Zenski vokali

Post Reply
User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Zenski vokali

Post by mr.flash » 12 Jul 2007, 00:04

Upravo slusam po ko zna koji Return To Forever i fantasticnu boju glasa Flore Purim, te mi pade na pamet da pitam koji su zenki vokali danas najvise cenjeni ? U audiofilskim krugovima u kojima se i sam doduse diskretno krecem, cene se Maria Dolores, Mersedes Sosa, dok se Diana Krall i Norah Jones jako dobro kotiraju, iako spadaju u komerciajalni (Werve fazon) Jazz. Takodje bih zeleo da istaknem jednu mladu Jazz pevacicu po imenu Rene Olsted, slusao sam njen prvi album sa raznim obradama ali autorskim stvarima u kome je pokazala izuzetnu zrelost i glasovne mogucnosti sa samo 14 godina. Prilikom pisanja koncetrisem se na aktuelne pevacice, jer se podrazumeva da je Johni Mitchell jedna i jedina :wink:.

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 16 Jul 2007, 21:03

:)

vidis, to je muzika koju do sada i nisam puno slusala, tako da su mi ove informacije dobro dosle :)

necu moci bas toliko da suzim krug pevaca, pa cu napisati mozda malo poveci spisak ;)

opera:

Edita Gruberová, Rosa Ponselle, Maria Callas (neverovatne), Emma Kirkby, Kathleen Battle, Teresa Stratas, Ileana Cotrubaş, Renata Tebaldi, Anna Moffo, Mirella Freni, Zinka Milanov, Jessye Norman, Karita Mattila, Birgit Nilsson (najbolje izvodi Wagnerova dela..) i za kraj Angela Gheorghiu (obozavam je!!! :D najslicniji glas Mariji Callas) Anne-Sofie von Otter, Olga Borodina

country:

Skeeter Davis, Lynn Anderson, Shania Twain (od nedavno i u pop vodama), Linda Davis, Sara Evans, Martina McBride...



sada sam malo u guzvi, pa cu spisak nastaviti prvom prilikom!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 16 Jul 2007, 21:34

Ne znam da li si cula Annu Netrebko ali po mom skromnom misljenju i ona peva super :lol:

A ovde je bas ispala gotivna
http://www.youtube.com/watch?v=1oIS3CCMoN8 tada sam je i prvi put video :lol:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 16 Jul 2007, 21:56

cula sam je, ali ne bas puno - sada sam je slusala bas onako "za prave" ;)

odlicna je!!!!! :D

ima tu jos puno, puno pevaca ze koje ne znam, kojih se nisam setila a koji su vredni spomena :)

bilo bi cool kada bi jos neko dobunio spisak ;)

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Post by mr.flash » 17 Jul 2007, 13:49

Obavezno poslusaj Mercedes Sosu, pogotovo njeno izvodjenje misa Criole, neverovatno je sa kojom lakocom ta zena peva. A od Joni Mitchell bih ti preporucio album "Hejira", ona je malo teza za slusanje, ali vredi. Ne poznajem bas mnogo operske pevacice iako volim da cujem operu s vremena na vreme, jer nekako uspevaju da pored neverovatnih glasovnih sposobnosti odrze low profile ;) . Takodje iz domena Jazza preporucujem Evu Cassidy, pre par dana sam dobio njen album "Live at Blues alley" i odusevio se...

User avatar
Ellasa
Posts: 47
Joined: 08 Apr 2007, 14:40
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Ellasa » 29 Oct 2007, 23:12

Uh, niko nije spomenuo Azizu Mustafu Zadeh.
Fenomenalna muzicarka, neverovatan vokal...
Evo linkova za par stvari na You Tube-u, ali believe me, there's even more to her...
>Aziza Mustafa Zadeh - Bana Bana Gel<
>Aziza Mustafa Zadeh - Ladies Of Azerbaijan<

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest