno ozvucenje,ne vidim sto je onda problem da se pojaca pevac...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pevanje na mikrofonu

Post by Funkomat » 06 Sep 2010, 18:28

VeljkoD wrote:...naravno u situaciji kada nemaju dobro ozvucenje za glas koje hteli ne hteli ne moze da nadjaca bubanj
To je potpuno druga prica. Pogotovo ovo za neozvucenu akusticnu i bubanj...
Kao sto si i sam rekao:
VeljkoD wrote:Mada rece da imaju besno ozvucenje,ne vidim sto je onda problem da se pojaca pevac...

Sve u svemu, mislim da niko ne treba da menja svoj "stil" sviranja. Ako bubnjar voli da lupa jako, nek se ostali ozvuceni clanovi benda pojacaju. Ako pevac ne voli da se dere, nek se pojaca u razglasu. Ako gitarista voli da udara zice kao ludak, nek smanji pojacalo i tako dalje... Veoma jednostavno. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest